BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Karjäär vene moodi - sõjaametnikuna "mänguriiki" korda valvama, seejärel samasse kõrgametnikuna "riigiametisse".

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Sellest, kuidas (endine) Vene "rahuvalveväe" komandör sai Transnistria KGB (julgeolekuteenistuse) juhiks, valgustab lühidalt värske Postimees.

Moldova territooriumil vene tääkide najal eksisteeriva kujuteldava "riigi" Transnistria president Jevgeni Ševtšuk allkirjastas määruse, millega nimetas endise Vene rahvalvejõudude komandöri polkovnik Mihhail Lapitski riikliku julgeolekukomitee esimeheks.

"Uhkest" määramisest teatas täna Moldova separatistliku territooriumi Transnistria "presidendi" pressitalitus.

Transnistria KGB senisest juhist Nikolai Zemtsovist sai tunnustamata "riigi" julgeolekunõukogu asesekretär.

Lapitski oli seni KGB esimene aseesimees. Varem on ta teeninud Transnistrias paiknevate vene relvajõudude luurepataljoni ülemana ning Kosovos vene vägede brigaadikomandöri abi ja komandörina.

Aastatel 2011-2013 juhtis Lapitski Transnistria KGB piiriüksust. 2013. aasta mais sai temast KGB esimese aseesimehe kohusetäitja ja oktoobris esimene aseesimees, kirjutas leht.

Seega nagu vanal hallil ajal - päranduseta aadlipojad ning avantüristid lähevad endiselt hämaratesse kohtadesse endale rikkust looma.
Pole midagi muutunud sellest ajast, kui ristisõdijad läksid Aasiasse, Hispaania konkistadoorid Ameerikasse või ka meie oma uhked Maarjamaa pojad Mongooliasse kuningaks (mõtlen siinjuures parun Ungern von Sternbergi, kes ise sündis küll Austrias, kuid kelle isa sündis Kärdla mõisas Hiiumaal).

Tänaste seiklejate jaoks on sellised absurdimaad ja -territooriumid samuti olemas. Sobivad selleks imehästi venemaa jaoks olulised võõrad alad, mida kontrollida või vallutada soovitakse - Moldovas, Georgias, Ukrainas ja mujal.
Käsutäitjatest aplaid sõjaametnikke (keda venelased ise ohvitserideks kutsuvad) ja riigiametnikke jagub venemaal aga küllaga.

Ja löödud on taas seitse kärbest korraga - mida rohkem on separaat-territooriumitesse integreeritud venemaale truid ametnikke, seda parem on venemaal ülevaade olukorrast, seda hoolsam kontroll separaat-territooriumite ametliku- ja mitteametliku siseelu üle ja lõppudelõpuks on kõik need ametnikud lisaks ka riigivenelased (nn kaasmaalased ja vene riigi kodanikud), keda iga kell saab vajadusel "kaitsma minna".

Postimees / BHR

Kliki ka nendele artiklitele:
* Koval: Vene armee võimalikku «rahuvalvemissiooni» suhtutakse kui agressiooni
... toimu raketirünnakuid ...
* Ukraina tükeldamine on hoo sisse saanud
... objektiks saada - loomulikult ülessoendatud Transnistria konflikt ja Moldova. On olemas ütlus, et kes mõõga võtab, see selle läbi sureb. Venemaa poolt haaratud "referendumite, kaasmaalaste jms" uus poliitiline ...
* Transnistria nimeline "mänguriik" võtab kasutusse leivaisa seadused.
...  Postimehe vahendusel teavitatakse, et sellise seadusandliku algatusega tuli välja tunnustamata vabariigi võimujuht ehk "president" Jevgeni Ševtšuk. Tema ettepanek on täiendada vabariigi põhiseadust peatükiga ...
* Separatistlik Dnestri-äärne vabariik on rahast lage
Moldova separatistlik Dnestri-äärne vabariik on praktiliselt täiesti rahast lage. Sealse presidendi Jevgeni Ševtšuki sõnul on alles vaid 49 000 dollarit. Opositsiooniline parlamendiliige ütles kolmapäeval ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve