BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vabarakond on seisukohal, et piirileppe ratifitseerimine Venemaa kui ebausaldusväärse partneriga tuleb külmutada.

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Eesti Vabaerakond: Venemaa võib rakendada Ukraina stsenaariumi mitmel pool mujal

Eesti Vabaerakonna juhatus märgib oma poliitilises avalduses, et president Vladimir Putini juhitud Venemaa võib korrata Ukraina stsenaariumi ka mitmel pool mujal.

Eesti Vabaerakond märkis ERR-ile saadetud avalduses, et pärast Ukrainat võivad Venemaa sammudeks olla provokatsioonid Euroopa Liidu välispiiridel, et diksrediteerida NATO-t piiririikide elanike silmis.

"Oleme seisukohal, et kui president Putinit ei peatata Ukrainas, siis on tema edasine peatamine järgmistes konfliktipunktides palju keerulisem," märkis erakond.

Erakond peab võimalikuks Venemaa poolt Ukraina stsenaariumi rakendamist Moldovas, selle riikluse nõrgestamist ja Lääne-suunalise arengu peatamist, kasutades platsdarmina Transnistriat ning ka Gruusia lääne-suunalise arengu peatamist ja nn Krimmi stsenaarium kordamist Abhaasias.

"Venemaa agressiivne, rahvusvahelisi norme eirav ja eitav poliitika on üles ehitatud sellele, et Lääs ei oska niisuguse partneriga käituda ning teeb vigu. See annab Venemaale võimaluse laiendada oma mõjusfääri ja esitada teistele riikidele üha uusi nõudmisi," tõdes erakond.

Vabaerakond pakub Venemaast lähtuva ohu vähendamiseks meetmeid

Erakonna hinnangul peab Eesti lisaks militaarsete kaitsemeetmete arendamisele parandama oma kontrolljoone jälgitavust ning tõstma piirivalve võimekust ja taastama väljaõppekeskuse Ida-Virumaal.

Samuti peaks erakonna hinnangul Eesti korraldama riigikaitsekoolitusi ja õppusi, pöörama erilist tähelepanu Kaitseliidule.

Samuti peaks edendama Eesti venekeelset meediat ja meediaharidust, et maandada vaenuliku propaganda mõju ning kodanikuühiskonna tasandil kaasa aitama kontaktidele Eesti venekeelsete kogukondadega.

Erakond on seisukohal, et piirileppe ratifitseerimine Venemaa kui ebausaldusväärse partneriga tuleb külmutada.

Rahvusvahelisel tasandil näeb Vabaerakond vajadust rakendada sanktsioone Venemaa eelarve efektiivseks mõjutamiseks, tugevdama veelgi Euroopa-Ameerika julgeolekualast koostööd ja esitama Vene vägede osalust Ukrainas toimuvas sõjas faktina, mis ei kuulu vaidlustamisele.

Lisaks tuleb erakonna arvates jätta Venemaa senise poliitilise arengusuuna jätkudes isolatsiooni rahvusvahelistes organisatsioonides, toetada aktiivselt demokraatlikku opositsiooni positsioone Venemaal ning osutada Ukrainale abi nii majanduse ja demokraatlike institutsioonide ülesehitamiseks, kuid ka relvaabi oma territooriumi kaitsmiseks.

Eesti Vabaerakonna esimees on Andres Herkel ning juhatusse kuuluvad Külliki Kübarsepp, Jaanus Ojangu, Jevgeni Krištafovitš, Kalle Pilt, Märt Meesak, Aimar Altosaar, Jüri Saar, Lii Ramjalg, Kristo Krumm ja Emil Rutiku.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:
* VIK: piirilepe ei garanteeri Eestile midagi
... Kodanik ja Eesti Vabaerakonna algatusrühma poolt...
* Andres Herkel: Mida Putin tahab?
... See on pigem usu küsimus – kes usub väärtustel põhinevat rahvusvahelist õigust ja kes usub vene messianismi. Ent võib öelda ka teravamalt: see on valik valgustuse ja vaimupimeduse vahel. Andres Herkel ...
* Andres Herkel: Venemaal on hirmus raske veenda, et toimunus on süüdi Ukraina
Andres Herkel kirjutab Vene-Ukraina piiril juhtunud lennuõnnetuse kohta, et Putinil on seekord väga raske esitada veenvaid tõendeid, et kõik Ukraina kaela ajada. Oma koledal kombel võib Malaisia reisilennukiga ...
* Ettevaatust, Mägi-Karabahh ja Moldova!
... enne seda on kindel, et Putini Venemaa ei tõmbu tagasi, vaid teeb kõik selleks, et nurjata 25. maiks planeeritud presidendivalimised Ukrainas

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valitsegu inimene, mitte partei

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve