BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Läti suursaadik NATOs: Lääs peaks ühinema Vene agressiooni vastu

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Läti alaline esindaja NATOs ning endine välisminister Māris Riekstiņš kritiseeris Moskva valeinformatsiooni kampaaniat ning kutsus lääneriike ühinema Vene agressiooni vastu Ukrainas.

Riekstiņš kritiseeris ka Vene välisministeeriumi diplomaatilise akadeemia asepresidendi Aleksandr Lukini hiljutist artiklit, mis Läti eriesindaja väitel oli täis Moskvale sümptomaatilist valeinformatsiooni.

Ühe Moskva korrutatud müüdina tõi Riekstiņš välja Kremli süüdistused NATO ning endise Nõukogude Liidu peasekretäri Mihhail Gorbatšovi vahelise leppe rikkumise kohta, mille järgi lubas allianss Vene mõjuvälja arvelt laienemise lõpetada. Endise välisministri sõnul pole NATO sellist lubadust kunagi andnud.

Samuti kritiseeris Riekstiņš Lukini väidet, et NATO ning Euroopa Liit sunnivad riike endaga liituma, kuigi tegelikult tahetakse tihedaimaid sidemeid Venemaaga.

Läti eksvälisminister tõstis ka esile seda, et Venemaa on korduvalt rikkunud 1975. aasta Helsingi lõppakti. Ta viitas 2008. aasta Gruusia-Vene sõjale ja Krimmi annekteerimisele.

Venemaa väidab omakorda, et Lääs rikkus Helsingi leppeid tunnustades Kosovo lahkulöömist Serbiast.

BNS/Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:
* Kas Euroliitu ähvardab valuline pankrot?
... (56%), Lätil (38,2%) ja tuleval aastal euroala liikmeks saaval Leedul (39%). Võlakoorma vähendamist raskendab euroala seiskunud majanduskasv ning järjest aeglustuv inflatsioon, mis septembris küündis ...
* Tsensuuri eest varju otsivad Vene ajakirjanikud alustasid tööd Lätis
Rühm Vene ajakirjanikke portaali Lenta.ru endise peatoimetaja Galina Timtšenko juhtimisel otsustas oma kodumaal valitseva karmi tsensuuri eest pääsemiseks alustada tööd Lätis. Läinud nädalal alustas Riias ...
* Seniilsuse all kannatav Zuroff näeb kolle
... Norra või Taani. Marsiks taotles aga luba Kubiliuse parteikaaslane Kazimieras Uoka. Läti välisminister Māris Riekstiņš vastas kriitikale, öeldes, et tegemist on privaatüritusega. Eriti šokeeriv oli Zuroffi ...
* Moskva valmis Riiaga “raske” ajaloo üle arutama
... kojuviimiseks. Kuid esimeseks sammuks peaks olema ikkagi vene meediakanalite sulgemine Eesti ... Lätis ... Vene välisminister Sergei Lavrov ütles pärast kohtumist Läti kolleegi Māris Riekstiņšiga, et ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Maaomanik

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve