BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Üleolev Putin selgitas maailmale oma tahet: nüüd kehtib uus kord, kus vanad reeglid enam ei kehti.

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Vanasõna ütleb, et iga konn vaatab asju oma mätta otsast

Täna on konnaks venemaa oma tagurpidimaailma retoorikaga ja mätas on see kuritegude kogum, mille otsas see sõjalembeline ning agressiivne riik istub.

Kuna imperialistliku suunitlusega venemaa ning ta juhtivideoloogia, suurvene-šovinismi jaoks, pole vaja seni kehtivaid pehmeid ning teiste riikide ja rahvaste huve arvestavaid reegleid, seda enam, et vene rašistliku diktaatori arvates tulenb maailmas seni kehtinud konservatiivne reeglistik ja poliitiline polaarsus ümber vaadata venemaa imperialistlikke huve arvestavalt, siis olemasolevad mängureeglid enam lihtsalt ei kehti. Selline on venemaa ja teda juhtiva Putini arvamus.

Oma värskes sõnavõtus süüdistas Putin, nagu on kohane venemaa vaenulikule (ainult vastupidiselt tõlgendatavale) ideoloogilisele poliitretoorikale, lääneriike ja eelkõige USA'd kõikides nendes pattudes, milliseid venemaa ise korda saadab - alates agressiivsetest sammudest, millised on kõikuma löönud maailma tasakaalu kuni olukorra tekitamiseni, kus maailmas pole kehtivad enam tavapäraselt mõistetavad reeglid.

Lühidalt - venemaale endale omased käitumismallid on muudetud etteheideteks lääneriikidele ja USA'le.

Putin: maailmas pole enam mängureegleid
/Äripäev/

Äsja esines Venemaa president Vladimir Putin sõnavõtuga Sotšis nn Valdai klubi istungil. Putin leidis oma teravas sõnavõtus, et maailmakord tuleks mõistlikult üle vaadata.

Nn Valdai klubi peab Sotšis kolmepäevast foorumit, mille teemaks on "Maailmakord: uued reeglid või mäng ilma reegliteta?".

Täna, foorumil viimasel päeval peetud kõnes leidis Putin, et maailmakorras on vaja teha mõistlikke ümberkorraldusi. "Kahjuks pole garantiid ega kindlust, et praegune globaalne ja regionaalne ohutussüsteem suudaks meid kaitsta vapustuste eest," leidis Putin.

Venemaa liider süüdistas USAd selles, et see on astunud samme, mis on järsult kõigutanud maailmas tasakaalu. Tema sõnul peavad Ühendriigid end külma sõja võitjaks ja painutavad nüüd oma tahte järgi kogu maailma.

Putini sõnul on maailma üldsus ajaloolise lõhe ees - tekkimas on oht, kus maailmas pole enam ühtseid mängureegleid. Ta võrdles Ühendriike jõuka inimesega, kellele on kukkunud sülle maailma liidri positsioon ja ta ei oska muud teha kui laamendada. "Selle asemel, et võimu hoolikalt ja asjatundlikult rakendada, et sellest kasu oleks, hakkab ta hoopis puid lõhkuma," ütles Putin.

Lääs astub pidevalt ühe ja sama reha otsa, spondeerides islamiäärmuslasi, jätkas Venemaa president. "Omal ajal toetasid nad võitluses Nõukogude Liidu vastu Afganistani islamiäärmuslasi, kellest kasvasid välja Taliban ja al-Qaeda," jätkas Putin ja lisas, et isegi kui Lääs täna veel ei toeta Kesk-Aasia ja Venemaa terroriste, siis igatahes on ta nende tegevuse suhtes silma kinni pigistanud.

"Ka maailma äriringkonnad on enneolematu Lääne surve all," jõudis Putin oma jutuga sanktsioonide juurde, mida ta karmilt kritiseeris kui ebaloogilist sammu, sest sanktsioonid avaldavad tema sõnul mõju mõlemale osapoolele.

Valdai klubi on 2004. aastal loodud Venemaa majandusele ja kultuurivaldkondadele keskendunud poliitoloogide ja ekspertide ühendus, mis sai nime esimese konverentsi toimumiskoha järgi Novgorodis Valdai järve läheduses. Klubi käib koos korra aastas. Tänavuse kokkusaamise teemadeks on Ukraina ja Lähis-Ida olukord ning kohal on 108 osalejat 25 riigist.

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 24.10.14 (täiendatav)
... rašistlik diktaator sellest, et Krimm on juba annekteeritud, kätte saadud ja vallutatud ning selle tagastamisest vene ametnikud enam juttu ei tee. Läänemaailma moepärased mokaotsast tulevad purtsatused ...
* Venemaa keelas juhuslikult ära oma riigilipu?
... väärtus nagu ka "pühadus" on trastiliselt devalveerunud. Siinjuures on huvitavaks seoseks see, et mida rohkem sellele kujundile on vaenlasi, seda rohkem püüavad sellele apelleerida
* Erinevalt normaalsest maailmas pole venemaal tavaks ebaõigluse likvideerimine
... - venemaa on tagurpidimaailm - totaalselt. Kui normaalses maailmas mõistetakse selliselt, et ebaõigluse sünnitamine vajab sellele järgnevat vabandamist ning hüvitamist, siis venemaal valitsevas moraalikäsitluses ...
* Venelaste välisminister Lavrov valetas labaselt, vastates Eesti välisministrile, et Eston Kohver võeti kinni venemaal
Arvestades muidugi seda, et venemaalased elavad üldse tagurpidimaailmas ning paljud olulised asjad-arusaamad on neile pähe tambitud tavaloogikale vastupidise tähendusega, siis lihtsast venelasest võiks ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valitsegu inimene, mitte partei

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve