BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Venemaa pumpab täiendavaid miljardeid propagandatööstusse

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Lähtuvalt putinlikust ambitsioonikast ülemvõimuihalusest, NSVL'i taastamise püüdlustest ning vajadusest slaavi maailmas juhtiva ja suunava rolli haaramisest, mis kõik omakorda peaks taastama ning isegi suurendama vene impeeriumi ajaloolis-poliitilist ning sotsiaalset mõju maailmas, on venemaa viimastel aastatel ette võtnud pretseden pretsedendituid akte rahvusvahelistes suhetes, mis ei jää alla maailma ajaloo tuntuimate vallutajate tegevusele minevikus. Asjata ei võrrelda Putinit Hitleriga ja venemaad natsinaalsotsialistlikuSaksamaaga.

Sisemaiselt toimib venemaal räige ajupesupoliitika, mis on putinlikule režiimile ja selle ihade rahuldamiseks vajaliku tulemuse juba andnud. Venemaa vallutuspoliitikat ja deržaavaihalust toetab ja peab isegi õigeks absoluutne enamus riigivenelastest.

Samas ei ole venemaa suutnud oma propagandamasinat sama efektiivselt, kui see töötab "siseturul", tööle panna "välisturu" jaoks kuigi gööbelsliku välispropaganda veskitele on visatud meeletutes kogustes raha ning raisatud jõudu.
Et välispropaganda mõju on oodatust nõrgema mõjuga ning selle tulemusena on venemaa imago vaba maailma inimeste seas erakordselt madalale kukkunud, on putinlikud poliitpistrikud viinud mõttele, et spetsiaalselt selle nimel peab kasutusele võtma täiendavad meetmed.

Täiendavate, jõuliste ja efektiivsete meetmete rakendamise vajadusest putinliku režiimi imago parandamisest rõhutas ise ka Putin ning need avaldused ja sellest tulenevad arutelud-analüüsid lipsasid läbi ka meediast, kus viidati kardinaalsete muudatuste vajadusele venemaa imidži parandamisest tulenevalt ja miljarditesse ulatuvate lisavahendite paiskamisest propagandatööstusse.

Selge on hetkel vaid üks - venemaa jaoks kasutatav süsteem, mis suures osas toimib "Suure Isamaasõja" ja "NSVL'i nostalgia" fenomenil, segatuna NSVL'i aegadel välja töötatud ja vene inimeste jaoks spetsiaalselt arendatud, koolitatud ja ... sisse töötatud elementidest - vabas maailmas ei tööta piisava efektiivsusega.
Seetõttu on venemaal välja töötatud uus - imidži parandamise "pehme" doktriin.

Tegelikkuses on ilmselt ikkagi nii, et uus "pehme" doktriin on välja töötatud vaid peaasjalikult pealkirja elik nimetuse ulatuses. Muus osas on tunnetatud vaid karjuvat vajadust ja jagatud laiali ülesanded sellise doktriini sisuga täitmise osas. On ka saadud raha esimese etapi täitmise jaoks.

Ülalnimetatud kohmaka ja bürokraatliku "doktriini" sisuks on seega välja töötada täiendavad ja efektiivsed meetmed venemaa imidži parandamiseks läänemaailma elanike silmis. Sest vaba maailma jaoks on venemaa hitlerliku Saksamaa võrdkujuks muutumas, sest Putin on sellest rääkinud ja Putin on seda nõudnud.

Venemaa "pehme jõu" doktriini abil loodab putinlik režiim järsult oma kuvandit muuta paremuse poole ja kinnitada see mõjusana õhtumaade inimeste teadvuses.
Selle doktriini tegelik sisu ei olehetkel teada, sest käimas on selle sisuga täitmine ning Putinilt saadud käsust lähtuvalt peab doktriini eeltöö valmima käesoleva suve lõpuks, mil see valitsejale esitatakse. Kuid vihje on selles, et survestama hakatakse pedaale nimetustega "sotsiaalsus", "humanitaarne" ja "humanitaarabi" ... kuid mitte ainult.

Anar Rand
BHR


Kliki ka nendele artiklitele:
* Vene armee uus vana sümbol
Terve vene riik on viimased kakskümmend aastat võbisenud identiteediotsingute kriisis, mis on hõlmatud nii disaini- kui vaimuelementide tuunimisega. Põhjus on väga lihtne - varsti saja aastaseks saav ...
* Taas venemaale Leningrad ja Stalingrad?
Venemaa identiteediotsingute rong hakkab vist otsa ümber pöörama. Pikki aastaid proovis venemaa oma noore riigi ajalukku istutada reanimeeritud geene tema enda poolt 1917. aastal tapetud ja hävitatud ...
* Moskva otsib Brüsselis toetust oma mõju suurendamisele Eestis
... pakub ka teist lepingut “edendamaks üldiselt Venemaa kuvandit maailmas”. Uudisteagentuuriga koostööd tegeva RJI Companies esindaja pakkus lepingut septembris ühele suurele suhtekorraldusfirmale, öeldes, ...
* Lühidalt - 27.01.11
... jätkamiseks on kui riigi poolne NKVD mõrvarite kaitse ning salastatuse mahavõtmine aitaks peatada venemaa imago halvenemist kogu maailma silmis. Katyn'i metsades toime pandud massimõrvas süüdistas venemaa ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve