BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Martin Jaško: Vene humanitaarabi-käigu tagamaad selguvad hiljem

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Kuigi võib spekuleerida, kas Venemaalt Ukrainasse saadetud humanitaarabikonvoi oli PR-käik või oli tagasiminnes lastiks hukkunud võitlejad, selguvad selle käigu tagamaad hiljem suuremasse pilti asetatuna, leiab hiliskevadel Ukraina meedia kriisikeskuse (Ukraine Crisis Media Center) juures töötanud kommunikatsioonikonsultant Martin Jaško.

Jaško sõnul ei saa me olla kindlad, mis täpselt oli valgete veokite lastiks nii riiki sisenedes kui sealt väljudes. Näiteks tõi ta välja, et ei ole välistatud, et tagasipöörduva konvoi koormaks olid hukkunud võitlejad või sõjatandrilt äraviimist vajanud tundlik militaartehnika.

PR-käiguna võib see Jaško sõnul olla usutav vaid Venemaa enda elanikele, kelle peamisteks infokanaliteks on pea täielikult riigivõimu kontrolli alla olev meedia. «KaMaz’id muutusid üleöö paljude lääne inimeste pilkeobjektiks ja ilmekaks näiteks Putini «siirusest».»

«Väidetavalt oli tuhandetes tonnides loetletud humanitaarabi kogutud Moskva piirkonna elanike annetustest. Kui palju me oleme aga sellisest avalikust kampaaniast kuulnud?,» tõstatas Jaško küsimuse.

Tema sõnul oleks saanud Ukraina võimud Venemaa käiku ennetada, paludes rahvusvaheliselt üldsuselt abi ja organiseerides humanitaarkaupa enda kontrolli alla saadud alade kannatavatele inimestele.

«Venemaa sellise käigu tegelikud tagamaad selguvad hiljem suuremasse pilti asetatuna,» märkis ta, tuues välja, et tegelikult on veokeid Ukrainas ööhämaruses Venemaale vuranud alates tänavu kevadest, lastiks tihtilugu «Gruz 200» ehk idanaabri militaarterminoloogias kirstud hukkunutega.

«Sajad ning võib-olla isegi tuhanded poolsalaja peetud matused Venemaal ja veelgi enam tähistamata haudu Ukraina metsades hakkavad üsna peagi paljastama selle sõja tegelikke mõõtmeid.»

Möödunud nädalal saatis Venemaa Ida-Ukrainasse Luganski oblastisse 227 veokit, põhjustades vihatormi mitme lääneriigi pealinnas. Venemaa ametliku versiooni järgi oli veokites muu hulgas teravilja, suhkrut, lastetoitu, ravimeid, magamiskotte ja elektrigeneraatoreid.   

Vene president Vladimir Putin ütles täna, et on jõudnud Ukraina presidendi Petro Porošenkoga kokkuleppele humanitaarabi andmises Donetski ja Luganski oblastitele. «Me rääkisime, et Donetskis ja Luganskis on vajadus humanitaarabi järele. Leppisime kokku viisis, kuidas me koostööd teema,» sõnas Putin pärast Porošenkoga kohtumist ajakirjanikele, soovimata kokkuleppe detaile täpsustada.

POSTIMEES

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaa soovib saata Ukrainasse järjekordse "kummituskolonni"
... kokkuleppele kõigis tingimustes, et saata lähipäevil sama teed pidi teine konvoi," ütles Lavrov Reutersi vahendusel. Mida ja kellega kokkuleppele ta tahab jõuda, jäi pisut arusaamatuks. Vahest pidas Lavrov ...
* Lühidalt - 22.08.14 (täiendatav)
... peale nn vene "humanitaarkonvoid" või siis koos sellega laekusid Molodohavrdiiski (Molodogvardeiski - 24 000 elanikuga linn mõnekümne km kaugusel vene piirist) kaudu Luhanskisse kolonnid vene rasketehnikaga. ...
* Venemaa ei vaja kellegi luba naaberriigi piiri ületamiseks
... oma tegevust ei Ukraina ega ka reeglina mingite rahvusvaheliste organisatsioonidega. Venemaa välisministeerium: meie humanitaarkonvoi hakkas Kiievi nõusolekuta liikuma, edastas Postimees RahvusRinghäälingu ...
* Tühja-veoki-Putini "kummituskolonn" teeb rahvale endiselt nalja
... liigselt koormata. Ka värske FORBES naerab ülemaailmset naeru Putini humanitaarabi kolonni üle. FORBESi naer jõudis meie rahvani maakeelsena Postimehe vahendusel. Forbes: tühi abikonvoi naeruvääristas ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valimine vaid kodanikele

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve