BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mida külvad, seda lõikad

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Kujutagem ette olukorda, kus jõhkard on relva ähvardusel naise vägistanud, ja kui ohver pöördub päti vastu kohtusse, hakkab viimane hädaldama, et nii see nüüd küll ei käi – oma tegu sooritades ei näinud ta ette, et naine võiks hakata õigust taga nõudma ja et kohus ta üldse jutule võtab!

Vaene kannataja

Kuid just sellist solvunut mängib pärast agressiooni Krimmis Venemaa. Kui lääneriigid hakkasid Venemaa-vastaseid diplomaatilisi, poliitilisi, majanduslikke ja sõjalisi samme astuma, tõusis Moskva hädakisa taevani. Kujutage ette: Venemaa võttis kohaliku rahva palvel (kuigi relvastatud roheliste mehikeste “sõbralikul” toetusel) tagasi selle, mis on talle “ajalooliselt kuulunud”, kuid millegipärast tõstis maailm lärmi.

Ilmselt on olnud õigus neil analüütikuil, kes ütlesid, et Krimmi annekteerimisega ja rünnakvägede koondamisega Ukraina idapiirile tegi Venemaa mitu tõsist valearvestust. Esiteks loodeti, et Krimmi kaotamine tähendab Ukraina uutele võimudele kollapsit. Krimmiga juhtunu on andnud hoopis vastupidise efekti: Venemaa sõjaline oht on ukrainlasi konsolideerinud ning äratanud neis vahepeal uinunud rahvus- ja patriotismitunde.
Liigu edasi, sisu jätkub peale reklaami

Moskva sõjalistele planeerijatele peaks olema nüüd selge, et sissetung Ukrainasse tähendab tõelist slaavlastevahelist vennatapusõda, milles võib hukkuda ka tuhandeid Vene sõdureid. Venemaa surve on tekitanud olukorra, kus Ukraina uusi juhte võetakse Lääne pealinnades vastu nagu kangelasi ning neile lubatakse miljardite eest majandusabi.

Teiseks alahinnati maailma reaktsiooni. Ilmselt uskus president Putin tõsimeeli, et Lääs ei julge Venemaa suhtes midagi ette võtta – täpselt nii, nagu läks pärast sõda Gruusia vastu 2008. aastal. Võib ju olla, et Lääne sanktsioonide see osa, mis puudutab viisakeeldusid Venemaa ametiisikutele, ei avalda Moskvale mingit mõju ja selle üle tuntakse isegi uhkust. Kuid asjaolu, et NATO eesotsas Ameerika Ühendriikidega on asunud sõjaliselt tõsiselt toimetama, sunnib isegi Putinit kukalt kratsima. On ju ammu teada tõsiasi, et Venemaa tunnistab ainult jõudu.

Külm sõda on alanud

Palju on räägitud uuest külmast sõjast – et kas see on juba alanud või kohe-kohe algab. Enamasti nähakse selles midagi väga halba. Vaadakem asja siiski ka teise külje pealt. Tolle uue külma sõja on vallandanud ju Venemaa, ja küllap on ta teinud seda teadlikult.

Tuletagem aga lähiajaloost meelde, kes võitis ja kes kaotas eelmise külma sõja – see oli Nõukogude Liit koos oma satelliitidega, mis oli tunduvalt tugevam ja ähvardavam jõud kui praegune Venemaa, kelle majanduse mahtu saab heal juhul võrrelda Itaalia omaga.

Tõsi, Lääne-Euroopa on vahepeal loorberitele puhkama jäänud ja drastiliselt ära andnud oma sõjalist võimekust, kuid majanduslikult on ta endiselt Venemaast mäekõrguselt üle. Lisagem siia USA oma majanduse ja maailma kõige tugevama sõjatööstusega, ning pilt peaks olema selge. Ehk nagu vanasõna ütleb – kes tuult külvab, see tormi lõikab. Kui Putini režiim on otsustanud panna aluse Venemaa murenemisele, siis meie siin ei saa sinna midagi parata.

Peeter Kaldre
Maaleht


Kliki ka nendele artiklitele:
* ÄMBER: Vene propaganda esitas sama videot üksteist välistavate legendidega
Suhtlusvõrgustikes ja ka meediakanalites lööb praegu laineid putinliku propaganda avalik ämber - sama videoklippi üritati esitleda Ukraina laimamiseks täiesti vastukäivate versioonidega, teatab BBC. ...
* Rahvusluse alavääristamine on ohtlik tee
... ning varsti jõuabki kätte aeg, kus ei ole kohta ka praegusel Eesti riigil.
* Hiigeloht peitub islamis
Ennustamine on täna­matu töö. Kes näiteks oskas ette näha USA kaksiktornide ründamist? Siiski ei saa mööda vaadata selgetest tendentsidest ja arengutest, mida võib maailmas aastal 2010 oodata. Esimene ...
* Eesti okupant: teil pole õigust okupatsioonihüvitist nõuda
... juht Mihhail Mitjukov Interfaxile, vahendab BNS. Selline seisukoht on erakordselt küüniline ja rumal. Kõlab see sarnaselt järgmise olukorraga. Minu korterisse tuleb pätt ja võtab selle jõuga endale. Siis ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve