BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Riigivenelaste seas on patriotism tõusnud taevalikku kõrgusse

E-kiri Print PDF
(1 hinnang, keskm. hinne 5.00 (maks.5))
Natsionaalsotsialismi tuultes purjetav vene riigilaev on tänu kolmele viimase kümnendi edukale pisisõjale (Tšetšeenia, Georgia, Ukraina) ja sellega kaasnevale ideoloogilisele turmtulele saavutanud riigivenelaste seas patriotismi erakordse tõusu.

Täheldatav on meeletu ja ka siiras austus ning armastus riigijuhi vastu, mida kinnitavad kõik küsitlused ja sellega koos on paisunud enneolematusse kõrgusse ka armastus oma riigi vastu, milles nähakse juhi võrdkuju, kuid eelkõige kui tugevat, vaenlastes hirmu ja segadust tekitavat ning austust väärivat deržaavat - kasvavat ning tugevnevat impeeriumi

Riigivenelaste jaoks (need on vene kodanikud ja nn venemaa kaasmaalased e. väljaspool venemaa territooriumi elavad venekeelsed, kes on allutatud vene poliittehnoloogilisele "kaasmaalaste" poliitikale) pole enam midagi võõrast ega lubamatut, seoses venemaa vallutuspoliitika, suurvene šovinismi, nagu ka putinismi ülistamisega.

Kui veel 20 aastat tagasi venemaa elanikud unistasid ilusatest ja kvaliteetsetest lääne toodetest, nautisid õhtumaade kultuuriruumist pärinevaid meediatooteid ja noored venelased ülistasid lääne muusikat, siis nüüd on olukord pöördunud.
Kummalisel moel on sellesse muutustesse erilise visuaalse jälje koos füüsiliste ning poliitiliste tagajärgedega jätnud vene poliit-tehnoloogide poolt 2005-ks aastaks välja mõeldud ning käivitatud aktsioon ja sümbol - venemaal veel möödunud sajandil keelatud must-oranž värvikombinatsiooni.

Ametlikult on tegemist "nõukogude kaardiväe lindi" aktsiooniga, mis identiteediotsingute küüsis sipelnud venemaalaste poolt kiirelt tänutundega omaks võeti ja hellitavalt ka nn "georgi lindi" liikumiseks kuulutati, kuigi päris Georgi lindiga pole sellel mingit seost

Ka eestlased mäletavad hästi, kuidas selle aktsiooni promomislaine Eestisse jõudis ning 2007. aastal pronksiöö sündmustes kulmineerus.

Riigivenelaste patriotismilaine on erilistesse kõrgustesse tormanud nüüd taas Ukraina sündmuste foonil, kus eriliseks tähiseks osutus Ukrainalt krimmi jõuga amputeerimine ja vägivaldne venemaa külge sidumine. Nimetatud sündmus, mis on vastuolus kõikide inimlike ja rahvusvaheliste kirjutatud ning kirjutamata seadustega, on leidnud sooja koha riigivenelaste südametes, kes näevad Krimmi vallutamises järjekordset tõestust faktile, et vene impeerium kasvab, et Deržaava on võimas ja kartmatu, vene rahva võimsusest hooliv ja vihatud läänemaailmale sülitav.

Visuaalselt paistab nimetatu samuti silma.
Võtame või T-särgid, kus välismaised logod, alates Billabongist ja lõpetades "I love NY" on asendunud venekeelsete lauserditega a la "Россия", "Я русский", "Крым наш" и "Няш-мяш" (Venemaa, Ma olen venelane, Krimm on meie, Njäš-Mjäš). See viimane e. Njäša on Krimmi annekteerimise alguses üle jooksnud endine Ukraina prokurör Natalja Plokonskaja, kes oma eripärase välimuse ning naljameestest videonäppijate abil on ülemaailmse kuulsuse saavutanud kui prokurör "Nyash Myash" (vt. siit miljonite lemmikvideot laulvast prokurörist). Täna on Njäša pigem tuntud kui krimmitatarlaste terroriseerija.

Väidetavalt on venemaal rida linnu, kus viidi ning viiakse läbi massiaktsioone T-särgi vahetamise teemal - lääne sümboolikaga T-särke vahetatakse tasuta ja trummipõrina saatel moskoviitliku sümboolikaga T-särkide vastu. Nii näiteks kirjutab Mir76, et Jaroslavlis noorteliikumine "Set" (Võrk) vahetas 300 komplekti ebasobivat T-särki patriootlikke positsioone väljendavate T-särkide vastu.
Siinjuures selgitasid aktsiooni läbiviijad, et moskoviitliku vallutuspoliitikat õigustavate T-särkide jagamine/kandmine "peegeldavad riigi saavutusi ning mõjuvad soodustavalt inimeste patriootilistele tunnetele" ("отражает достижения страны и благотворно влияет на патриотические чувства людей").
Oma särgivahetus-aktsioone nime all "Moodne. Venelane" ("Модный. Русский") on see liikumine läbi viinud 11 vene linnas.

Vene riigi poolt õhutatud sarnastesse kampaaniatesse on kaasatud isegi vene kaitseministeerium, kes tegeleb oma vallutuspoliitikat õigustavate T-särkide ja muu sarnase sümboolika müügiga erinevates vene linnades ning -regioonides.

Mis aga kõige tähendusrikkam - venemaa vaenlase kuju on riigivenelase hinge taas-juurutatud, kasutades klassikalis nõukaaegseid poliit-kaanoneid. Venemaa ja riigivenelase vaenlaseks on õhtumaade kultuuriruumi kuuluvad vaba maailma riigid ja rahvad, eesotsas USA ja Inglismaaga. Ja kõik kes on vaenlase vaenlased, on venemaa sõbrad.

Anar Rand
BHR


Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 08.05.14
... seas. Vene kaitseministeeriumi pressiteade edastas venemaalastele rõõmusõnumi, et alates tänasest kuni 11. maini kaasa arvatud on võimalik osta nii Moskvas kui teisteski venemaa linnades erivärvilisi T-särke, ...
* "Vene maailma" kontseptsioonist - ideest vene inimese unikaalsusest
... saab natsionaalsotsialistide sümbol, et selle sümboli võtab tulevikus kasutusele Saksa Natsionaalsotsialistlik Töölispartei, et sellest saab Saksa riigi sümbol kuid hiljem vene riigipoliitika sisuks? Et ...
* Leetu püüdis siseneda Nõukogude sümboolikaga rong
Leetu üritas esmaspäeval Venemaa Kaliningradi oblastist siseneda Nõukogude sümboolikaga reisirong, teatas Leedu piirivalve. Tellimusreisi tegeva rongi akendel rippusid plakatid, kus oli lisaks vaguninumbrile ...
* Georgi lindist ja Ukraina teatest, et loobub nn georgi lindi kasutamisest võidu sümbolina
... - 1945. Nn georgi lint Omaette teema on ka musta-orenžitriibuline lint, mida vene poliittehnoloogia ise kasutab spetsiaalsete mõistete abil nagu vene relvajõudude võidu sümbol ehk lihtsalt "võidu sümbol", ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve