BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Amnesty lükkas ümber teated arvukatest massimõrvadest Ida-Ukrainas

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Kiievi-meelsete vägede ja venemeelsete separatistide väidetavad arvukad massihukkamised Ukraina idaosas ei ole leidnud kinnitust ning tõendeid on vaid üksikjuhtumite kohta, selgus täna Inimõigusorganisatsiooni Amnesty International juurdlusest.

Vene meedia ja Kreml on süüdistanud Ukraina vägesid sadade tsiviilelanike massihukkamises.

Amnesty juurdlus toetub augusti lõpus ja septembri lõpul Donbassis läbiviidud uuringule ja intervjuudele inimõigusrikkumiste ohvrite ja nende perede, pealtnägijate, Luganski ja Donetski oblastite kohalike ametiisikute, meditsiinitöötajate ja mõlema poole võitlejatega.

«Ei ole kahtlust, et Ida-Ukrainas panevad massitapmisi toime nii venemeelsed separatistid kui ka Kiievi-meelsed väed, ent keeruline on saada aimu nende rikkumiste ulatuse kohta. On võimalik, et paljusid neist ei ole avastatud ning mõnede kohta on antud sihilikult valeinformatsiooni. Samuti on selge, et mõned šokeerivamad juhtumid, millest on teatanud Vene meedia, on tugevalt liialdatud,» ütles Amnesty Euroopa ja Kesk-Aasia osakonna direktor John Dalhuisen.

Tema sõnul peaksid osapooled teineteise süüdistamise asemel keskenduma hukkamisele sarnanevate tapmisjuhtumite uurimisele ja kõrvaldamisele.

Vene meedia teatas 23. septembril massihaudade avastamisest Donetski oblastis kõrvuti asetsevates Komunari ja Nõznja Krõnka külades, mis olid kaks päeva varem Ukraina valitsusvägede käes. Vene meedia teatas piinamisjälgedega naiste surnukehade ja ühe raseda naise surnukeha avastamisest.

Vene välisministrit Sergei Lavrovi tsiteeriti hiljem ütlemas, et piirkonnas leiti massihaudadest üle 400 surnukeha. Amnesty külastas piirkonda 26. septembril. Organisatsiooni töötajad leidsid tõendeid, mis viitavad tugevalt Kiievi-meelsete vägede seotusele kahte hauda maetud nelja inimese kohtuvälise hukkamisega Komunari lähistel.

Lähedalasuvasse hauda oli maetud veel viis surnukeha, mis kuulusid Amnesty teatel separatistidele. Organisatsiooni töötajad selgitasid tõiga välja hukkunud separatistide üksuse liikmetega kõneldes.

«Tegelikkus Vene väidete kohta «massihaudadest» Nõznja Krõnkas on piisavalt õudne. See viitab nelja kohaliku elaniku kohtuvälisele hukkamisele kas piirkonnas tegutsevate Ukraina regulaarvägede või vabatahtlike üksuste poolt. Seda tuleb põhjalikult uurida. Samuti näitab see inimõigusrikkumiste süüdistuste ülespuhutuse ulatust osana Vene võimude propagandasõjast,» ütles Dalhuisen.

Samuti on Amnestyle esitatud rida süüdistusi separatistide toimepandud massihukkamiste kohta. Ohvrite seas on olnud Ukraina-meelseid aktiviste ja arvatavaid toetajaid, kohalikke kurjategijaid ja kinnipeetud Ukraina vägede sõdureid.

Esimene kinnitus süüdistustele oli kahe surnukeha avastamine 2014. aasta 19. aprillil Raigorodoki lina lähistel Donetski oblastis. Ohvritena tuvastati hiljem Volodõmõr Rõbak, kohalik Ukraina-meelne aktivist ning erakonna Batkivštšõna liige ning Kiievist pärit üliõpilane Juri Popravko. Surnukehadelt leiti piinamisjälgi.

Amnesty leidis kahe röövitu tapmise kohta veenvaid tõendeid 22. juulil. Mõlemaid hoiti Luganski oblastis Severodonetski linna politsei kinnipidamisasutuses pärast seda, kui separatistid linna hõivasid.

«Amnesty International ei ole leidnud ega ole sellele laekunud ümberlükkamatuid tõendeid massitapmise või -haudade kohta. Oleme näinud massihukkamiste isoleeritud juhtumeid, mis mõnedel juhtudel liigituvad sõjakuritegude alla. Sellised rikkumised peavad lõppema. Kõiki arvatavaid juhtumeid tuleb uurida ning nende eest vastutavate isikute üle õigust mõista,» ütles Dalhuisen.

BNS/PM

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaal õitseva rašismi kolmest voolust
Vene analüütikud: Venemaal levib äärmusnatsionalism Venemaa poliitika analüütikud osalesid Soome välispoliitika instituudi sümpoosionil, milles arutati Venemaal aina enam pead tõstva äärmusnatsionalismi ...
* Donetski separatistide sõjalaagrites koolitatakse lapssõdalasi
... aga kasvatatakse noortesse võitlejatesse usku ja palavat ning piiritut armastust venemaa ja putinliku režiimi vastu. Seal idakaares on päike, õnn ja heaolu, mille viimaseks kaitsejooneks õela bandeeraliku ...
* Venemaa inimvaenuliku propaganda viljad on õitsele puhkenud - alanud on kallaletungid inimestele, kelle meelsus ei ole piisavalt rašistlik
Moskvas anti peksa vene ajakirjanikule, kelle seljas oleval T-särgil oli Briti lipp. Venemaa poolt evitav rašistlik propaganda on külvanud lihtsameelsetesse venemaalastesse sedavõrd suurel hulgal ...
* Venemaa näitab/ütleb, et relvad on mõjusad, majandussurve aga mitte
Venemaa on oma mõtetes jaganud maailma huvitsoonideks, kus kõige lähedasematel ehk talle kõige olulisemates tsoonides rahvusvaheline õigus ei kehti. Kui täpsem olla, siis kehtib vaid sellisel määral, kuidas ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve