BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vene militaarpinge Ukrainas võib suureneda

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venemaa suurendab mereväe kohaleolekut Ukrainas, vahendab RahvusRinghääling.

Venemaa kavatseb tugevdada oma sõjalist kohaleolekut Ukrainas ning rajada sinna uusi sõjaväebaase, vahendab RahvusRinghääling Nezavissimaja Gazeta't.

Ajalehe andmetel käib jutt eeskätt enne N. Liidu lagunemist tegutsenud allveelaevade baasist Balaklavas, mida Venemaa kavatseb taastada. Venemaa allveelaevade tagasitoomist Balaklavasse arutasid 8. mail Krimmis toimunud kohtumisel Venemaa peaminister Vladimir Putin ja tema Ukraina kolleeg Nikolai Azarov.

Järgmisel nädalal teeb Ukrainasse ametliku visiidi Venemaa president Dmitri Medvedev. Selleks puhuks on Musta mere laevastiku uuele baasilepingule lisatud dokumentide pakett, mis puudutab Sevastoopoli mereväebaasi ja teiste sõjaliste objektide arendamist. Musta mere laevastiku komandöri, viitseadmiral Aleksandr Kletskovi sõnul on Kreml lisaks laevastiku moderniseerimisele seadnud eesmärgiks ka Ukrainas asuvate Vene vägede olmetingimuste parandamise, mida varem polnud võimalik teha.

Laevastiku endine komandör Vladimir Komojedov on öelnud, et Musta mere laevastiku kohaloleku suurendamine Ukrainas on vastuseks NATO laienemisele itta.

Samas märgivad eksperdid, et kahe riigi suhetes ei ole kõik nii hea, nagu paistab. Hiljuti teatas Ukraina välisminister Konstantin Grištšenko, et vaatamata uuele baasilepingule ei ole 1997. aastal paika pandud poolte kohustustele midagi lisatud. Seega ei ole Venemaa plaanid varasema kokkuleppega kooskõlas.

Ukraina ja Venemaa parlamentide poolt hiljuti heaks kiidetud baasileping jätab soodsama gaasihinna eest Sevastoopoli baasi alles aastani 2042. Ning leping on kirjutatud nii, et jääda - juhtugu Ukraina poliitikas mis iganes.

Siinjuures võiks märkida, et Ukraina Delfis on olnud kommentaare, mis kutsuvad Ukraina rahvuslikku probleemi lahendama üsna omapärasel moel.

Teatavasti pole rahvuslikult meelestatud ringkonnad, eriti Ukraina läänepoolse osa elanikud sugugi rahul asjaoluga, et vene sõjajõudude kohalolekut poliitiliste meetmetega on põlistatud. Ilmselt sellest tulenevalt on välja käidud idee, kuidas poliitiliselt asja lahendada nii, et vene-Ukraina baasidelepingu saab valutult tühistada.

Selleks omapäraseks ideeks on Ukraina riigi formaadi totaalne muutmine. Kui näiteks lõpetada praegune Ukraina riik ära ning asutada selle asemele uus riik, mis ei ole eksisteeriva Ukraina riigi juriidiline õigusjärglane, siis peaks see väidete kohaselt rahvusvahelise õiguse baasist tulenevalt probleemi lahendama.

Lühidalt öeldes tuleks idee kohaselt rahva otsuse alusel (näiteks referendumi teel) kuulutada välja Ukraina vürstiriik (kuningriik, keisririik ...).
Minnes üle konstitutsioonilisele monarhiale lakkab eksisteerimast olemasolev riiklik formatsioon ning tekib uus.

Uus riik ei ole kohustatud üle võtma ühegi ajaloolise riigi pärandit ning senised poliitilised kokkulepped võetakse üle vaid vastavate kohustuste tunnistamisega. Ukraina monarhistlik riik ei pea siinjuures üle võtma baaside lepingut.

Selge muidugi see, et väljapakutud idee, kui õige ta ka iganes pole, elluviimine on ülimalt keerukas nii rahvuslik-vaimsete kui ka poliitiliste probleemide tõttu, mis vajaksid sellise tee valimisel väga hoolikat kaalumist ning lahendamist.

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 24.03.10
... olla ajalooline tõde. Venemaale oleks ilmselt paremini sobinud Skandinaavia tüüpi konstitutsiooniline monarhia koos parlamentaarse võimuga. Kommunism kui idee ei ole veel kuritegelik seetõttu, et ta ...
* Opositsioon nuhtleb Saakašvilit hommikust õhtuni.
... diktatuurini jõuda. Sellise "igavese ringi" vastu saab sõdida väga erineval moel - läbi liba- ehk moonutatud demokraatia, läbi konstitutsioonilise monarhia või võttes abiks ühiskondlikud lepped koos karmide ...
* Putin'it Hitleriga võrrelnud artikli autori suhtes algatati kriminaalasi.
... paragrahv 280 alusel, edastab "Novõi Region" (РИА "Новый регион"). "Tšetšeenias formeerub meie silme all kas "islami monarhia" või "feodaalne režiim" või "sugukondlik teokraatia"" kirjutab Averkiev oma ...
* Ei venemaa juhid ega venemaa rahvas pole muutunud
... kus kord on tähtsam kui vabadused. 2 protsenti küsitletuist olid monarhia pooldajad.  ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve