BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kas venemaa esitab USA'le pretensiooni endise koloonia FORT ROSS asjus?

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Vene parlamendi liige Mihhail Degtjarev esitas vene välisministeeriumile järelepärimise tsaariaegse vene koloonia staatuse küsimuses, edastas "Izvestia".

Jutt käib endisest tsaarivenemaale kulunud kolooniast Californias, mis kandis nime FORT ROSS. See oli kõige lõunapoolsem venelaste asula praeguse USA pinnal, mis kuulus Vene-Ameerika Kompaniile ja milline müüdi 1841. aastal John Sutterile, kes ei tasunud väidetavalt kogu ostusummat müüjale, millest tulenevalt edasised omandimuudatused koloonia osas olevat ebaseaduslikud.

Degtjarev on seega arvamusel, et see koloonia omandati lõppkokkuvõttes USA poolt ebaseaduslikult ning venemaal on õigus lugeda seda kolooniat endale kuuluvaks.

Peamine asi, mille vene parlamendiliige siiski unustas on see rahvusvaheline õigus on loomult konservatiivne. Teisisõnu, et isegi juhul KUI ostu-müügitehingust tulenevalt suudetaks kuidagiviisi leida kehtiv materiaalõiguslik alus tehingu tühistamiseks või puudumakse sissenõudmiseks, siis tegelikkuses ei eksisteeri poolt, kes sellise nõude saaks esitada.

Põhjendus on siin suhteliselt lihtne ja selge - praegune venemaa ei ole tsaarivene riigi õigusjärglane.

Õigusjärgluse formaalne puudumine omakorda välistab kunagisele ajaloolise riigile kuulunud misiganes õiguste ja kohustuste ülekandmise ajaloohõlma vajunud tsaaririigilt praegusele venemaale.

Praegune venemaa on XX sjandi alguse veristes revolutsioonisündmustes (veebruarirevolutsiooni ja sellele järgnenud oktoobrirevolutsiooni tagajärjel) sündinud vene riigi ja sellele järgnenud formatsioonide (sealhulgas Nõukogude Liit) õigusjärglane, milline ise "tappis" ära oma eeldatava õiguseelase.

Paul Puustusmaa

Kliki ka nendele artiklitele:
Lühidalt - 18.09.14 (täiendatav)
... toetamine, kodakondsuse 0-varianti jne. On ka õigustatud keskerakondlaste lillede viimine pronkssõdurile, Savisaare mitteviibimine EV (kui EW õigusjärglase) suurüritustel, ...
Kas sa teadsid, et täna ...
... aga eksisteerib läbi õigusjärgluse, venemaa nime kandvana ning teostab endiselt (osaliselt) selle ebaseaduslikuks tunnistatud pakti tingimusi, vallates ebaseaduslikult omandatud ja seadusevastaselt enda ...
Miks Eesti suhleb riigiga, kes Eesi riiki ei tunnista?
Tõepoolest MIKS? BHR on korduvalt viidanud asjaolule, et venemaa eitab Eesti kui 1940. aastani eksisteerinud Eesti Wabariigi õigusjärgluse olemasolu. Venemaa suhtleb (poliitilises mõttes üleolevalt ja ...
Sümbolid, sümbolid, sümbolid ...
... vardasse rebitakse vene impeeriumilipp (riigi lipp, mille tänane vene riik ise hävitas ja mille õigusjärglane ta pole) ning pedjestaalile astub sportlane, kelle dressil ilutseb saatana märk - pentagramm? ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve