BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Presidendi ametiketist

E-kiri Print PDF
(4 hindajat, keskm. hinne 5.00 (maks.5))
Sisuloend
Presidendi ametiketist
Presidendi ametikett valmis
NÄITA KÕIK

Maailmas on levinud tava, et riigi juhtfiguur kannab teatud liiki regaale. See komme on juba nii vana kui vana on riik kui institutsioon ise. Tõenäoliselt isegi vanem. Võib arvata, et sugukondliku elukorralduse ajal ja varemgi kandis pealik mingit laadi tunnust, mis eraldas teda oma "tavahõimlastest".


Ka meie riigipeal oli olemas vastav ametikett. Kus see on? Eks ikka varaste käes. Vene okupatsiooni ajal viisid punaviisnurki kandvad röövlid selle venemaale ja pole siiani tagastanud seda seaduslikele omanikele. Nagu ka paljusid muid asju.
Siin vahepeal käis üsna vilgas tegevus selles suunas, et presidendi ametikett tagasi saada, ent siis jäi see seisma üsna proosaliste põhjuste taha. Vähemalt osaliselt. Nimelt selgus, et venemaal, Moskvas Relvapalatis riiulil tolmavalt ketilt on vääriskivid pihta pandud. Venemaa korratuse juures pole selles midagi imestamisväärset.


Seni kuni asju aeti (venemaa poolt üsna laisalt nagu ikka), suutis venemaa meiega lõplikult riidu minna ja nüüd siis tõenäoliselt hoiab Putin seda ketti oma perekonnareliikviate seas. Endiselt Relvapalatis.


Samas aga ei saa se ju nii olla, et meie president ilma "tunnusteta" oleks. Ja enne läheb ilmselt jumalapäike looja kui varastelt varastatud kraami kätte saaks. Egas siis muud üle jäänud, kui ise ametikett uuesti teha.


Septembris 2007. a. kirjutas SLÕL, et President saab uue kullast ametiketi

Märgiti veel, et uue riiklike teenetemärkide seaduse järgi saab Eesti kõrgeimaks ordeniks Riigivapi ketiklassi teenetemärk, mida on õigus kanda vaid Vabariigi Presidendil. Teenetemärk koosneb kullast ketist, kaheksaharulisest kuldtähest ja erisuurpaelast.

Kullast keti saab president ametisse astumisel ning lahkudes loovutab ta selle järgmisele presidendile, kirjutab Eesti Ekspress. Nii on keti näol tegemist ühtlasi presidendi ametitunnusega. Kuldtäht ja erisuurpael jäävad igale presidendile päriseks. Eelnõu järgi saavad Riigivapi ketiklassi teenetemärgi kavalerideks nii Toomas Hendrik Ilves kui ka Arnold Rüütel ja postuumselt Lennart Meri.

Eilne värskeim uudis sellest vallast teatab, et Presidendi ametikett valmis
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve