BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mitmete välisekspertide arvates on kasvamas oht, et rašistliku venemaa järgmine ohver võib olla üks Balti riikidest.

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Sedakorda on vastavasisulise hoiatusega tulnud välja tugev poliitanalüütik venemaa küsimustes - Andrei Piontkovski.

Ta ennustab nn "vene maailma" ehitava ning selle substantsi liidrina käituva venemaa ründevaliku suundumist Eesti ja Narva vastu ning hoiatab, et rünnak võib aset leida järgnevas ajavahemikus poolest aastast kahe aastani. Toimuma peaks rünnak enne Obama võimult lahkumist e. enne, kui USA-s tulevat võimule vabariiklased.

Oma kartustest räägib politoloog värskes intervjuus meediaväljaandes "Russki Monitor".

"Putinil on hübriidsõja pidamiseks väga efektiivne relv: tuumasantaaž. Kujutage lihtsalt ette olukorda, kus Eestis ilmuvad välja "rohelised mehikesed" ja see riik pöördub abi saamiseks NATO poole.
Putin omakorda vastusena teatab, et kui NATO sekkub sündmustesse ja ei lase venemaal kaitsta Eestis elavaid venelasi, siis ta kasutab tuumarelva.

Arvan, et USA ja Euroopa riikide ühiskondlikus arvamuses jääb prevaleerima 70. aasta vanune loosung: "me ei taha surra ... eest". Toona tulenes see Danzigu probleemist, täna aga Narva küsimuses..." märkis muu hulgas Piontkovski.

"Siinjuures tundub mulle, et Moskva strateegide silme ees terendab ajahorisondina kaks aastat. Seni kuni Obama, keda Putin jälestab, võimul on, peab olema plaan "vene maailma" ehitamise ellu viidud. Seda seepärast, et peale seda, kui Obama "neelas alla" selle, kuidas Putin lõhkus ära kõik ameeriklaste jaoks püsinud "punased liinid" Süürias, on Putin kindel, et Obama ei söenda minna otsustavale suhete teravnemisele Moskvaga.
Kahe aasta pärast aga tulevad võimule obamaliku poliitika eitajad ning nagu eeldatakse Kremlis - tugeva antivenemaaliku meelestusega administratsioon ning kõik grandioossed plaanid vene maade kokkukogumise asjus võivad põrkuda kompromissitule ja otsustavale vastuseisule. Just sellepärast on lähiaeg poolest aastast kuni kahe aastani tõenäoliselt täis huvitavaid kuid dramaatilisi sündmusi." lõpetas Piontkovski.

BHR

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 21.10.14 (täiendatav)
... otsesõnu pisikese Balti kolmiku seast valitava ohvri võimalikkust. Sellist arvamust kommenteerib seal Briti kaitseuuringute instituudi ekspert ja analüütik Igor Sutjagin. "Arvan, et järgmine rünnak saab ...
* Venemaa võib heita tuumapommi mõne Balti riigi pealinnale
...  Applebaum viitab ka Venemaa sõltumatu poliitikavaatleja Andrei Piontkovski varasemale samateemalisele analüüsile, vahendas "Aktuaalne kaamera". Läänele tuumarünnaku korraldamist ei välista ka Venemaa ...
* "Vene maailma" kontseptsioonist - ideest vene inimese unikaalsusest
... Andrei Piontkovski. "Mis siis ikkagi on meie erilisuse alused? See erilisus on on muidugi olemas ja selle aluseks on minu arvates väärtusorientiirid," arutles Putin telesaates "Otseliin Vladimir Putiniga". ...
* Analüütik: Putini päästaks suur või väike sõda
... vaagib tänases Eesti Päevalehes Andrei Piontkovski, kes on suurte teadmiste ja kogemustega poliitanalüütik. Tema arvamused ja järeldused panevad kukalt kratsima neil, kes loodavad venemaalt kiireid muudatusi ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve