BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Noor Eesti peatab rahvuse hääbumise

E-kiri Print PDF
(1 hinnang, keskm. hinne 5.00 (maks.5))

Ideid, kuidas meie rahva ja riigi ees seisvaid probleeme läbi närida - neid on meediasse ilmutatud palju. Ühed paremad kui teised. Iseasi, kas ka valitsev kildkond nendes ideedes ideed näevad.


Olgu või idee, kuidas lõpetada idanaabriga konflikt idaterritooriumite ebaseadusliku okupatsiooni küsimustes, mis ilma kahepoolse tahteta ei lõppe kunagi. Lahendus ülimalt lihtne - müüa ida-territooriumid (Petserimaa ja Narva tagune koos Jaanilinnaga ametlikult venemaale. Ning üks tohutu konflikt saab lõpliku ning, mis peaase - legaalse ning tunnustatud lahenduse. Venemaa võib maksta meile selle eest või 20 aasta jooksul gaasis ja naftas. Lambad söönud, hundid terved (või vastupidi).


Või teine idee, mis puudutab kodakondsuse väärtustamist ilma erilise vaevata. Lahendusena on palju mõtteid siin välja pakutud. Alates sellest, et riigiametites lubada töötada vaid selle riigi kodanikel ning kuni selleni välja, et  lubada riigiorganite valimistel osaleda nagu ka valitud olla ainult ja ainult selle riigi kodanikel. NB! See on töötav ettepanek vaid siis, kui silmas peetakse ka kohalikke omavalitsusi.
No ja siis veel see, et on vaja lõpetada erakondade riigipoolne rahastamine - kurat, kui on tegijad, siis on neil ka tegijad liikmed, kes oma parteid toetavad või kuidas? ... ja see, et ...


Värske ja hea ideega on äsja meedias välja käinud Andrei Hvostov - siduda valimistel antavate häälte arv laste arvuga.


Tõsi - natuke meenutab pakutav ideejuba omal ajal eksisteerinud tsensuslikku toimet, kus hääleõigus oli seotud varandusliku seisundiga. Lihtsalt uue idee kohaselt loetakse varanduseks raha asemel järglasi - meie lapsi.


Eesti Ekspressi ajakirjanik Andrei Hvostov: Rahvuse kadumist saab peatada, kui anda lastele hääleõigus!

Ma olen eesti kirjanik. Mul ei lähe üksi päev ega ükski hetk meelest, et ma kirjutan ja räägin väljasureva rahva väljasurevas keeles.

Mul on kaheksateistkümneaastane poeg, taasärkamise aja laps. Ma tean, et temal on minuealiseks saades ränk koorem kanda. Ta elab ühiskonnas, kus tööealisi inimesi on liiga vähe, et üleval hoida toimivat riiki.

Kaheksateist aastat tagasi, kui sündis minu laps, oli meil rahvusliku taassünni aeg. Meil oli kaks loosungit. „Nõuame iseseisvust!” ja „Maa tuleb täita lastega!”.

Esimene paleus on teostunud. Teine aga…

Mea culpa! Ma olen süüdi. Mul on ainult üks laps. Miks küll? Mis on mind hoidnud tagasi veel kord isaks saamast?

Ebakindlus. Mul on olnud tunne, et ma ei suuda mõjutada protsesse. Sealhulgas poliitilisi protsesse. Ajakirjanikuna jah, võib-olla olen mõjutanud. Lapsevanemana aga vaevalt. Mul on ikka olnud tunne, et minu lapse saatus, tema käekäik ei huvita ülejäänud ühiskonda. Riiki see ei huvita (aga riik, oh paraku, see oleme meie).

Mul on tunne, et lapsevanemad on jäetud ühiskondliku elu ääremaale. Ma jagan seda tunnet paljudega. Kui ma kuulan oma sõprade ja tuttavate kogemust, siis ma saan aru, et mure lasteaiakohtade vähesuse pärast on sama vana kui taastatud Eesti Vabariik.
Tänased noored vanemad võivad rääkida täiesti uskumatuid lugusid, millise hoolimatusega on neil tulnud ja tuleb kokku puutuda.

Murele võib käega lüüa. Et las olla nagu on: mis nüüd meie muuta saame, elame vaid tänases päevas…
Kui sa ei suuda käega lüüa, siis sa hakkad otsima lahendusi.

Lahendus on olemas. See on olnud õhus pikemat aega. Mitte ainult Eestis. Saksamaal on juba proovitud seda ellu rakendada.

Lahenduseks on anda lastele valimisõigus.
Mitte otse. Vanemate kaudu.
Kui sul on üks laps, siis sa annad valimispäeval hääle enda ja oma lapse eest. Kui sul on kaks last, siis sa annad hääle enda eest ja kaks häält oma last eest. Kui sul on kolm last…

Sa annad oma lapse eest hääle nii kaua, kuni ta saab täisealiseks. Siis hakkab ta juba ise valima.

Mida see annab sulle kui lapsevanemale? Sa muutud poliitikute ja erakondade silmis tähtsaks tegelaseks. Sinu soosingu võitmiseks tuleb pingutada. Sinu poolehoiu võitmiseks tuleb aidata sul kanda sinu kõige raskemat koormat, mis on ka sinu kõige suurem varandus. Ja see on? Muidugi on selleks sinu laps.
Ma tahan elada sellises riigis, kus poliitik tuleb lapsevanema juurde ja küsib: „Mida ma saan teie heaks teha, lugupeetud lapsevanem?”.
Sina kehitad õlgu. Ei teagi nagu, ma olen poliitikakauge inimene, mis nüüd mina…
Ja siis poliitik pakub ise lahendusi: ta võiks teha seda ja seda ja võibolla veel ka seda. Sina kuulad ja noogutad.
Siis tuleb teine poliitik teisest erakonnast, kellel on veelgi paremad ettepanekud. Sina kuulda ja noogutad. Siis tuleb kolmas poliitik kolmandast erakonnast…
Nad võistlevad sinu soosingu pärast. Sul on valijajõud, sa oled oluline.

Andes lastele hääle, muudame väikesete lastega perede soovid poliitilise elu keskmeks.
Rahvuse väljasuremine lakkab.

Ma olen eesti kirjanik. Ma tahan kirjutada ja rääkida keeles, mida ei ähvarda väljasuremine.
Kui see on ka sinu soov, siis hakka tegutsema.
Seadused on loodud inimeste jaoks, mitte vastupidi.
Seadusi saab muuta. Valimisseadust saab muuta. Põhiseadust saab muuta.
On aeg.

(Manifesti täistekst ilmub järgmises Eesti Ekspressis 4. juunil 2009)


Kliki ka nendekle artiklitele:
* Kaitsevägi võidab rahva südame
... teadnud ka kunagise "valge laeva" ootamisega targaks saanud rahvas.   Andrei Hvostov Eesti Ekspress   Kliki ka nendele artiklitele: * Uuring: kaitsetahe on Eestis kõrge Kaitseministeeriumi tellimusel ...
* Sepa platele panek on Venemaale selge signaal!

...  „Seekord on Hvostov, nagu ta enamasti on, saanud asjale pihta," nentis Indrek Tarand, viidates Hvostovi viimases Ekspressis ilmunud artiklile „Teated karukoopast - Venemaa hetkeseis". Juku-Kalle Raid ...
* Teated karukoopast – Venemaa hetkeseis

... peab vajaduse tekkides maha suruma omaenda kodanike mässud.   Andrei Hvostov Eesti Ekspress  ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Nimekirjad

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve