BH RuZZland

Russian PROSAIC!

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Lühidalt - 21.10.14 (täiendatav)

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
 • Briti analüütik: venemaa võib rünnata Baltikumi riike.
  Eilne Financial Times kirjutab taas venemaa võimalikust ohust Eestile, Lätile ja Leedule. Ekspertide arvates võivad venemaa provokatsioonid Baltikumi regioonis lähiajal kasvadagi. Leht meenutab, et Eesti Läti ja Leedu olid omal ajal samuti venemaa poolt annekteeritud nagu mõnede kuude eest annekteeris venemaa Ukrainalt Krimmi vabariigi. Osade ekspertide arvates püsib kõrgel oht, et venemaa võib järgmise sammuga taas maailma üllatada, tehes "uskumatu" sammu, rünnates mõnda pisikest lääneriiki otse NATO territooriumil ja kaitse all olevana. Siinjuures viidatakse otsesõnu pisikese Balti kolmiku seast valitava ohvri võimalikkust. Sellist arvamust kommenteerib seal Briti kaitseuuringute instituudi ekspert ja analüütik Igor Sutjagin.
  "Arvan, et järgmine rünnak saab olema palju mastaapsem, kui seda oli Ida-Ukraina ründamine ... sedakorda juba NATO territooriumile. ... Venemaa püüab igati [läänemaailma vastu - BHR] kombata lubatavuse piire," kirjutab Sutjagin ja põhjendab venemaa samme osaliselt sooviga tõmmata rahva tähelepanu ära siseriiklikelt probleemidelt.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Kreml: Putini ja Merkeli kohtumise järel püsivad "tõsised erimeelsused"
  - ... milline omakorda garanteerib teisest küljest ka Krimmi anneksiooniga leppimise. Agressiivne ja sõjakas venemaa on taas saavutanud ilmselt olulise võidu... Sõjakas venemaa valetas taas ning ähvardas ...
  * Eesti välispoliitika juhtidel on põhjust häbitundmiseks
  - ... riigi välispoliitilised juhid kiidavad heaks stalinlikud agressioonivõtted nagu ka venemaa agressiooni Ukrainas ning Krimmi annekteerimise. Seda mitte küll otsesõnu vaid tegevuse kaudu venemaale märku ...


 • Moskva lootused oma majanduse pööramiseks näoga Aasia poole võivad olla petlikud.
  Moskva naabritevaenulikust agressiivsest poliitikast sündinud sanktsioonide tõttu on venemaa majandus kängumise poole pööratud. Aga juhtpoliitikud eesotsas režiimi rašistliku valitseja Putiniga on häälestatud optimistlikult, lootes sellele, et põletades sildu lääneriikidega ning rajades uusi sildu Aasiasse, venemaa majandus puhkeb taas peagi õide. Paraku ei pruugi putinlike majandusideoloogide lootused vilja kanda, sest peamiseks partneriks valitud hiiglasliku potentsiaaliga sotsialistlik Hiina suhtub Moskva plaanidesse ja avalikesse pakkumistesse väga skeptiliselt, kirjtab "Nezavisimaja Gazeta («Независимая газета»).
  Hiinlaste, mitte just väga optimistliku suhtumise tagamaadeks on kartused, et venemaa kiiresti kukkuv RUBLA loob Hiina majandusele suuri riskifaktoreid. Kaubelda tahab teatavasti venemaa rublades. Venemaa on teatanud ka, et lülitab läänemaailma valuutad oma "majandusmenüüst" välja. Hiinlaste arvates on venemaa rublast saanud väga ebakindel rahaühik, milline võib märkimisväärselt mõjutada Hiina valuutat olukorras, kus venemaa ja Hiina loovad laiaulatuslikud kaubasuhted rubla-jüääni kursiga seonduvalt. Ka on hiinlased seisukohal, et venemaa majandus on allakäigul ja venemaa valuutareservid ei ole suutelised katma ka praegust välisvõlga. Hiinlased ei usu vene keskpanga võimesse rublat stabiliseerida. Eelnimetatud põhjustel on punahiina pragmaatilised välismajanduse strateegia gurud loonud venemaaga kabandussuhete olulise laiendamise suhtes oma maa keskvalitsusele sellest võimalusest skeptilise kujutluspildi.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 12.10.14 (täiendatav)
  - ... kiiret riigi majanduse pööret näoga Aasia turgude, eelkõige ressursinäljas Hiina poole.
  * Putin allkirjastas Euraasia Liidu ratifitseerimiseppe - ... Hiina majandusest sõltuvaks satelliidiks, hiljem  aga lagunemiseni, ...

 • Venemaa tegeleb reketiga - naabreid terroriseeriv venemaa avaldas teate Krimmis asuva ja Ukrainale kuuluva kinnisvara omastamise kohta "enda vajaduste rahuldamiseks"
  Vene infoagentuur TASS edastas teate vene presidendi asjadevalitsuse juhatajalt Viktor Hrekovilt (Виктор Хреков), kelle sõnul võtab venemaa Ukrainalt ära ja oma tarbeks kasutusse Krimmis asuva Ukraina riigikinnisvara. Eelkõige peetakse silmas sealseid Ukraina riigile omandiõiguse alusel kuuluvaid suvilaid jms.
  Hrekovi sõnul on vaja venemaal neid kasutada oma tarbeks, erinevate riiklike ürituste läbiviimiseks, välisdelegatsioonide vastuvõtmiseks ja seotud tegevuste jaoks. Ukrainalt rekvireeritakse muuhulgas kuulus Jusupovi palee ning kuus Musta mere äärset sanatooriumi.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Venemaa käitub kui armetu väike pätt - Teate küll seda tüüpilist stseeni pätielust, kus kaabakas teeb kurja kuid vahelejäänuna kukub kohe kisama, et ohver on süüdi. Rebib pätt möödujalt telefoni, kuid vastupanu osutaja suunas kisab, et "...
  * Maffiariik venemaa
  - Seda, et venemaa on meie rahva ja -riigi jaoks vargariik (pehmelt öelduna), on BHR käsitluses varemgi rõhutatud. See pole ega saagi meile eestlastele saladuseks olla. Nüüd on lõpuks ka maailma laiemalt ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Nimekirjad

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve