BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Venemaa kolmas nn humanitaarkolonn jõudis Donetskisse

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venemaa saatis järjekordselt kõiki rahvusvahelisi norme eirates teise riigi territooriumile suure transpordikonvoi, tõenäoliselt mitmeotstarbelise kaubaga (kasutatav nii sõjalises kui juus tarbes) kui sõjalise abiga ning ilmselt ka sisaldas kolonn tavalisi toiduaineid ja meditsiiniabi, sest seda vajavad venemaa poolt toetatavad Ukraina vastu sõda pidavad terrorirühmitused kui ka nende kontrolli all olevatel territooriumitel elavad inimesed.

Eile õhtul teatasid Ukraina meediaväljaanded, et nende andmetel on venelased nn humanitaarkonvoi liigutanud piiri lähistele ning teostavad eelnevat ülevaatust, milline eelneb tavaliselt enne konvoi saatmist üle piiri.

RahvusRinghääling edastas täna, et vene nn humanitaarkolonn jõudis ka täna Donetskisse. Venemaa teatel on 200 veokis toit (peamiselt kuivained), elektrigeneraatorid, arstiabi andmiseks vajalikud vahendid, soojad riided ja puhas joogivesi.

Venemaa väitel palusid nad enne piiriületust nii Ukraina tollitöötajatel kui ka rahvusvahelise Punase Risti esindajatel abisaadetis üle vaadata, kuid nood keeldusid seda tegemast, vahendas Itar-Tass.
Saamata seega lubasid ja kooskõlastusi rahvusvahelistelt organisatsioonidelt nagu ka Ukraina riigilt, sülitasid venelased kõikidele reeglitele ja saatsid oma toetustranspordi mässulisele territooriumile piirilõigu kaudu, mida kontrollivad relvaseparatistid.

Seda siis nüüd kolmandat korda. See paneb arvama, et õigus oli neil analüütikutel, kes juba esimese venelaste ebaseadusliku nn "kummituskolonni" saatmise järel pakkusid välja, et venemaa hakkab seda tegevust kordama pidevalt, saavutamaks olukorda, kus muu maailm ei viitsi enam sellele tähelepanu pöörata, mis omakorda annab venelastele vabad käed mässuliste toetamiseks äärmiselt laiaulatuslikult - alates elavjõust kuni moodsa sõjatehnoloogiani.
Niisamuti on venemaal võimalik mugavalt jätkata Ida-Ukraina röövimist, millest on päris palju varasemates analoogsetes olukordades ka kirjutatud.

Aga venelased jätkavad oma ebaseaduslikku tegevust, selles pole kahtlust. Läänemaailma on vaja sundida leppima olukorraga ning lisaks on oluline ju ka meedia väsitamine e. "uinutamine", suunamaks ta tähelepanu selle küsimuse pealt mujale.

"Humanitaarabi kogumine jätkub üle terve venemaa. Vabatahtlikest moodustatakse meeskondi. Rõhk on talveks valmistumisel," ütles venemaa eriolukordade aseminister Vladimir Stepanov 17. septembril.

RahvusRinghääling/BHR

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 13.09.14 (täiendatav)
... täidetuna Ukrainast röövitud varadega. Õhtuleht informeerib, et vene väidetava humanitaarabikonvoi esimesed veokid jõudsid laupäeval Luhanskisse. "Me tõime 2000 tonni humanitaarabi, seal hulgas ...
* Ukraina sõjapäevik - 02.09.14 (täiendatav)
... venemaa veab valgete „humanitaarabiveokitega“ oma võitlejatele varustust Venemaa varustab niinimetatud humanitaarkonvoi kattevarju all oma võitlejaid ja sõjaväelasi, teatas Ukraina rahvusliku julgeoleku ...
* Üks samm sissepoole, kaks sammu sissepoole; üks samm sissepoole, kaks sammu sissepoole ...
... ülbemaks ja vabamaks läheb aga rašistliku venemaa ning tema vasallide käitumine. Eelkirjeldatud auku võib mahutada ka "humanitaarkolonnide" ideoloogia. See asi looritatakse paksult "humanistliku" retoorikaga, ...
* Martin Jaško: Vene humanitaarabi-käigu tagamaad selguvad hiljem
... Venemaa soovib saata Ukrainasse järjekordse "kummituskolonni" ... kokkuleppele kõigis tingimustes, et saata lähipäevil sama teed pidi teine konvoi," ütles Lavrov Reutersi vahendusel. Mida ja kellega ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Maaomanik

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve