BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Algab NATO tippkohtumine

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
NATO liidrid kohtuvad Porošenkoga

Täna Walesis algava NATO tippkohtumise eel räägib Ukraina president Petro Porošenko NATO liidritele olukorrast Ukrainas pärast Venemaa presidendi Vladimir Putiniga peetud telefonidiskussiooni.

Arvatakse, et kaks päeva kestval tippkohtumisel on peamine Ukraina küsimus, kuid arutatakse ka Islamiriigi aktiveerumist ja olukorda Afganistanis, vahendas BBC.

Porošenko kohtub Suurbritannia peaministri David Cameroni, USA presidendi Barack Obama ja Prantsusmaa, Itaalia ning Saksamaa juhtidega, mis ajakirjanike sõnul on selge märk toetusest Ukraina presidendile.

Porošenko sõnul loodab ta, et homme Minskis algavate läbirääkimiste, mis on pühendatud olukorra reguleerimisele Ukraina idaosas, tulemusel astutakse reaalseid samme rahu saavutamiseks.

NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen ütles aga intervjuus BBC-le, et ta peab Putini rahu saavutamise plaani ebasiiraks.

BBC korrespondent Bridget Kendalli ütles, et seekordne NATO tippkohtumine on kõige tähtsam üle aastakümnete, sest liidrid peavad sellel vastama küsimusele, kas allianss on tõeliselt valmis tegelema XXI sajandi probleemidega.

BBC pöörab tähelepanu Obama Eestis edastatud sõnumile, et NATO liikmed peavad toetama Ukrainat Venemaa "jultunud agressiooni" vastu.

USA ja Briti liider lubasid Ukrainat toetada

USA president Barack Obama ja Briti peaminister David Cameron lubasid neljapäeval ajalehes The Times ilmunud ühisavalduses, et toetavad Ukrainat Venemaa vastu.

«Ajal, mil Venemaa püüab sundida suveräänset riiki loobuma oma õigusest demokraatiale ja määrata püssitorude ees selle riigi tulevikku, peame toetama Ukraina õigust määratleda ise oma demokraatlik tulevik ning jätkama meie jõupingutusi Ukraina võimekuse tõstmiseks,» ütlesid Obama ja Cameron.

USA president ja Briti peaminister ütlesid vahetult enne NATO Walesi tippkohtumise algust avaldatud artiklis, et allianss peab tugevdama oma kohalolekut Ida-Euroopas, luues kiirreageerimisjõud, mida saab väga lühikese ajaga saata igale poole.

Mõlemad liidrid kannustasid NATO liikmesriike täitma eesmärk tõsta kaitsekulutused vähemalt kahe protsendini sisemajanduse kogutoodangust.

Ühisartiklis rõhutati, et Suurbritannia ja USA seisavad kindlalt vastu Iraagis ja Süürias tegutsevale sunniidi äärmusrühmitusele Islamiriik, mis on hukanud kaks USA ajakirjanikku ning ähvardab tappa ka ühe britist pantvangi.

«Kui terroristid arvavad, et me muutume nende ähvardustega silmitsi seistes nõrgemaks, siis nad eksivad rängalt,» kirjutasid Obama ja Cameron.

RahvusRinghääling/AFP/BNS/Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:
* Austraalia tahab blokeerida Venemaa osalemise G20-s
Austraalia välisminister Julie Bishop kavatseb 4.-5. septembril Walesis toimuva NATO tippkohtumise kuluaarides veenda G20 riike mitte lubama Venemaa presidendi Vladimir Putini osalemist novembris Austraalias ...
* Läänemaailmast on hakanud kostma mõjukaid üleskutseid Ukraina aitamiseks relvade andmise teel
... Stavridis. Ta lisas, et iga riik otsustab ise, millisele riigile ta tahab relvi anda, kuid NATO tippkohtumisel kaldutakse tema sõnul sinna poole, et alliansina ühtselt seista ja pakkuda Ukrainale abi. ...
* HS: Eesti oskas Vene võimalikke arenguid Soomest paremini ennustada
... kindlat seost Baltimaade kaitsmisega. Pärast seda lendab Obama edasi NATO tippkohtumisele Walesi, kus allianss kaalub Euroopa kaitsmise võimalusi Venemaa eest.    Kui see on kõrvu külma sõja ...
* Seitse NATO riiki loovad Ukraina kriisi tõttu kiirreageerimisjõud
... Walesis NATO tippkohtumisel. NATO on tugevdanud kohalolekut Ida-Euroopas pärast seda, kui Venemaa märtsis Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare annekteeris ja Ida-Ukrainas võitlevaid venemeelseid separatiste ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve