BH RuZZland

Russian PROSAIC!

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Lühidalt - 29.04.14

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
 • Putini režiim lubab kogu maailmale vastulööke jagada.
  Äsja see oli, kui venemaa lubas vastata ning valusalt vastata nii USA'le kui Euroliidule sanktsioonide pärast, millised süütule venemaale on kaela saatnud südametud ning mõistmatud läänemaad. Lähipäevad pidid selle valu päevavalgele tooma (vt. alt "Venemaa vastab lähiajal demokraatlike maade sanktsioonidele").
  Äsja sai ka teatavaks, et Moskva kättemaks ei lajata mitte ainult Euroopa ja Ameerika vastu vaid oma lutakas on plaanis anda ka keiserlikule Jaapanile. Nii lubas Kreml täna anda vastulöögi Jaapani otsusele kehtestada Ukraina kriisi tõttu laiendatud sanktsioonidega 23 Vene kodaniku suhtes viisakeeld.  Vene välisministeeriumi sõnul valmistab Tokyo otsus «Moskvale pettumust ning sellele ei jäeta mõistagi reageerimata».
  Jaapan kehtestas täna täiendavate Moskva-vastaste sanktsioonide raames viisakeelu 23 vene kodanikule. Jaapani välisministeerium ei avaldanud musta nimekirja kantud isikuid, kuid teatas, et neid kahtlustatakse «Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse ohustamises».
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 26.04.14 - ... on vene lennukeid Jaapanile kuuluvate saarte juures märgatud viimaste päevade jooksul ebanormaalselt tihti. Ka eile lendasid vene sõjardite sõjalennukid Jaapanile kuuluva saarestiku lähedal, ...
  * Venemaa ähvardas väed Ukrainasse viia
  - ... poolsaarel asuvate sõjaväelaste arvu 25 000ni. Julgeolekunõukogus sõna võtnud diplomaadi väitel on see kooskõlas Musta ... Venemaa ähvardab Jaapani ametnikke reisikeeluga Venemaa ähvardas kehtestada ...


 • Ida-Ukraina; Luhansk - moskoviidid korraldasid eduka rünnaku oblastiadministratsiooni hoonele.
  Ida-Ukrainas Luhanskis vallutasid moskoviidid tormijooksuga kohaliku oblastiadministratsiooni hoone, teatas väljaande Ostrov korrespondent.
  Umbes tuhat meeleavaldajat liikus Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) Luhanski osakonna hõivatud hoone juurest oblastiadministratsiooni hoone juurde, sest teisipäeval kell 14 lõppes ultimaatumi tähtaeg, mille SBU hoone hõivajad olid võimudele esitanud, vahendab UNIAN.
  Terroristide poolt nõuti nagu tavaliselt - kõigi poliitvangide vabastamist, kelle all mässajad peavad silmas relvastatud vastuhakust osavõtjaid ning avaliku korra vägivallaga rikkujaid. Samuti referendumi korraldamist, mille all terroristid peavad silmas Ukraina konstitutsioonilise korra rikkumist ja riigi tükeldamist. Samuti tahavad separatistid vene keelt Ukrainas riigikeeleks.
  * 17:31 - Pinged on endiselt üleval
  Eho Moskvõ teatel käivad endiselt läbirääkimised hoone hõivajate ja korrakaitsjate vahel, kes asuvad hoones. Hoone on ümbritsetud terroristidest ja neid toetavatest inimestest, keda kokku olevat ca 2000. Põhiseadusliku korra vastased jõud on moodustanud elava koridori inimestest ning on andnud loa miilitsatele hoonest lahkumiseks juhul, kui need väljudes võtavad peast kiivrid ning loovutavad mässajatele relvad. Osad miilitsatest on seda ka teinud. Teine osa keelduvad kurjategijatele allumast.
  * 19:01 - Luhanskis hõivasid relvastatud mässajad täiendavalt oblasti prokuratuurihoone.
  REUTER informeeris tuginedes pealtnägijate informatsioonile, et Ukraina riigivastased jõud hõivasid täiendavalt oblasti administratsioonihoonele ja miilitsavalitsuse hoonele ka telekeskuse ning prokuratuuri valduses oleva hoone. Olukord oblastis on väljunud kontrolli alt. Kohalik miilitsaülem kirjutas raporti oma errumineku kohta ja andis selle edasi terroristidele. Samuti edastas REUTER, et piirkonnast, kus asub siseministeeriumi kohalik juhtimishoone, kostub tulistamist.
  Ukraina presidendi KT Turtšõnov omakorda siseminister Avakovilt, et ministeerium vallandaks Luhanski ja Donetski oblastite korrakaitsestruktuuride ülemad ning määraks nende asemele uued (VIDEO sündmusest koos ERR uudisega).
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 28.04.14 - ... välja järjekordse "rahvavabariigi" Ukraina territooriumil ja esitasid Kiievile ultimaatumi. Sedakorda on "kangelaspiirkonnaks" Luganski (Luhanski) piirkond. Grupp sealseid moskoviite, keda toetab märkimisväärne ...
  * Hardo AASMÄE: Miks Vene vägi tammub Ukraina piiril? - ... annekteerimist eriti õnnestunud. Pigem vastupidi. Pangem tähele, et segadust on arvestatavas ulatuses õnnestunud tekitada vaid Luganskis ja Donetskis. Harkivis on asi sumbunud, Dnipropetrovskis, Hersonis, ...


 • Venemaa valetas, jälle, miks ma ei imesta?
  NATO ei saa kinnitada vene sõjaväe lahkumist Ukraina piiri vahetust lähedusest, millest rääkis Vene kaitseminister Sergei Šoigu telefonis oma USA kolleegile Chuck Hagelile.
  «Praegu pole mingeid märke, mis kinnitas vene väeüksuste lahkumist Ukraina piiri äärest. Jätkame venemaa veenmist, et see täidaks Genfi kokkulepet ja viiks väed Ukraina piiri juurest ära, et luua nii tingimused diplomaatiaks ja dialoogiks,» ütles NATO esindaja, vahendas Reuters.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Ukraina venelase mõttemaailmas - ... kõiges alati süüdi uskumatud ning muslimil on lubatud petta ja valetada, kui see tegevus on suunatud uskmatu vastu. Ka venemaa käitumine Putini võimuletulekust alates on analoogne. Kuigi sõnades kutsuti ...
  * Venemaa lubas energiarelva mitte kasutada, kuid valetas nagu alati
  - ... piiril pole ikka veel gaasimõõtjaid - nii on võimalus osa rahast kõrvale juhtida ja kasutada seda poliitilise mõjutusvahendina. "Seni kuni Ukraina oma energiasektorit ei reformi, jääb riik poliitiliselt ...


 • Putinlik klikk on viiksuma hakanud.
  Veel üsna hiljuti naersid venemaa juhtpoliitikud avalikult nende suunas hiilivate sanktsioonide üle. Oli tavaline, et igapäevaselt mõni poliitnina teadvustas meedias, kuidas ta samuti sooviks sanktsioonide alla sattuda. sanktsioonid ühendavat vene inimest ja eliiti ning üleüldse pole neist eriti tolku.
  Kuigi eeltoodus on omajagu tõde, siiski on hakanud king putinlikku režiimi pigistama ning tšinovnikud on vääksuma hakanud. Niutsumise stiil on muidugi klassikaline, mida saab kokku võeta tuntud vanasõnaga teiste silmades asuvatest pindudest ja oma silma soleva palgi mittenägemisest.
  Nii küsib vene välisministeerium teisipäeval ametlikul veebilehel tehtud avalduses, kas Euroopa Liidul pole vene ja Ukraina kodanike vastu kehtestatud uute sanktsioonide pärast häbi?
  Seda retoorilist küsimust pole mõtet isegi arutada - niivõrd rumal on see. Esitaks siinjuures lihtsa küsimuse vastu. Kas venemaal pole häbi annekteerida naaberriikide territooriume ja sekkuda teiste riikide siseasjadesse?
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Venemaa ja topeltstandardid - ... õhtuni ilma, et lõppu näha oleks. Üks väike stiilinäide venemaa poolt suhteliselt hiljuti annekteeritud Ukrainast, Krimmist. Mäletatavasti ei olnud venemaa jaoks probleemiks ega lõhnanud kuskil miskit ...
  * Tomas Ries: pole mingit võimalust, et Venemaa ei tungi Ida-Ukrainasse
  - ... Meri konverentsil Tallinnas. Kui seda osataks, saadaks ka kohe aru, et Venemaa annekteerib Ida-Ukraina niikuinii. «Praegusel kriisil ei ole Ukrainaga midagi pistmist. Mis Putini jaoks loeb, on see, kui ...


 • Nn, "Donetski Rahvavabariigi" esindaja: Stalini vangilaagrid on muinasjutt
  Samal ajal kui Moskva uusnatslik režiim arutab riigiduumas natsionaalsotsialismi kuritegude eitamise eest kriminaalvastutusele võtmist, kinnitavad sotsialismi- ja nõukaaja minevikulummusest igatsevad Ukraina separatistid, et Stalin oli hea ja ei teinud kurja. Uut elu ning õnnelikku tulevikku üles ehitada püüdvad Donetski rahvavabariiklased kohtusid väljaande "The New York Review of Books" ajakirjaniku Tim Judah'iga, kellele muuhulgas avaldasid, et jutt Jossif Stalini kuritegudest muinasjutt. Judah küsis "vabariigi valitsuse" pressiesindaja Mihhailovalt, miks on mässulistel nii palju nõukogudeaegseid lippe ja plakateid. Korrates venemaa presidendi Vladimir Putini sõnu, vastas Mihhailova, et Nõukogude Liidu lagunemine oli geopoliitiline katastroof, mille tagajärjel tekkis kunstlik piir Ukraina ja venemaa vahel. Kui jutt läks Nõukogude Liidu ajaloole, ütles Mihhailova, et ukrainlased peaksid olema Stalinile tänulikud, sest tema lõi Ukraina nõukogude vabariigi erinevatest maatükkidest ning sellest sai esimene Ukraina riik ajaloos. Judah küsis Mihhailovalt ka Ukraina näljahäda kohta 1930. aastatel, milles hukkus hinnanguliselt 3,3 miljonit inimest.
  „Holodomori legendi lõid fašistlikud ukraina väljarändajad Kanadas,“ teatas Mihhailova. Stalini vangilaagrite kohta teadis Mihhailova öelda, et see lugu on nagu „Lumivalgeke“ või „Pöial-Liisi“, vahendas eestikeelne Delfi donetskilaste eluarusaamasid.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Venemaa on endiselt identiteediprobleemide küüsis - ... kotkavapi "tapnud" stalinistlik hümn. Aga Putin ju tahab. Ja tema tahab ...
  * Mis oleks kui püüaks rääkida asjadest õigete nimedega?
  - ... terves maailmas. Siinjuures on erakordselt heaks näiteks stalinistlikust kapriisist alguse saanud ja hiljem sotside-sotsiaaldemokraatlike maailmavaadete pooldajate poolt kiiresti omaksvõetud ning sellisena ...


 • Venemaa vanglates hoitakse sadu-sadu süütuid inimesi ebaseaduslikult kinni.
  Venemaa peaprokurör Juri Tšaika sõnul hoitakse venemaa vanglates kinni ebaseaduslikult enam kui tuhandet inimest, vahendas raadiojaam Eho Moskvõ. Föderatsiooninõukogus sõnatu kohaselt ületab seetõttu riigi poolt kompensatsioonideks makstavate summade suurus 700 miljonit rubla. samal ajal kui riik maksab kompensatsioone ei vastuta aga ükski ametnik, kelle tegevuse tulemusena on sündinud ebaseaduslikud vahistamised ja riigi raha kulutamine, avaldas peaprokurör rahulolematust.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Gorbatšov kohtu alla NSVL'i lagundamise pärast?
  - ... Partei) on koostanud avalduse peaprokurör Juri Tšaikale, taotledes prokuratuurilt uurimise alustamist Nõukogude Liidu lagunemise ajal aset leidnud sündmuste osas, kirjutas ajaleht "Izvestija" neljapäeval. ...
  * Vene ametnikelt hakatakse pealekaebusi nõudma
  - ... erinõukogu liikmed administratsiooni juhi Sergei Narõškini juhtimisel. Vene peaprokurör Juri Tšaika lõi korruptsiooni vastu võitlemise eriosakonna veel juunis 2006.


 • Venemaa vastab lähiajal demokraatlike maade sanktsioonidele
  Venemaa on vastavad meetmed ette valmistanud ja annab oma adekvaatse vastuse, kinnitas intervjuus meediaressursile Gazeta.ru vene välisministeeriumi asejuht Sergei Rjabkov. Ühtlasi tunnistas ta, et mõned USA poolt sisse viidud venemaa vastased sanktsioonid on mõjunud negatiivselt vene kõrgtehnoloogilise tootmisega seotud ettevõtlusele. Siinjuures viitas Rjabkov probleemidele, millised kajastuvad näiteks vene kosmosetööstusele tarnitava tehnoloogiaga seonduvalt.
  Täna mainis ka GAZPROM mokaotsast, et sanktsioonid tekitavad mõningaid probleeme, mis mõjutavad ettevõtte majandusnäitajaid. Eelkõige selles, et ettevõtte partnerite leidmise-sidumisega on tekkinud probleeme, sest äripartnerid kardavad end siduda GAZPROM'iga.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 28.04.14 - ... omapoolne vastus ja see pidi olema valus. «Mõistagi me reageerime,» ütles Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov. «Me oleme kindlad, et see vastus on Washingtoni jaoks valulik.» ...
  * Venemaa lubas energiarelva mitte kasutada, kuid valetas nagu alati
  - ... on ohuga Euroopa julgeolekule, ütles konverentsil Euroopa Komisjoni kaubandusdirektoraadi asedirektor Peter Balas. Gazprom, Rosneft, Rosatom - need ettevõtted alluvad Kremlile ega käitu Balase sõnul tavalise ...


 • EL kehtestas sanktsioonid Venemaa kõrgetele ametnikele
  Euroopa Liit avalikustas 15 venemaalase nimed, kellele kehtestati seoses sekkumisega Ukrainas viisakeeld ning kelle varad külmutati. Teiste hulgas kehtestati sanktsioonid asepeaminister Dmitri Kozaki, riididuuma juhataja asetäitjate Sergei Neverovi ja Ljudmila Švetsova ning relvajõudude peastaabi ülema Valeri Gerassimovi suhtes, vahendasid Reuters ja Lenta.ru. Nimekirjas on ka Venemaa presidendi täievoliline esindaja Krimmi föderaalringkonnas Oleg Belaventsev, Krimmi asjade minister Oleg Saveljev ja Sevastopoli kuberneri kohusetäitja Sergei Menjailo. Samuti langevad sanktsioonide alla Venemaa relvajõudude peastaabi luure peavalitsuse direktor Igor Sergun ja föderatsiooninõukogu liige Krimmi vabariigist Olga Kovitidi. Peale nende on nimekirjas nn Luganski kaardiväe juht German Prokopjev, nn Donetski rahvavabariigi juht Andrei Purgin ja üks selle liidreid Deniss Pušilin, samuti Valeri Bolotov nn Kaguarmeest ja nn Donbassi rahvakaitseväe juht Sergei Tsõpljakov. Viieteistkümnes sanktsioonide alla langenu on Slovjanski sündmustega seotud Igor Strelkov, keda EL nimetab Venemaa luure peavalitsuse (GRU) töötajaks. Ukraina julgeolekuamet teatas eile, et selle nime all varem Krimmis tegutsenud ohvitser on polkovnik Igor Girkin, kes on sündinud 1970. aastal, vahendas RahvusRinghääling erinevaid meediaagentuure.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Vennad Slobodan Putin ja Vladimir Milošević - ... ja väejuhtide lähetamise näol, et Serbia sai kaela majandussanktsioonid. Tulemuseks oli toetuse piiramine oma äsjastele Suur-Serbia eestvõitlejatele. Lõpuks oli ta sunnitud nad kõik reetma ja andma asukohamaade ...
  * Vene oligarhide raha lipsab sanktsioonide eest Londonisse
  - Varakad venelased kiirustavad peitma oma raha rahvusvaheliste sanktsioonide eest Londoni eluasemeturule. Kinnisvarakonsultantide hinnangul võib kapitali põgenemine Venemaalt aastatagusega kõrvutades neljakordistuda, ...


 • Venemaa ei saa Ukrainat rünnata?
  Osade ekspertide arvates ei ole Putin sedavõrd ära pööranud, et tihkaks Ukrainat tervikuna rünnata. Esiteks on tal juba Krimmi seedimisega probleeme ning seegi võib tekitada tõsise majandusliku seedehäire, seda aastateks. Teiseks on ekspertide hinnangul vene sõjavägi nõrk ega pea pikemat kampaaniat vastu. Kolmandaks on sanktsioonid, mis seni on olnud nagu on, kuid järjest tugevnevate sanktsioonide koorma all võib venemaa majandus siiski murduda. Ka venemaa siseolukord on suhteliselt pingeline ja Ukraina sammudega andis venemaa suuna kätte sisemaistele separatistidele, mis suunab venemaa jõupingutusi. Neid jõupingutusi vajab lisaks venemaa ka tagavarasuhete loomisel ja kindlustamisel Aasia ja Ladina-Ameerika riikidega suisa kiirendatud tempos, kuna Euroopal on silmad enam avanenud ja venemaa ei saa hoida mune ühes korvis. Eriti olukorras, kus impeeriumi laiendamise plaane pole sugugi maha maetud. Venemaale on vaja pisukest turgutavat hingetõmbepausi enne uute sammude astumist.
  Seepärast pole ka midagi imestamisväärset selles, et riik lubas avalikult Ukrainat mitte rünnata.
  Vähemalt sedasi kinnitas vene kaitseminister Sergei Šoigu Ühendriikidele esmaspäeval.
  "Kaitseminister (Chuck) Hagel rääkis täna telefonitsi vene kaitseministri Sergei Šoiguga, kes kinnitas, et Vene relvajõud ei tungi Ukrainasse," ütles Pentagoni pressiesindaja kontradmiral John Kirby.
  Šoigu teatas ka, et Ukraina piiri läheduses õppustel osalenud vene sõjaväeüksused on naasnud kasarmutesse, ning ärgitas Washingtoni oma retoorikat pehmendama, teatas vene kaitseministeerium avalduses.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Putin katkestas väidetavalt kõik kõrgetasemelised kontaktid Ameerika Ühendriikidega - ... et USA kaitseminister Chuck Hagel üritas reedel korduvalt helistada oma venemaa kolleeg Sergei Šoigule, aga viimane keeldus kõnedele vastamast. "Nad pole vastanud," ütles eile Pentagoni esindaja Steve ...
  * Lavrov viitas Lõuna-Osseetia stsenaariumi kordamise võimalikkusele.
  - ... sõjaväeõppustel, mille Sergei Šoigu viis kaitseministeeriumi juhtima asudes pidevale alusele." Lavrov toonitas ühtlasi, et sõjaväeinspektsioon, mille koosseisus olid ka Ukraina ja USA esindajad, ei leidnud ...


 • Janukovõtš - väärtuslik põgenik
  Venemaal maapaos redutav tagandatud Ukraina president on väärtuslik kingitus venemaale. Ühelt poolt seetõttu, et teda saab endiselt kasutada destabiliseeriva asjapulgana Ukraina vastu ning vene piiririikides valitsev ebastabiilne olukord ja mahajäämus venemaast (vähemalt püüd selle esilekutsumiseks) on selle riigi välispoliitilise käitumisstrateegia osa. Teisalt aga seetõttu, et kremlimeelne endine Ukraina president saabus venemaale, rahakott puuga seljas.
  Ukraina peaprokuratuuri andmetel viis Janukovõtš ja koos temaga põgenenud lähikond venemaale kaasa ca 32 miljardi USA dollari väärtuses finantse, mida osaliselt kasutatakse Ida-Ukraina separatismi veepeal hoidmiseks.
  "Rikkast pruudist" ja rahade liikumise võimalikest teedest pajatas intervjuus ajalehele "Financial Times" Ukraina peaprokuröri kohusetäitja Oleg Mahnitski.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Uuring: kildagaasi varud on Slovjanskist teinud Venemaa sihtmärgi - ... leppele (Juzovski projekt) kirjutas 2013. aastal alla tagandatud president Viktor Janukovõtš, kogu juhtimise võttis aga enda peale endine energeetikaminister Eduard Savitski. Ajakirjanike hinnangul tahtis ...
  * Tomas Ries: pole mingit võimalust, et Venemaa ei tungi Ida-Ukrainasse
  - ... Berliinist lääne pool,» ütles Ries paneeldiskussioonil Radissoni hotellis. Tema sõnul valitses ideaalne olukord Putini jaoks enne Maidani meeleavalduste algust, mil Janukovitši juhitud Ukraina tüüris ...


 • Stanitsja Luganska
  Ida-Ukraina Luganski oblasti rajoonikeskuses Stanitsja Luganskas (14 000 elanikku) hõivasid mässajad rajoonikeskuse administratiivhoone. UKRINFORM teatas, et ca 300 liikmeline bande tungis hoonesse ja hõivas selle. Peale hoone hõivamist rebiti sellelt Ukraina lipp ja asemele tõmmati vene riigilipp.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 24.04.14
  - ... piirist 10 km kaugusel. Viidatud piirkond piirneb Luhanski (Luganski) oblastiga Ukrainas
  * Hardo AASMÄE: Miks Vene vägi tammub Ukraina piiril?
  - ... annekteerimist eriti õnnestunud. Pigem vastupidi. Pangem tähele, et segadust on arvestatavas ulatuses õnnestunud tekitada vaid Luganskis ja Donetskis. Harkivis on asi sumbunud, Dnipropetrovskis, Hersonis, ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valimine vaid kodanikele

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve