BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Putini eraelu – Venemaa tähtsaim riigisaladus

E-kiri Print PDF
(2 hindajat, keskm. hinne 5.00 (maks.5))
Vene presidendi ja täieõigusliku valitseja Vladimir Putini isiklik elu on viimastel aastatel küll kõvasti huvi tekitanud, aga Stalini ajast peale pole ühelgi Vene valitsejal olnud nii varjatud eraelu. Isegi Brežnevi naisest Viktoriast ja skandaalsest tütrest Galinast teati Venemaal rohkem.

Alustame ametlikest eluloolistest andmetest. Vladimir Putin on sündinud 7. oktoobril 1952 Leningradis. Leningradist on vahepeal saanud jälle Peterburi, aga see on rohkem niisama nimevahetus. Tasub meelde jätta, et Putin on oma linna eest ikka seisnud, seal algas KGB ohvitserina tema avalik karjäär ning lojaalsed vanad kaastöölised upitasid ta Moskvasse Kremlisse.

Peterburi Zenit kannab Vene riikliku gaasikompanii Gazprom nime särgil ja võib kasutada isegi Euroopa jalgpallis liikuva raha seisukohalt suurt sponsorlust. Kuid mitte Piiter ja Putin pole selle loo teema. Teema on Vene presidendi Putini eraelu. Kogu järgneva loo puhul peame ikka ja jälle kasutama tingivat kõneviisi. Võib olla nii, aga võib ka mitte olla.

Ljudmila, Maria ja Jekaterina

Ametlike andmete järgi abiellusid Vladimir ja Ljudmila Škrebneva 28. juulil 1983. Ljudmila Putina on sündinud 6. jaanuaril 1958 Kaliningradis ja pärast keskkooli lõppu töötas õige mitmel kohal, kuni krapsaka ja kena tüdrukuna pääses stjuardessiks. Ilmselt oli see just koht, kus nad Vladimiriga kohtusid, sest KGB jälgis hoolega, kes ja millise ankeediga lennundusse tuli.

Vladimir Putin astus pärast Leningradi ülikooli lõpetamist KGB ridadesse 1975. aastal, lõpetas vastava kooli ja tegi kiiret karjääri. Temasugune mees arvestas kindlasti, et abikaasa ja laps on vajalikud lisagarantiid, kui sa tahad töötada välismaal ja 1985–1990 teeniski ta leiba Ida-Saksamaal Dresdenis luure- ja koordinatsiooniohvitserina.

Kogu selle aja, kui tundmatust julgeolekuohvitserist sai suure Venemaa president, oli tema kõrval abikaasa Ljudmila. Peres on kaks täiskasvanud tütart: Maria (sündinud 28. aprillil 1985) ja Jekaterina (31. augustil 1986). Kui vanem tütar sündis veel Leningradis, siis noorem tuli ilmale juba isa uues töökohas, tollases Saksa DVs Dresdenis. Esimesed aastad möödusid Ida-Saksamaal ja pärast naasmist Peterburi olevat tüdrukud õppinud linna esimeses erakoolis Peterschules.

Aastast 2003 on pärit selline info, et mõlemad tüdrukud õppisid Peterburi riiklikus ülikoolis, Maria bioloogiks-mullateadlaseks, Jekaterina aga Kaug-Ida ajalugu ja keeli.

Eelmise aasta kevadel avaldasid välisvene netiväljaanded, et Jekaterina abiellub korea noormehega, Korea vabariigi endise Venemaa sõjaväeatašee pojaga, kelle nime võib leida väga erinevas kirjapildis. Vene netisaitidele imbus pärast seda kohe teade, et noored on juba tükk aega lahus. Teine tütar Maria aga olevat eelmise aasta 15. augustil sünnitanud ja teinud president Putini esimest korda vanaisaks. Raske uskuda, et kontrollihull Putin millelgi sellisel juhtuda laseks. Ühtegi tõestatud pilti kummastki tütrest pole juba palju aastaid avalikkuse ette ilmunud.

Üks eriti äge kuulujutt aga jooksis Venemaalt läbi 2012. aasta kevadel: 54aastane Ljudmila olevat seitsmendat kuud rase, ja peatselt liikusid internetiavarustes ringi juba kuulukad, et ta oligi isakesele sünnitanud poeg Spiridoni. See oli muidugi totakas lorijutt, mida netieided plärasid.

Avalikkuse eest kadunud sügavas keskeas Putina ei sünnita enam mingeid printse. Ka on ta hoolega hoidunud igasugustest avalikest väljaütlemistest. Tegelikkus on ikkagi see, et isiklikult hästi KGB tegemisi tundev Ljudmila teab päris täpselt, mis temaga juhtub, kui ta avalikkuse ees lobisema hakkab. Heatahtlik hukkamine täpselt doseeritud südameinfarkti või veidi keerulisema autoõnnetuse tagajärjel. On ju teada, et 1994. aastal juhtus Ljudmilaga juba raske autoõnnetus, mille järel sai temast sügavalt usklik inimene.

Äratüüdanud kaasa saadeti kloostrisse?

Vahepeal räägiti kuluaarides, et usklik naine olevatki läinud kloostrisse elama, väliskorrespondendid käisid teda lausa Pihkva kandi nunnakloostritest otsimas. Ei peaks olema enam need ajad, kui tsaarid oma tüütuks muutunud kaasasid kloostrisse toppisid. Aeg on muutunud moodsamaks, aeg on muutunud lõbusamaks! Kuid presidendiproua on lihtsalt täiesti kadunud ja kuulujutud tema põhielukohast mõnes kloostris jätkuvad. Äsja, märtsis, toodi välja näiteks Spaso-Jeleazari nunnaklooster Pihkva oblastis, mis on sõltumatute Vene allikate järgi see koht, kus Vene presidendiproua põhiliselt elab.

Tänavu 6. jaanuaril sai Venemaa presidendi abikaasa Ljudmila 55aastaseks. Vene press vaikis, "nje kipu, nje kõpu", ükski oluline väljaanne ei märkinud seda ära, mingitest õnnesoovidest või pidustustest rääkimata. Press ja president möllasid hoopis ümber värske Venemaa kodaniku Gerard Depardieu.

Veel 2007. aastal esines Ljudmila Putina kogu aeg üritustel ja pressis. Kõik hakkas muutuma järgmisest aastast, kui Putin vahetas presidendiameti peaministri koha vastu.

Järjekindlalt hakkas Ljudmila pildilt taanduma, järjest vähem nähti teda mehe kõrval ametlikel üritustel. Just siis hakati aga Putinit ennast seostama noore kaunitari, nii spordis kui ka poliitikas kiiret ja hiilgavat karjääri teinud Alina Kabajevaga.

Uus kaunis favoriit

1983. aastal (samal aastal, kui Putinid abiellusid) sündinud Kabajeva on muidugi ise omanimelist lugu väärt naine. 15aastasena jõudis ta Venemaa iluvõimlemiskoondisesse. Kabajeva tuli olümpiavõitjaks ja mitmekordseks maailmameistriks. Juba 2001. aastal astus ta Ühtse Venemaa liikmeks, nimetati parlamendivalimistel valitseva partei kandidaadiks ja valiti 2007 riigiduumasse.

Kõmuhimuline Vene meedia hoiab aga Putini eraelu koha pealt üldiselt moka maas ja silmad kinni. Ajalehe Moskovski Korrespondent reporter küsis 2008. aastal avalikul pressikonverentsil, kas vastavad tõele kuulujutud, et Putin lahutab ja abiellub oma poja oletatava ema Kabajevaga. Putin vihastas kohutavalt, sõimas korrespondendi läbi ja kohe suleti ka ajaleht Moskovski Korrespondent ning visati toimetajaga eesotsas kogu seltskond tänavale. Hiljem teatati, et ajalehe omanik, Vene oligarh Aleksandr Lebedev pani ise väljaande kinni. Hodorkovski hoiatav näide tuksub Vene rikkurite kuklas.

2009. aastal olevat värskelt poliitikasse siirdunud Kabajeva sünnitanud Putinile poja. Hiljem sattusid ajakirjanikud ka foto peale, kus tal oli väike poiss süles. Naine selgitas, et tegemist olevat sugulase pojaga.

Eelmisel aastal räägiti netis palju sellest, et Kabajeva olevat jälle Putinist rase ja et novembris olevat ta sünnitanud Venemaa juhile ka veel tütre. See tundub kahtlane, ent kui nagu võlukepi väel kaovad silmapiirilt maailma ühe juhtiva riigi presidendiproua ja kaks presidenditütart, siis poleks ju midagi imelikku, kui Venemaa ühe tuntuma ja kaunima noore naise kahte sünnitust ei panda üldse tähele.

"Meedias esitatud väited on valed. Alina Maratovnal ei ole praegu lapsi. Tal ei ole tütart ega ka poega," teatas endise tippsportlase pressiesindaja käesoleva aasta alguses.

Alina Kabajeva on idamaa päritolu, Taškendis sündinud ja tugevate Tatari juurtega, isa Marat mängis NLi kõrgliigas jalgpalli, venelannast ema Ljubov oli korvpallur. Kui Alina juba lapsena oskas pühenduda nii, et temast sai teismelisena maailma parim iluvõimleja, võiks uskuda küll, et ta suudab teha ka nüüd kõik, et isevalitsejalt laps saada, kes ju idamaa traditsioonide järgi pärib isa trooni. Mullu märtsis paigutati Kabajeva Venemaa 100 mõjukama naise edetabelis koguni 9. kohale. Tänavu 4. märtsil koostatud värskes edetabelis leiab Alina Kabajeva 23. positsioonilt. Võrdluseks: Ljudmila Putina kukkus mulluselt 13. kohalt tänavuses edetabelis 41. reale.

Praegu tundub, et Putinit ei kõiguta Venemaa presidenditoolil miski. Ja keegi ei kahtle ju, et heas sportlikus vormis president võiks saada noore sportliku kauni naisega lapsi.

Nagu ikka ringleb Venemaal nende diktaatorliku stiiliga juhi kohta arvukalt anekdoote. Üks neist: miks ei ole Ljudmila Putina ja Vladimir Putin siiani ametlikult lahutatud? Asi olevat selles, et Ljudmila tahab saada poole abielu jooksul soetatud ühisvarast ehk siis Gazpromi, Rosnefti ja Venemaa Aasia-osa. Vladimir Putin aga arvab, et naisele aitab Aeroflotist ja Kurgani oblastist küll.

Ljudmila ilmutas end ootamatult avalikkusele

Vene presidendi Vladimir Putini seaduslik abikaasa Ljudmila Putina osales teisipäeval Moskvas Gorki kirjanduspreemia laureaatide autasustamistseremoonial, vahendab NEWSru.com. Viimati nägi avalikkus teda televisiooni vahendusel mullu 7. mail Kremlis, kui oli presidendi ametissevannutamine.

Nüüd on Vladimir Putini kolmandast ametiperioodist riigipeana läbi ligi 11 kuud ning selle aja jooksul ei ole keegi abikaasat tema kõrval näinud. Samuti polnud Ljudmila Putina kuni teisipäevani end ka üksi üritustel näidanud.

Esimesena andis Ljudmila Putina ootamatust ilmumisest avalikkuse ette teada riigiduuma saadik Svetlana Žurova, kes levitas ühtlasi Twitteris asjakohast fotot, millel näeb mustas ranges kostüümis presidendiprouat seismas laval, taustal Maksim Gorki portree.

Vladimir Putinilt küsiti abikaasa kadumise kohta vahetult enne presidendivalimisi mullu märtsis.

"Ei tasu arvata, et tal tuleb kõik kergesti. Ta ei ole avaliku elu tegelane ega soovi avalikkust. Veelgi enam, tänapäeva massiteabevahendid on väga julmad ja mitte iga inimene ei suuda seda kõike endast läbi lasta. Te ju näete, et minu perekonna liikmed ei tegele poliitika ja äriga ega ei roni kusagile. Seetõttu ma tahan, et kõik jätaksid nad rahule. See on seotud nende isikliku heaolu ja julgeolekuga. Te teate, ma juba rääkisin sellest ja tahan veel kord korrata: kodanikud valivad konkreetse isiku, kes täidaks konkreetseid ülesandeid ja saavutaks teatud tulemusi. Ma arvan, et see on nüüdismaailmas kõige olulisem. Aga muidu: tütred õpivad, neil on kõik korras, lõpetavad, juba hakkavad teadust tegema," võttis Putin oma pereelu lühidalt kokku.

Kuid miks Ljudmila Putina ja Vladimir Putin ennast siiski koos avalikkusele ei näita? Moskvas levinud arvamuse kohaselt sai Ljudmilal mehe romaanidest teiste naistega lihtsalt villand. Abielu ametlikult ei lahutatud, kuid elatakse eraldi.

Jüri Laulik, Aadu Hiietamm
Õhtuleht

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 16.03.13
... mõisteta, miks saab Ljudmila Putinat oma mehe ... Putin on taas saanud isaks - Venemaa presidendil Vladimir Putinil, kel visalt ringlevate kuulujuttude järgi on iluvõimlemise endise ...
* Lääne meedia: Putinil on kaks naist!
Vene presidendi abikaasa Ljudmila Putina näitab end avalikkusele haruharva ning ka Vladimir Putin ise ei taha temast rääkida. Seetõttu levivad uue hooga kuulujutud, et Vene presidendi tegelik silmarõõm ...
* New York Post: Putin on taas saanud isaks
... The New York Post Venemaal ringlevaid kuulujutte, mille järgi on Ljudmila Putina saadetud elama 1,5 miljonit dollarit maksvasse riiklikku külalistemajja, mis asub Pihkva ja Oudova (vene keeles Gdov) vahele ...
* Lühidalt - 18.07.11
... vkontakte.ru/armiaputina. Eks näis, kui palju näitsikuid Putini ja iPad2 pärast tahab riideid seljast rebida või millal sellest videoklipist ilmub internetti kontraklipp nagu eelmise kampaania ajal, kui ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Maaomanik

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve