BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Venelaste "kummituskolonn" saabus Ukraina lähistele

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venelaste poolt meeletu meedia- ja propagandakampaania tulemöllus maailma paisatud Ida-Ukrainlaste eest hoolitsuskampaania, mille hiiglaslikuks plaguks sai kurikuulus "kummituslik" humanitaarabikolonn, pakub üha uusi ja uusi üllatusi.

Vähe sellest, et algselt teatavaks saanud asjaolud tekitasid "humanitaarkolonni" suhtes kõhklusi, olgu selleks siis see, kus sõidukid hooldati ja millised "pumbatud musklitega siilipead" neid juhivad. Kummalisi aspekte lisandus iga paari-kolme tunniga ja pidevalt.
Küll tuskles kolonn edasi-tagasi Ukraina piiri läheduses, kord üles, kord alla. Siis jälle tekitas segadust kolonni suurus - masinate arvuna deklareeriti 230-300. Venelased ise soodustasid segaduse tekitamist enamgi, andes erinavat sorti lubadusi kolonni sisenemise koha ja komtrolli tingimuste üle.

Seepeale aga hakkasid visalt levima kuuldused, et venelaste "humanitaarabi" sisaldab tõenäoliselt sõjalist abi venemaa toetusel Ukraina keskvõimude vastu sõdivatele terroristlikele jõuduele.
Ja näe - mida visamalt hakkasid nimetatud kuuldused levima, seda kummalisemalt hakkas venemaa "humanitaarkolonn" käituma. Kadudes ära ning seejärel välja ilmudes välisvaatlejate jaoks erinevates kohtades ning erinevas koosseisus.

Eilse päeva seisuga ei saanud enam keegi õieti aru, kus see viibib, kuhu suundub, kas suundub ja millises arvulises koosseisus ning milline on see venemaa sõjaväeosa, kuhu "humanitaarkolonn" sisse põikab.

Samal ajal kui lääneriigid on Ukraina idaossa saatnud juba vähemalt kolm kolonni reaalset humanitaarabi läbi reaalsete rahvusvaheliste vaatlejate, jõudis lõpuks Ukraina piiride lähistel nähtavale ka venemaa "kummituskolonn". Hetkel siis kuskil 37 km Ukraina piirist ja ootab sisenemiseks poliitilist otsust.

Kuid see kolonn on endiselt kummaline.

Palju neid masinaid siis on? Hetkel veel üsna segane arv, väidetavalt siis 280. Enamus neist aga pooltühjad.

Tõsi, mis tõsi - suhtluskeskkonnas Twitter levivad fotod Ukraina piiri lähistel seisvatest Vene nn humanitaarabiveokitest, millest suur osa on pooltühjad. Miks? kas ikkagi venelased koristasid autodest ära paljud "valgustkartvad humanitaarabi tooted"? Äkki suunati need omakorda hoopis Ukraina poolt mittekontrollitavate alade kaudu moskvameelsetele relvaseparatistidele?

Kõik on võimalik. Financial Timesi korrespondent Courtney Weaver kirjutas Twitteris, et veoseid saatvate inimeste väitel on need pooltühjad, sest juhul, kui mõni auto peaks pikal teekonnal üles ütlema, saab abipakid või -kotid lihtsa vaevaga teise veokisse ümber tõsta. Ha-ha-haa ...

Noh ja nüüd ehk tullakse neid kontrollima ja see võtab aega veel ühe nädala ehk ...

BHR

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 14.08.14 (täiendatav)
... "kummituskonvoi" ilmutas end. Venelaste väidetav humanitaarabi konvoi on end ilmutanud. Paljude ekspertide sõnad on hetkel kinnitust saanud. Esiteks ei soostunud venelased (hoolimata esialgsetest lubadustest) ...
* Kaarel Kaas peab Vene humanitaarabi kolonne kummalisteks
Venemaa poolt Ukrainasse saadetud numbrimärkideta humanitaarkonvoi asus teele riigi relvajõudude ühe suurema üksuse asukohast ning seda juhivad sõduri välimusega mehed, rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud ...
* Venemaa-Ukraina sõjaline konflikt on vaid kukesammu kaugusel
... hetkel võib katkeda. Tema kurjakuulutav sõnum edastati meediale pea samaaegselt vene sõjaväeosas valgeks võõbatud ning Ukraina poole liikuva 300 veokilise "humanitaarkolonni" hämara kadumislooga. See ...
* Ukraina keeldub Venemaa humanitaarabi vastu võtmast
Punase Risti esindajate sõnul puudub neil siiani täielik informatsioon Moskvast saadetud humanitaarkonvoi kohta ning seetõttu vajavad paljud asjaolud veel kooskõlastamist. Ukraina peaminister mõistis aga ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve