BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Putini sünnipäev vene riigipühaks?

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venemaal tahetakse nimetada 7. oktoober "viisakate inimeste" päevaks

Venemaa riigiduumas tehti ettepanek nimetada 7. oktoober "Krimmi referendumi turvalisuse taganud Vene sõjaväelaste auks "viisakate inimeste" päevaks.

16. septembril täitub pool aastat referendumist Krimmis, mille turvalisuse tagamisel olid tegevad "viisakad inimesed" - eraldusmärkideta sõjaväelased [nende kohta on kasutatud ka väljendit "rohelised mehikesed" - toim], kes blokeerisid Ukraina armee liikumise poolsaarel. Hiljem tunnistas venemaa president Vladimir Putin televisiooni otse-eetris, et "viisakad" inimesed olid tegelikult vene sõjaväelased, kirjutas Izvestija.

Parandusettepaneku sõjalise kuulsuse ja mälestusväärsete tähtpäevade seadusele esitab lehe andmeil lähiajal venemaa Pensionäride Partei riigiduuma saadik Igor Zotov. Tema sõnul tekkis see initsiatiiv pärast paljude kodanike pöördumisi tänuavaldustega "viisakate inimeste" aadressil, kellel oli "2014. aasta Krimmi kevade ajaloolistes sündmustes võtmeroll", kirjutab RahvusRinghääling.

Ettepanekut pärgab lisaks omapärane poliitiline loor asjaolu näol, et sisaldab tähistamispäevana 07. oktoobrit.

Asi on selles, et tegelikult toimus ebaseaduslik "Krimmi referendum" teatavasti 16. märtsil, mis võiks olla seostatav esitatud ettepaneku sõnumiga. Pakutav oktoobripäev pole aga muud kui lihtsalt venemaa rašistliku diktaatori Putini sünnipäev (07.10.1952).

Et "viisakate inimeste" päeva varjus soovitakse legaliseeerida Putini sünnipäev, sellele viitab ka portaali Eho Moskvõ kommentaar.

Ja täpselt kuu hiljem ehk 07. november järgneks vene riigi sünnipäev. Tänane vene riik sündis ju sotsiaaldemokraatide poolt läbiviidud revolutsioonitules, millist sündmust tuntakse ka "Oktoobrirevolutsiooni" nime all.

RR/BHR

Kliki ka nendele artiklitele:
* Ukraina sõjapäevik - 28.08.14 (täiendatav)
... Et siis jälle "viisakad rohelised mehikesed" Vene vägede poolt hõivatud Ukraina piiriäärses linnas ...
* Ukraina päevik - 10.05.14
... varjus saaks "viisakad rohelised mehikesed ...
* Rohelisd mehikesed - edasi Sotši!
... viiendaks, mis pole ka tähtsusetu, et kui mõni "ameerika mägedest" ka kokku kukub ja viib Põrgusse hunniku "viisakaid rohelisi mehikesi", siis pole ju erilist probleemi sellega, sest niikuinii ei tea ametliklult ...
* Terroristlikud relvarühmad lubavad endale haarata terve Donetski oblasti
... ... varjus saaks "viisakad rohelised mehikesed tundmatutest relvajõududest" teatud koguses mässajate käsutusse ju toimetada. Muidugi on ka see, et Donetskis vene ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve