BH RuZZland

Russian PROSAIC!

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Ukraina sõjapäevik - 30.08.14 (täiendatav)

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
 • Suri Antratsiidi linnapea.
  Täna teatati portaali 0642.ua kaudu Antratsiidi (Antratsit, Antratsõt) linnapea surmast. Üsna vene piiri ääres asuva Antratsiidi (55 000 el.) linnapea Vjatšeslav Salita rööviti "Luganski rahvavabariigi" terroristide poolt üsna relvastatud mässu alguses. Ta viidi hetkel tuvastamata kohta ja hoiti pikka aega kinni. Linnapea vabadus võeti ilma põhjuse, aluse või isegi mõistliku seletuseta. Kinnihoidmise ajal linnapead peksti ja piinati ning lõpuks otsustati ära väntsutatud ja alandatud linnapea "müüa" tagasi Ukraina võimudele. Terroristid küsisid linnapea elu eest 350 000 $ ja said selle raha.
  Lunaraha saamise järel toimetati piinatud ja räsitud kehaga raskes seisus linnapea Ukraina võimude kätte, kes hoolimata pingutustest ei suutnud linnapea elu päästa. Portaal ei kirjelda linnapea piinamisest, mainib vaid, et tal murti küünarluu ja sõrmede luud. Täna ta lahkus. Jäädavalt.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * KIIEV, nagu 1941 .... Moskva (täiendatud 24.08) - ... Ja uskuge - vene väed on ootel - Pervomaiskis, Antratsidis, Luganskis, Donetskis ... Krasnii Lutši all ja Partizanskis. Andku Jumal Ukrainale jõudu metslooma taltsutamiseks.
  * Lühidalt - 22.08.14 (täiendatav)
  - ... jooksul saanud massiliselt vene soomustehnikat, mistõttu mõned linnad pidid kohati olema soomustehnikast suisa pungis. Antratsõti kohta kirjutab keegi Alex Zavodjuk, et linn on nii paksult täis vene vägesid, ...


 • Ilovaisk
  Ilovaiski alla on toodud terve vene tankipolk ja VDV (dessantvägede) diviis, kes koos terroristliku sõjalise relvagrupeeringuga "DRV" (Donetski rahvavabariik) on haaranud rõngasse Ukraina väekoondise. Portaal SEGODNJA kirjutab, et lootusetusse olukorda sattunud Ukraina sõjaväelased eelistavad alistuda vene vägedele, kelle poolt on oodata paremat suhtumist vangilangenutesse kui terroristidel.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Varssavi: Ukrainas tegutsevad Vene üksused - ... kus demonstreeritakse Ilovaiski all Ukraina vägede kätte langenud vene tanki T-72 (milliseid Ukraina armeel Ida-Ukraians ei ole) koos masinast leitud vormi, tehasedokumentide, ...
  * Relvaseparatistid Ukrainas on saavutanud märkimisväärset edu
  - ... alistamise/alistumise korral oleks tegemist Ukraina armeele ja -üldisele moraalile tõsise löögiga. Vabatahlike pataljoni Donbass komandör Semen Sementšenko teatas, et valitsusväed on Ilovaiskis sattunud ...


 • Vene tankid hävitasid Novosvitlivka küla
  Kiiev teatas täna, et Vene tankid ründasid piiri lähedal asuvat Ukraina küla ning separatistid hõivasid riigi idaosas uusi piirkondi. Ukraina sõjaväe pressiesindaja Andri Lõsenko sõnul sisenesid Vene tankid Novosvitlivka külla ja pommitasid maju, vahendas Reuters.
  «Meie info kohaselt hävitati peaaegu kõik majad,» sõnas Lõsenko, kuid ei täpsustanud, millal rünnak aset leidis. Ukraina sõjaväe igapäevased briifingud võtavad aga tavaliselt kokku viimase 24 tunni sündmused. Lõsenko lisas, et separatistid hõivasid Luganski lähedal uusi piirkondi.
  «Vene Föderatsiooni sõjaline agressioon Ida-Ukrainas jätkub. Venelased saadavad jätkuvalt sõjavarustust ja palgasõdureid,» teatas Ukraina julgeolekunõukogu Twitteri vahendusel.
  *** vt. ka neid artikleid:
  *
  Laaneots: Putini eesmärk on ilmselt vedada sõjategevus võimalikult laiaks - ... Mariupolist 20 kilomeetri kaugusel 60 Vene tanki. Praegu liiguvad Vene üksused Novoazovskist Mariupoli suunas, eelnevalt tulistasid nad Bezõmjannõe asula lähistel Ukraina vägede eelposti. ERRi raadiouudised ...
  * Vene kingitus: humanitaarkonvoi seisab, üle piiri trügivad aga soomusmasinad!
  - ... Pekka Hakala arvab, et Vene sõdurid kihutasid Novosvitlivka külla Luganski lähedal. Eelmisel päeval olid terrorivastase võitluse juhid Ukrainas teatanud, et võtsid selle küla enda kontrolli alla ja lõikasid ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve