BH RuZZland

Russian PROSAIC!

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Lühidalt - 22.07.08

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
 • 70 aastat inimkatseid venemaal on kandnud vilja, mis on jämeda juurega. Venelaste sotsiaalne geen on kiiksuga ja see kiiks mõjub seda enam, et sotsialismiaja lummust ja nostalgiat väetatakse valitseva võimueliidi poolt edasi. Nii saame teada tänasest Äripäevast, et peaaegu kolmandik Venemaa elanikest pooldab 90-ndatel erakätesse müüdud vara taasriigistamist. See olla selgunud ülevenemaalise uuringukeskuse ВЦИОМ uuringust.
 • Kuldsete lehtedega kaetud kirikukuppel pole Moskvas haruldus. Kullast auto on aga haruldus nii Moskvas kui ka kogu maailmas. Moskvas sõidab ringi üks selline üliekslusiivne Porsche 911, kirjutab TheGoodLife. Sellise sõiduki baashind venemaal on juba niigi 3 888 000 rubla (ca 1,4 miljonit krooni). Tema "tuuning'u" hinda võime vaid ette kujutada. Niisiis kimab Moskvas ringi kuldne auto, mis pole mitte teps värvitud kuldseks, vaid kaetud ehedast kullast plaatidega. Spetsialistide hinnangul on masin katmiseks kulunud kulla hulk vähemalt 20 kg. Auto omanikku ajakirjanikud ei oska nimetada.
 • See, et elatustase ja elamisstandardid on venemaal üsna madalad, pole saladus. Venemaa kuulub eelnimetatud näitajate kohaselt Euroopa vaesemate riiikide hulka. Samal ajal on venemaal teatud piirkonnad (Moskva, Peterburg ...), kus on elatustase üsna kõrge ja Moskva omalt poolt  on üldse maailma kallimate linnade nimistusse kuuluv.
  Newsru.com märgib, et venemaal elab vaid 1% inimesi, kes suudaks Moskvas osta endale korteri. Samal ajal kui kogu arenenud maailm vaevleb kinnisvara kriisi käes, jätkub Moskvas kinnisvara hinnaralli. Viimase poole aasta jooksul on ruutmeetri hind Moskvas tõusnud keskmiselt 30%. Siinjuures on enam kallinenud just nn "odavad" korterid (tervelt 40%). Moskvas on korterite hinnad jõudnud sellisele tasemele, et tavaline ühetoaline korter maksab keskmiselt 250 000 - 300 000 $ (2,5 - 3 miljonit krooni), olles seega kallim kui samaväärne korter New-York'is või Londonis.
 • Venemaal visiidil viibiv Venezuela vasakpoolne ja pidevate USA-vastaste avaldustega tuntust kogunud president Hugo Chavez tegi venemaale ettepaneku moodustada sõjalis-majanduslik liit. Pakkudes venemaale peamise strateegilise partneri rolli märkis Chavez, et see oleks kasulik mõlemale poolele. Venezuela jaoks oleks selline partnerlus aga põhiliseks garantiiks suveräänsuse säilitamiseks, mida ähvardavat tõsiselt USA.
 • Serbias tabati pärast enam kui kümnendi pikkust otsimist Bosnia serblaste kunagine sõjakuritegudes kahtlustatv juht Radovan Karadžić. Karadžić põgenes 1996. aastal, olles kuni vahistamiseni üks kogu maailmas enim tagaotsitavaid isikuid, kirjutas BBC.
  ÜRO tribunal süüdistab teda sõjakuritegudes ning 1995. aasta Srebrenica massimõrva organiseerimises.

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve