BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Üks samm sissepoole, kaks sammu sissepoole; üks samm sissepoole, kaks sammu sissepoole ...

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Kui välja jätta venemaa otsesed relvatarned Ida-Ukraina relvaseparatistidele ning nende aitamine "vabatahtlike" ja sõja-instruktoritega, siis on venemaal veel mitmeid kavalaid teid terroristide abistamiseks.

Üheks selliseks on "ründa-oota" taktika.

Selle järgi korraldab venemaa mingi olulise ja kiire rünnaku Ukraina vastu (DRV ja LRV sildi all), hõivab rida vajalikke täiendavaid strateegilisi positsioone ja siis taandab oma väed kuumast tsoonist, asendades need terroristide salkadega.

Loomulikult järgneb sellele tegevusele suur lärm, hoiatused, protestid, märgukirjad, meediakisa ... tolmupilv püsib mõned päevad, nädala ja siis vaibub.

Seejärel tehakse venelaste poolt uus käik ning jälle algab kõik otsast peale - lärm, protestid, kisa ja siis lepitakse olukorraga, et nii lihtsalt on (et ehk edasi ei tee?).

Igakord hammustatakse kremlimeelsete poolt venemaa abiga mõjuvõimu tükike juurde - nii moraalselt, ideoloogiliselt, poliitiliselt kui ka geograafiliselt ... ja lastakse siis oodata kuni läänemaailma kisa pisut vaibub, et siis järgmine tükike hammustada.

Lõppkokkuvõttes peab selline tegevus viima olukorrani, kus läänemaailm harjub toimuvaga ära ega viitsi enam paljudele asjadele tähelepanu pöörata. Seda ülbemaks ja vabamaks läheb aga rašistliku venemaa ning tema vasallide käitumine.

Eelkirjeldatud auku võib mahutada ka "humanitaarkolonnide" ideoloogia.

See asi looritatakse paksult "humanistliku" retoorikaga, et varjata rahvusvahelise õiguse rikkumist nagu ka Ukraina riigi suveräänsuse pidevat ja jätkuvat eiramist.

Eesmärk on sarnane ülalpool kirjeldatule. Saavutada tahetakse olukord, kus venemaa poolt Ida-Ukrainasse saadetavad "humanitaarabikonvoid" saavad vabalt üle Ukraina piiri liikuda ilma, et keegi sellele asjaolule erilist tähelepanu pööraks nagu ka sellele, et liikumine toimub sihtriigi kooskõlastuseta, sihtriigi soovita, sihtriigi loata.

Lõpuks peaks tekkima selline transpordikoridor, mida mööda venemaa vabalt ilma mingite probleemideta saab toimetada oma vägedele ning tema poolt toetatavatele vägedele piisavalt vajalikku nodi - inimestest relvadeni. Loomulikult töötab see koridor ka vajadusel vastupidises suunas, tassides Ukrainast välja vara ning seda, mis moskoviitide sõjasalkadest järele on jäänud - "kruz 200, kruz 300".

Peale esimese skandaalse "humanitaarabi" saatmist Ukrainasse ja selle tagasisaabumise järgselt venemaale koos Ida-Ukraina sõjatehaste sisseseadega teatas venemaa välisministeerium, et kavatseb "humanitaarkonvoide" saatmist jätkata.

Eelmise jutu kinnitusena võib märkida, et täna teatas venemaa oma soovist luua luua "humanitaarsild" Donetskisse ja Luganskisse

Humanitaarsild? WT*?

Venemaa tahab luua niisiis "humanitaarsilda" Ida-Ukraina lahingupiirkonda, et sealsetele "elanikele" korduvalt abi toimetada, ütles asekaitseminister laupäeval.

Vene võimud, sotsiaalorganisatsioonid ja ettevõtted «ei mõtle ainult ühe humanitaarkonvoi saatmisele, mida me oleme juba teinud, vaid teisele, kolmandale, kümnendale», ütles asekaitseminister Anatoli Antonov usutluses riiklikule uudisteagentuurile RIA-Novosti.

«Meile meeldiks, kui oleks normaalne humanitaarsild» Venemaa ning venemeelsete separatistide valduses olevate Luganski ja Donetski vahel, kuhu on sõjategevuse tõttu palju tsiviilelanikke lõksu jäänud.

Sotsiaalvõrgustikes on paljud kohalikest elanikest sündmuste tunnistajaid kogu aeg selgitanud, et venemaalt tuleb abi separatistidele ja humanitaarkolonn tassib venemaale Ukrainast ning tema elanikelt kokkuröövitud vara.

Ka Kiiev on avaldanud korduvalt oma kahtlustusi selles, et venemaad toimetab humanitaarmissiooni kattevarjus Ida-Ukraina separatistidele sõjatehnikat.

Anar Rand
BHR


BHR/Postimees/AFP/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:
* Ukraina majanduse selgroo murdmine on hirmutavalt lähedal
... Selline ülesanne oli nähtavasti antud üsna tühjade furgoonidega nädalavahetusel jõuga Ukrainasse saadetud nn humanitaarabi konvoile. Kiievi valitsuse teatel laaditi autodele näiteks Luganskis asunud Koltšuga ...
* Martin Jaško: Vene humanitaarabi-käigu tagamaad selguvad hiljem
Kuigi võib spekuleerida, kas Venemaalt Ukrainasse saadetud humanitaarabikonvoi oli PR-käik või oli tagasiminnes lastiks hukkunud võitlejad, selguvad selle käigu tagamaad hiljem suuremasse pilti asetatuna, ...
* Relvaseparatistid Ukrainas on saavutanud märkimisväärset edu
... ja 160 tanki ... Küüniline venemaa Ukraina...
* Terroristid kinnitavad nende kontrolli all olevatelt territooriumitelt tehaste, tootmisüksuste ja -seadmete "evakueerimist" venemaale
... edasi venemaale. Venemaalt tulnud "humanitaarkolonni" lahkumist tagasi venemaale ilmestasid nii Ukraina keskvõimude kinnitused kui ka sotsiaalmeedias levitatu, et koormad sisaldasid Ukrainas asuvate ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valimine vaid kodanikele

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve