BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Paat on randa jõudnud - president Ilves läheb vargariigi pealinna kohalikku võidupüha tähistama

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Sisuloend
Paat on randa jõudnud - president Ilves läheb vargariigi pealinna kohalikku võidupüha tähistama
Alatalu: Ilves kohtub Medvedeviga ilmselt ka eraviisiliselt
NÄITA KÕIK
Võib-olla selline samm pole vale, kui vaadata selle nurga alt, et paljud riigipead on seal koos ja tähistavad traditsioonilist vene riigi püha. On ju vene riik alles nii noor (teatavasti sündis Venemaa Nõukogude Vabariik verelaskmise käigus 1918. aaastal e. Oktoobrirevolutsiooniga) ja tal polegi sisuliselt muid tähelepanuväärseid pühasid kui riigi sünnipäev e. Oktoobrirevolutsiooni aastapäev, 8. märts ja Võidupüha. Ülejäänud on kõik sellised ... kunstlikud pühad.
Muidugi möödub päev varem ka rahvusvaheliselt tuntud püha e. 8. mai. Ja teatud reservatsiooniga, üht silma kinni pigistades võiks ju need kaks püha - II Maailmasõjas natsionaalsotsialistliku Saksamaa üle saavutatud võidupäeva ja vene riikliku Suures Isamaasõjas saavutatud võidupäeva kokku viia. Mis sest, et üks oli 8. mail, teine aga 9. mail.

Omaette küsimus on pigem selles, et kui juba pidu, siis miks vene riigi pilli järgi? On see samm kuidagi õigustatud kasvõi sellel teel, et sinna minejatel võiks olla lademetes tänusõnu vene riigile öelda? Paljudel ehk olekski, kuid eestlastel? Eestlastel, kelle riik "vabastajate" relvade toel taasokupeeriti. On siis vene riik vabandanud okupatsiooni eest?

Ja kui meie riigi ametlik ideoloogia järgib seda, et meie riik on 1918. a. sündinud riik, aga mitte 1940. aastal tekkinud libariigi (ENSV) õigusjärglane, siis kuidas selgitada oma järeltulijatele seda peopanemist koos okupandiga. Riigiga, kes siiamaani okupeerib Eestile ja ta rahvale kuuluvaid alasid ega tunnista meie riigi tekke alustalasid?

Kui meil pole eneseväärikust, siis kuidas saame me nõuda, et meie lastel oleks see olemas?

Mida kostab president Ilves ise selle peale?

Delfi vahendusel saame teada, et pr3sident osaleb 9. mail Teise maailmasõja Euroopa lahingute lõpu aastapäeva üritusel Moskvas, et mälestada koos teiste Euroopa riikidega selle sõja kõiki ohvreid.

"Minu otsusele eelnes president Dmitri Medvedevi isiklik kutse, mille andis üle Venemaa suursaadik Eestis," sõnas Ilves presidendikantselei pressiesindaja vahendusel.


President Toomas Hendrik Ilves ütles tänavu jaanuaris Eesti Päevalehele antud intervjuus, et Teine maailmasõda oli paljude riikide võitlus ühe kurjuse vastu. "Igal Euroopa riigil ja rahval oli selles sõjas oma saatus. Mu meelest oleks vale, isegi pentsik kellelegi tema võitu ette heita. Meie ju oleme uhked oma Vabadussõja võidu üle, venelased oma võidu üle Teises maailmasõjas," märkis Ilves.


BHR arvates on siinjuures tegemist otsitud vastusega, mitte aga loogilise põhjendusega. Loogilist põhjendust ei saagi enne olla, kui pooled (Eesti ja venemaa) on omavahel mineviku osas rahu teinud. Venemaa poolt tähendab see aga ilmtingimata tehtud kurjuse heastamist.


Samas toetab president tema otsustes ka meie sotsiaaldemokraatia ema - Marju Lauristin, kelle meelest oli presidendi otsus vajalik ja julge samm.


Lauristin ütles Eesti Päevalehele, et president Ilves on väga kogenud välispoliitikas ja ta oskab sellest teha Eestile maksimaalselt kasuliku sammu."Juba ainuüksi see, et ta on valmis Moskvasse minema, viitab sellele tal on piisavalt hästi selleks valmistunud ja selle tähenduse enda jaoks väga tõsiselt läbi mõelnud," sõnas Lauristin."Kui president Rüütel otsustas omal ajal Moskvasse 9. mai pidustustele mitte minna, siis heitsin talle ette tema argust. Vaira Vīķe-Freiberga käis toona ja tegelikult sai sealt Lätile väga kõvad punktid ning tegi kokkuvõttes tervele Baltikumile sellega kasu," märkis Lauristin.


BHR küsiks siinjuures, et kus on nende "kõvade punktide" nähtav kasu praegu? Läti ja Eesti on endiselt vene riigimeedia kõige vihatumad ja kirutumad vaenlased. Selleks pole vaja prille ette panna ega ka kuuldeaparaati kõrva toppida, et mõista, näha ja kuulda, venemaa suhtumist meisse. Ei enne ega pärast Vaira Vīķe-Freiberga Moskvas käiku pole venemaa suhtumine Balti riikidesse muutunud. Selline muutumise jutt on kas enesepettus või püüd petta vestluspartnerit.


Ühesõnaga on BHR jätkuvalt seisukohal, et vargariigi külastamine tema pidupäeval ei tee au ühelegi riigile, kellega venemaa pole ära leppinud sotsialismiperioodl tehtudi kurja pärast. Pall on aga jätkuvalt kurjuse impeeriumi väravas.


Ja kui president on oma mineku tõesti hästi läbi mõeldnud, siis jääb vaid loota, et selle mõtte sees on ka julgus küsida venelastelt tagasi varastatud Eesti presidendi ametikett.
Veel julgem mees pakuks välja ka mõtte, et venelased võiksid okupeeritud Eestile kuuluvad ida-alad meilt välja osta näiteks nafta ja gaasi eest ning me saaksime sellele probleemile joone alla tõmmata. Ka kultuuriväärtuste tagastamisest meie rahvale võiks siis juba rääkida. Pole ju Eesti Vabariik sõdinud II Maailmasõjas vene riigiga, niiet kontributsiooni küsimus langeks justkui ära.
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve