BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Relvaseparatistid Ukrainas on saavutanud märkimisväärset edu

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
See, et sõjalisele edule on kaasa aidanud venemaa abi, pole hetkel oluline. Edu on saavutatud ning seda tunnistavad mitte ainult separatistide eneste häälekandjad meedias.

Separatistide meedia pasundab massiivselt ning ülivõrretes "Uusvene armee" erakordsetest, kiiretest ja ulatuslikest edusammudest rindel.
Märkuse korras võib lisada, et end varasemalt "maakaitseväeks" kutsutud terroristide sõjasalgad ülendati eile "formaalse dokumendiga" LRV ja DRV ühendamisel sündinud "Uusvene riigi regulaararmeeks". Uusvene "vägede ülemjuhataja" hetkel on Aleksandr Zahartšenko

Separatistid väidavad, et on ümber piiranud 4-5 erinevat, kuid märkimisväärse kogusuurusega Ukraina armeeüksust (brigaadi, pataljoni), kokku 7000 mehe ja 50 tanki ning muu sõjatehnikaga. Käimas olevat hetkel "riiki sissetunginud fašistide" hävitamine.

Zahartšenko saatis sepratistide meedia kaudu ümberpiiratutele sõnumi, et nad peavad alistuma või nad hävitatakse.

Peab märkima, et KUI nimetatud ümberpiiratute hulk tõele vastab, siis nende alistamise/alistumise korral oleks tegemist Ukraina armeele ja -üldisele moraalile tõsise löögiga.

Vabatahlike pataljoni Donbass komandör Semen Sementšenko teatas, et valitsusväed on Ilovaiskis sattunud separatistide piiramisrõngasse. Komandör süüdistab kaitseministrit ja terroritõrje operatsiooni juhti lubaduste täitmata jätmises, kuna lubatud abiväge pole saadetud. Tema sõnul on nemad (pataljon DONBASS), täitnud oma kohuse ja ootavad nüüd sõjaväe peastaabilt sama. nad vajavad abi ja toetust. Ühtlasi kutsub Sementšenko Kiievi elanikke üles kindralstaapi piketeerima, vahendas omakorda Unian.
Sementšenko sõnas, et tänane päev saab olema väga otsustav.

Venelased ja terroristid on Ukraina idaosas Donbassis Novoazovskist põhja pool hõivanud seitse asustatud punkti, vahendab Ukraina infoagentuur UNIAN Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu teabekeskuse teadet. Ida-Ukrainasse on ilmunud sõjaväelasi, kellel puuduvad tunnusmärgid. Venemaa territooriumilt tulistatakse suurtükkidest nelja asustatud punkti.
Hiljem teatas UNIAN, et "Donetski sõdalased koos vene okupantidega" hõivasid Donetski oblastis Starobeševo, kus purustati kohalik haigla. Haiglas olnud haavatud evakueeriti Mariupolisse ja Berdjanskisse, vahendas Õhtuleht.

Samal ajal kui separatistid raporteerivad maailmale oma edusammudest, Ukraina peab oma arvates sõda endiselt vaid väikesearvuliste mässajatega ega julge riiklikul tasandil eriti kõvasti välja öelda, et paraku tuleb sõdida ka venemaaga, jätkab venemaa nii Ukraina vägede pommitamist raskerelvadest üle piiri, jätkab ka separatistide vägede varustamist soomustehnika ja muuks sõjapidamiseks vajalikuga ning saadab üha uusi ja uusi instruktorite gruppe ning üksusi Ukrainasse sõdima.
Sellest omakorda ilmneb Ukraina nõrkus, mida ei juleta välja öelda.

Ukraina ei julge tunnistada sõjaolukorda ega isegi sellega seonduvalt aktiivselt abi paluda. Ja ega pole ka kellelt väga abi paluda. Siin on mitmeid põhjusi. Nii Ukraina viimase paarikümne aasta riigi arendamine korruptsioonimahlas ning koos armee nõrgendamisega, kui ka sõjaliste liitlaste puudumine ja rahva üldine moraal. Just seepärast on üheks oluliseks (sotsiaalse plahvatuse) ebaedu põhjuseks see, et kogu Ukraina kehtiv (ja aastaid õpetatud) sõjapidamisstrateegia, -moraal ning -taktika lähtus sellest, et sõda võib tulla vaid läänest ja venemaast idanaaber on vend, sõber ning seltsimees. See paradigma istub tervikuna endiselt Ukraina armee veres, laastab moraali ja ei lase normaalset vastust anda agressorile ega ka riigi vastu mässu tõstnud moskoviitidele.

See on ka põhjus, miks tegelikult ainsad tõeliselt võitlusvõimelised üksused Ukrainas on seotud parempoolsete rahvuslastega. Neid omakorda kardab aga nii Kiievi mõõdukad valitsejad kui ka Euroopa tervikuna, rääkimata Ida-Ukrainast, kes "Paremsektori" nime pärast suisa vaimsesse ning verbaalsesse hüsteeriasse langeb.

Ja nii nad seal Ida-Ukrainas ATO-tsevad, nokk kinni, saba lahti, teatades vahetevahel jälle vene vägede liikumisest Ukraina territooriumile, ent seejuures isegi mitte diplomaatilisi kanaleid pidi ei avaldata venemaa vastu protesti.

Ei saa aga välistada, et Porošenko valitsus lähtub Merkeli poolt Ukrainale kantud sõnumist, et venemaale tuleb jätta soliidne taganemistee sellest konfliktist. Tunnistada [väljakuulutamata] sõda versus venemaa võib selle taganemistee ära võtta.
Kuigi Putin ütles eilsel Minski kohtumisel, et venemaad ei huvita relvakonflikt Ukrainas, sest see ei puutu temasse ning on pelgalt Ukraina ja separatistide vaheline asi. Separatistid omakorda teatasid täna, et nende kokkulepe Ukrainaga saab olla ainult üks - Ukraina taandumine Uusvene territooriumilt. Separatistide juhtid ütlesid täna, et neid ei huvita enam mingisugune "föderaliseerimine" või kokkulepe "ühtse Ukraina säilitamine", sest suund on üks - Uusvene eraldumine Ukrainast. Nemad on oma võidus kindlad nagu ka venemaa toetuses.

Loeme siis aga edasi viimaseid teateid, mis on kõike muud kui rõõmustavad.

Kiiev teatas kolmapäeval suure vene sõjaväekolonni liikumisest separatistide käes oleva linna suunas Ida-Ukrainas.
"Kuni 100" tankist, soomukist ja raketiheitjast koosnevat kolonni nähti liikumas Donetskist 80 ja Vene piirist 20 kilomeetri kaugusel asuva Telmanove poole viival teel, teatas Ukraina sõjavägi avalduses.

Sõjavägi ei jaganud üksikasju konvoi personali ega selle kohta, kustkaudu kolonn võis Ukrainasse siseneda. Sõjaväeallikas ütles AFP-le, et konvoi sisenes Ukrainasse venemaalt.
"Me usume, et tegemist on vene relvastusega. Ei ole võimalik osta 100 tanki Donetski või Luganski turult."

Ukraina sõjavägi teatas ka, et väiksem hulk sõidukeid ületas piiri Donetskist ligi 110 kilomeetrit idas ja võttis suuna separatistide käes oleva suurlinna poole. Konvois liikus "kuus raketiheitjat Grad, kaheksa veokit KamAz ning kaks mehitatud veokit Ural", seisis sõjaväe avalduses.

Tänane viimane tunnistus kinnitab aga Ukraina vägede taandumist "Uusvene armee" löökide all.

Venelased ja terroristid on Ukraina idaosas Donbassis Novoazovskist põhja pool hõivanud seitse asustatud punkti, vahendab Ukraina infoagentuur UNIAN Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu teabekeskuse teadet. Ida-Ukrainasse on ilmunud sõjaväelasi, kellel puuduvad tunnusmärgid. Venemaa territooriumilt tulistatakse suurtükkidest nelja asustatud punkti.

Hiljem teatas UNIAN, et "Donetski sõdalased koos vene okupantidega" hõivasid Donetski oblastis Starobeševo, kus purustati kohalik haigla. Haiglas olnud haavatud evakueeriti Mariupolisse ja Berdjanskisse, vahendas värske Õhtulehe uudis.

Paul Puustusmaa

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 23.08.14 (täiendatav)
... üles laetud värskes videos peab kõnet terroristide uus valitud pealik Aleksandr Zahartšenko, kes ...
* Ukraina sõjapäevik - 24.08.14
... separatistide infot (11-48) selle kohta, et piiramisrõngasse haarati mitu Ukraina armee pataljoni, sealhulgas separatistide hulgas kõvasti vihatud Kolomoiski brigaadidest pärinevad pataljonid AIDAR, DONBASS ...
* Ida-Ukraina: sõda sovjetliku poliitilise, kuritegeliku mõttemaailma ja lääne elustiili vahel
... või Nõukogude Liidu ametliku ajaloo heroiseerimisest tulenev nostalgia. "Donetski rahvavabariigi" värskelt valitud pealik Zahartšenko oma värskes intervjuus vene meediakanalile LifeNEWS tunnistas, välismaalt ...
* Ukraina: Venemaa on piirile toonud 45 000 sõjaväelast ja 160 tanki
... Küüniline venemaa Ukraina: venemaa ettepanek rahvusvahelise humanitaarmissiooni Donbassi saatmiseks on küüniline Venemaa välisministeeriumi ettepanek rahvusvahelise humanitaarmissiooni saatmiseks Donbassi ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve