BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Terijoki'laste vaimne liider kuulutab peatseid provokatsioone

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))

Tuntud venemeelne Helsingi ülikolli professorist nn "Soome Antifašistliku Komitee" esimees Johan Bäckmani teatel kavandavad antifašiste ahistavad Eesti ja Läti võimud 23. märtsil Helsingis Venemaa vastu suunatud russofoobset konverentsi.


Bäckman ütles intervjuus Vene ajalehele Izvestija, et antifašistlike (loe: punafašistid ja või šovinistid) ning patsifistlike (loe: II maailmasõda õigustavaid) aktivistide kandmine mustadesse nimekirjadesse pole kaugeltki kõik, mida Läti ja Eesti võimud „neonatsismiga võitlejate“ vastu rakendavad.


Kommenteerides eilseid Riia sündmusi, kus teatavasti mälestati 16. märtsil Läti iseseisvuse eest võidelnud leegionäre, ütles Bäckman, et „fašistid“ ähvardasid keelust hoolimata oma aktsioone korraldada ning politseikontrolli tõttu ei saanud ta koos oma kaasvõitlejatega Läti Antifašistliku Komitee kontorist väljuda.


Izvestija palus Riias viibival Bäckmanil võrrelda neonatsismi Soomes ja Lätis-Eestis: „Põhiline erinevus on selles, et Lätis ja Eestis on natsism juba praktiliselt saanud ametlikuks ideoloogiaks. Lätis tegutsevad aktiivselt endiste SS-laste ja nende toetajate liikumised. Ka Soomes on natsistlikud grupeeringud, kes tegelevad natsismi ja SS-i propageerimisega, kuid nemad tegutsevad põranda all ja mitte kunagi ei korralda aktsioone kesklinnas.“, vahendab Delfi.ee


„Neil on palju kavalam taktika. Nad levitavad salaja oma propagandat: raamatuid, brošüüre, filme. Lisaks on meil Soomes revanšiste, kes esitavad Venemaale territoriaalseid pretensioone. Kuid riiklikul tasemel on meile Moskvaga väga head suhted,“ jutustas Bäckman.


„Lätis on aga kõik teisiti. Ja mis kõige häirivam – siin on otsene neonatsismi oht. On poliitilised erakonnad, kes esinevad ksenofoobsete avaldustega,“ lisas Soome antifašist.


Bäckman väitis, et suhtles pühapäeval Riias toimunud konverentsil „Tulevik ilma natsismita“ oma Poolast, Soomest ja Itaaliast pärit mõttekaaslastega, kellega arutati antifašistide ühenduse loomise hädavajalikkust.


Koos kavatsetakse korraldada ka 23. märtsil Helsingi „russofoobsele üritusele“ vastuaktsiooni. Sel päeval korraldab Eesti saatkond Soomes koos Läti ja Leedu saadikutega konverentsi ja seminari. Bäcman märkis, et seal näidatakse Venemaa-vastast filmi, mis on vastuolus Nürnbergi protsessi otsustega ja sisuliselt vaatab üle Teise maailmasõja tulemused.


„Aga kõigele lisaks soodustab see konverents rahvustevahelist vaenu Baltikumis. Selle teemaks on „Kommunismi kuriteod Eesti vastu“, kuid tegelikult on tegu Vene-vastase propagandaga. Me kavatseme korraldada selle vastaseid pikette. Kohale saabuvad antifašistid Eestist, Lätist ja Venemaalt,“ lisas Bäckman.


Hirmu, et neid riiki sisse ei lasta, nagu juhtus nüüd Öise Vahtkonna liidri Dmitri Linteri ja tema kaaslastega Bäckmanil pole: „Meil on demokraatlik riik ja iga inimene võib viia läbi oma piketi kui ta on eelnevalt politseile vastava avalduse teinud.“

 

Kliki ka nendele artiklitele:
* Mart Laar tunnustas Imbi Paju ja Sofi Oksaneni algatust
... Sofi Oksanen sai Finlandia auhinna ... Johan Bäckman - õppejõud ülikoolis? On's see võimalik? ... õppetoolis) ja tema mõttekaaslased Imbi Paju ... * Lühidalt - 25.09.08 ... ütles üks kirja saatjatest ja ...
* ÖöHäbi: Eesti saatkond Soomes toetab neonatse

... dotsent Johan Bäckman'i sõnul sisaldab Soome seadustega keelatud rassistlikku propagandat. Soome kriminaalkoodeksi paragrahv 11-8 alusel on keelatud vaenuliku agitatsiooni tegemine, mis on suunatud rahvusgruppide ...
* Johan Bäckman: Eesti? Sellist riiki ei eksisteeri!

Johan Bäckman sai laiemalt tuntuks möödunud sügisel, kui ta avaldas Tallinnas oma raamatu pronksiöö sündmustest. Selles raamatus jõudis ...

 

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Nimekirjad

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve