BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kaitsevägi kutsub astuma elitaarsesse eriüksusse

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))

Tulevasi Eesti eliitsõdureid hakatakse välja sõeluma kahenädalaste karmide katsetega.

Kui veel kevadel nõustus kaitsevägi ainult napisõnaliselt möönma Eesti eriüksuse loomist, siis nüüdseks kutsutakse eriüksuslaseks kandideerima juba kaitseväe võrguleheküljel.

Salgake Eesti eriüksuse ESTSOF (Estonian Special Operations Force) kandidaate läbis kahenädalase katseaja teadaolevalt juba juulis, mil oli eri andmetel kohal pool tosinat kuni tosin osalist. Järgmised kandidaadid peavad esitama oma sooviavalduse 7. septembriks, uued katsed eriüksusse pürgijatele tehakse aga 21. septembrist 4. oktoobrini.

„Kandidaadilt ei eeldata mitte ainult head füüsilist vormi – kuigi ka see peab olema ülihea–, vaid ka kõrget intelligentsi ja tugevat vaimu,” kirjeldab  kaitseväe peastaabi luureosakonna analüüsi- ja planeerimisjaoskonna ülem major Leon Meier.

Hiljutised katsed toimusid eri kohtades ja neis osalejad on nõnda vaikima vannutatud, et isegi pisikesse katserühma kuulujad ei teadnud üksteise nimesid. Sõduriportaalis on kirjeldatud, kuidas varasema valiku käigus on vaadatud, mismoodi peavad kandidaadid vastu unepuuduses, näljas ja raske kandami all.

Kogemust pole vaja

Kui varasemates faasides eeldati kandidaatidelt vähemalt kolmeaastast kaitseväekogemust, siis nüüd pole sellist tingimust välja käidud. Osalejatelt nõutakse, et nad oleksid suutelised sukelduma 4,5 meetri sügavusele ja panema seal sukeldumismaski näole, aga ka ujuma 25 meetrit järjest vee all ja läbima 400-meetrise ujumisdistantsi aja peale. Kaitseväelaste üldfüüsilise katse miinimumnorm on eriüksuslastel vähemalt 62 kätekõverdust ja 72 istessetõusu, kumbki kahe minuti jooksul. 3,2 kilomeetrit tuleb joosta ajaga alla 13.49.

Tegemist on üksusega, mis peaks olema võimeline tegutsema pikka aega vaenulikul territooriumil. ESTSOF-i loomist alustati juba 2005. aastal, mil kuulutati välja esimene kandideerimisvõimalus. Praeguseks on välja õpetatud instruktorkoosseis, vahepeal üksuse arendus aga takerdus. Teadaolevalt on eesmärk muuta üksus operatsioonivõimeliseks alates 2011. aastast.

Priit Simson
Eesti Päevaleht

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valitsegu inimene, mitte partei

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve