BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Eesti Kaitsevägi: Vene Föderatsiooni lennuk rikkus Eesti õhupiiri

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Eile, 21. oktoobril kell 13.54 sisenes Venemaa Föderatsiooni relvajõududele kuuluv luurelennuk IL-20 ilma loata Eesti õhuruumi. Lennuk viibis umbes minuti jooksul Hiiumaast ning Saaremaast läände jäävas Eesti õhuruumi osas ligi 500 meetri sügavuselt.

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis Juri Merzljakovi ja edastas talle protestinoodi.

Piiririkkumise registreeris Eesti õhuoperatsioonide juhtimiskeskus Ämaris. Lennukil lennuplaani ei olnud, transponder oli välja lülitatud ning vältis raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenistusega.

Balti õhuturbe lennuüksusesse kuuluvad Šiauliai lennubaasis paiknevad Portugali hävitajad F-16 sooritasid tuvastuslennu ning saavutasid piiririkkujaga visuaalse kontakti neutraalvete kohal.

Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvavad praegu Ämaris baseeruvad Saksa hävitajad, Šiauliais baseeruvad Portugali ja Kanada hävitajad ning Poolas Malborki lennubaasis paiknevad Hollandi hävitajad.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, kui Balti riigid said NATO liikmeks. 2012. aasta Chicago tippkohtumise raames pikendas Põhja-Atlandi Nõukogu Balti riikide õhuturbe missiooni määramata ajaks.

NATO jälgib kogu lennuliiklust Euroopas ning kaitseb oma õhuruumi ööpäevaringselt. NATO õhuturbe eesmärk on ära hoida loata sisenemist oma õhuruumi ning vältida õhuterrorismi.

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaa naabritele: meile on poh*** teie piirist ...
... ei tunne piiri, vene eriteenistujad ei tee vahet oma ja naaberriigi juridiktsiooni vahel. Vene lennukitest ei maksa üldse rääkida. Need ei õpi ilmselt ennem austama teiste riikide riigipiiride puutumatust, ...
* Lühidalt - 20.09.14 (täiendatav)
... ja neljapäeva hommikul Vene hävitajaid saatma kaks USA F-22 hävitajat ja kaks Kanada CF-18 hävitajat. Lennukid lahkusid vööndist intsidentideta. Ametnikud ütlesid BBC-le, et Vene lennukid sisenevad sellesse ...
* Haglund tunnistas Soome viga: Eestil oli õigus
... väga keeruline näha, et Venemaa otsustaks rünnata NATO liikmesriiki.» Vene lennukite sooritatud õhupiiririkkumiste kohta ütles kaitseminister, et põhjendusi pole siiani esitatud. «Ootame Moskvalt ametlikku ...
* Lühidalt - 28.08.14 (täiendatav)
... alla tulistama, kui need üle piiri lähevad. Täna edastas YLE, et taas on vene lennuk ületanud loata riigipiiri ja tunginud Soome õhuruumi. Sellel nädalal on tegemist juba kolmanda piiririkkumisega.

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve