BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Loodi nelja kuningriigi ja kolme vabariigi ühised sõjajõud

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Ühendkuningriigid koos Taani-, Norra-, ja Madalmaade Kuningriigiga nagu ka Balti vabariigid on alla kirjutanud ajaloolise ühendjõudude kokkuleppe.

Eesti allkirjastas kuue riigiga kiirreageerimisjõu loomise leppe, edastas RahvusRinghääling.

Kaitseminister Sven Mikser allkirjastas eile õhtul koos Ühendkuningriigi, Läti, Leedu, Taani, Norra ja Hollandi ministritega ühiste kavatsuste leppe, mille alusel riigid alustavad ettevalmistusi uue sõjalise kiirreageerimisjõu - ühendekspeditsiooniväe - loomiseks.

"Ühendekspeditsioonivägi annab Eestile väga hea võimaluse jätkata tihedat koostööd Ühendkuningriigi ja teiste liitlastega, kellega meid seob relvavendlus ISAFi-operatsioonilt Lõuna-Afganistanis," ütles kaitseminister Sven Mikser.

Ta lisas, et ühendekspeditsiooniväe moodustamine on konkreetne samm NATO reageerimisvõime tõstmise suunas.

Ühendekspeditsioonivägi on seitsme NATO liikmesriigi relvaüksustest moodustatav kiirreageerimisjõud, mille koosseisus hakkavad olema nii maa-, mere- kui ka õhuväeüksused. Ühendekspeditsioonivägi on võimeline viima läbi kiireid sõjalisi operatsioone liikmesriikide kaitseks, aga ka reageerima loodusõnnetustele ja humanitaarkriisidele.

Ühendekspeditsiooniväe loomise eestvedaja on Suurbritannia, kes kutsus uues üksuses osalema Eestit, Taanit, Norrat, Lätit, Leedut ja Hollandit.

Pärast leppe allkirjastamist algavad läbirääkimised ühendekspeditsiooniväe struktuuri paikapanemiseks. Uue üksuse suurus ja Eesti panus sellesse selguvad kaitseministri sõnul sügise jooksul.

Kliki ka nendele artiklitele:
* Algab NATO tippkohtumine
... algust avaldatud artiklis, et allianss peab tugevdama oma kohalolekut Ida-Euroopas, luues kiirreageerimisjõud, mida saab väga lühikese ajaga saata igale poole. Mõlemad liidrid kannustasid NATO liikmesriike ...
* Seitse NATO riiki loovad Ukraina kriisi tõttu kiirreageerimisjõud
Seitse NATO liikmesriiki kavandavad Venemaast lähtuva ohu tõttu kiirreageerimisjõudude loomist, kirjutas ajaleht Financial Times laupäeval. Lehe andmetel on ettevõtmise eesotsas Suurbritannia ning see ...
* Sündimata jäänud unistus

... osavõtjad pooldasid ulatuslikumat Balti Liitu. Koostati Soome–Eesti–Läti–Leedu–Poola–Ukraina kaitsekonventsioon ja arbitraažileping ning allkirjastati poliitiline leping, mida küll otsustati enne ratifitseerimist ...
* Balti Liidust Eesti NSV'ni
... Balti Liit pidi olema majanduslik- ja sõjaline institutsioon, mille mõte oli üksteise abistamine võimaliku venemaa rünnaku puhul. Balti Liidu loomine toetus Esimese maailmasõja ajal ja järel pakutud ideele ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve