BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Venemaa naabritele: meile on poh*** teie piirist ...

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Kui võtta vaatluse alla venemaa käitumine naabrite suhtes, kellega ta veel otseselt ei sõdi ning vaadelda venemaa "austust" naaberriikide suveräänsusse, piiride puutumatusse jms., siis meenutab venemaa käitumine purjus teismelise käitumist avalikus ruumis.
Ta sülitab, kuhu juhtub; virutab parkivatest autodest möödudes nendele jalaga; viskab prahti maha; varastab rõdust möödudes (kui ulatub) sealt asju ja vahetevahel urineerib kuhugile koridori ... . Kui aga korrakaitsja sooritust märkab ja etteheiteid teeb, siis vaatab uduste silmadega otsa ja kinnitab käsi laiutades, et tema küll ei teinud, irvitades samal ajal pihku või pistab järsku jooksu - reeglina koperdades ja kukkudes.

Just selline häbitu ja labane on venemaa käitumine. Parasjagu lapsik ja nõme, et ei teagi kohe, mida teha või kuhu see pista.
Samal ajal on aga see joodik-krants ohtlik, sest joomarlusest hullunult võib aeg-ajalt ka noaga torgata või aidsi-süstlaga etteheitjale kallale karata.

Pole kahtlust, et kui selline ebaadekvaatne käitumismudel teisendada riiklikule tasandile, siis paistab sellest teisendatud riigimudelist välja Putini ja putinlku venemaa armetu nägu.

Viimase aja sündmused näitavad, et vene sõdurid ei tunne kaarti, vene piirivalvurid ei tunne piiri, vene eriteenistujad ei tee vahet oma ja naaberriigi juridiktsiooni vahel. Vene lennukitest ei maksa üldse rääkida. Need ei õpi ilmselt ennem austama teiste riikide riigipiiride puutumatust, kui kümmekond pentagrammi tiibadel kandvat vene "rahulinnukest" on maa-õhk raketi abil toodud mulda nokkima ... .

Lennuväe ülem: vene lennukid on Eesti õhuruumi rikkunud üha rohkem

Eesti lennuväe ülema Jaak Tarieni kinnitusel on viimase paari aasta jooksul vene sõjaväelennukid järjest rohkem Eesti õhupiiri rikkunud.

"Nad lendavad viimasel paaril aastal tunduvalt rohkem. Kui meil oli paar nulli-aastat, kui Eesti õhuruumi piiri kordagi ei rikutud, siis eelmisel ja sel aastal on rikkumisi jälle esinenud," rääkis Tarien ETV saates "Ringvaade".

Tarieni sõnul ei oska ta öelda, kas see on tahtlik või mitte, kuid tõenäoliselt mingi testimine käib.

"Kõik Eesti õhuruumi rikkumised on olnud ühes kohas - Vaindloo saare läheduses. Vaindloo saarest ulatub Eesti õhupiir 12 meremiili kaugusele. Rikkumised kestavad alla minuti - nad tulevad Eesti õhuruumi kilomeetri sügavuselt ja läinud nad ongi," selgitas ta.

Tarieni kinnitusel on sel aastal vene lennukid Eesti õhuruumi rikkunud neli korda. "Tegelikult isegi paar korda rohkem, aga osa neist on olnud ausad äikesepilve eest kõrvalepõikamised. Nad on siis tsiviillennujuhile öelnud, et peavad ära pöörama."

Tarieni sõnul tekitab muret see, et õhuruumi rikkuvad lennukid võivad ohustada ka tsiviillennukeid. "Mure on see, et sageli nad ei võta isegi tsiviillennujuhiga ühendust. Nad lendavad rahvusvaheliste vete kohal, kus on palju tsiviillennukeid. Nad ei lülita sisse transpondereid, mis teeksid nad tsiviillennujuhile nähtavaks ja neid näeb ainult militaarradar. Me oleme Eestis riski juhtinud nii, et jagame oma militaarradari infot tsiviillennujuhtidega, et nad saaksid ohutult tsiviillennukid vene lennukitest mööda juhtida," selgitas lennuväe ülem.

BHR/RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 20.09.14 (täiendatav)
... ja neljapäeva hommikul Vene hävitajaid saatma kaks USA F-22 hävitajat ja kaks Kanada CF-18 hävitajat. Lennukid lahkusid vööndist intsidentideta. Ametnikud ütlesid BBC-le, et Vene lennukid sisenevad sellesse ...
* Haglund tunnistas Soome viga: Eestil oli õigus
... väga keeruline näha, et Venemaa otsustaks rünnata NATO liikmesriiki.» Vene lennukite sooritatud õhupiiririkkumiste kohta ütles kaitseminister, et põhjendusi pole siiani esitatud. «Ootame Moskvalt ametlikku ...
* Venemaa Föderatsiooni lennuk rikkus Eesti õhupiiri
... lennuk oli Eesti lennujuhtimiskeskusega raadiosides. Eilne ei ole esimene kord, mil Vene Föderatsiooni lennuk on Eesti õhuruumi rikkunud. Eriti sagedased olid Vene lennukite sattumised siinsesse õhuruumi ...
* USA: Vene pommitajad testivad meie õhukaitsetsooni
... meedias esitatud väiteid. "Viimastel päevadel on NORAD märganud Vene lennukite tegutsemist Ameerika Ühendriikide õhukaitsetsoonis ja selle ümbruses," vahendas USA Today NORADi pressiesindaja Beth Smithi ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valimine vaid kodanikele

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve