BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Venemaa avalik suund - Ukraina lõhestamine.

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Hoolimata sellest, et venemaa on maailmale korduvalt ja korduvalt rõhutanud seda, kuidas ta soovib Ukrainaga hästi läbi saada ja ei tahab, et Ukraina riik oleks toekas ja tubli naaber, käitub see riik tegelikkuses täpselt vastupidiselt. Nagu ikka.

Reaalsus on see, et ainsa Euroopa (vähemalt osaliselt ja geograafiliselt) riigina on venemaa peale II Maailmasõja lõppu osutunud riigiks, kes vallutab sõjajõudu kasutades naabritelt territooriume, annekteerib naaberriiikide tükke enda külge (muide - ohvrite hulka kuuluvad nii Ukraina kui ka Eesti) ja, kes seejuures deklareerib süüdimatult, et ta seda vallutust ei tahtnud teha ning tegelikult on naaber süüdi, et ta naabrile kallale läks.

Niisamuti pajatab venemaa tagurlik tagurpidimaailma propaganda, et ta ei soovi luua täiendavaid "külmasid" ega ka "soojasid" konfliktikoldeid, ometigi ta selliseid koldeid ehitab ja oma eeldatavate mõjupiirkondade piirl loob. Võime siin rääkida nii Transnistriast kui ka Osseetiast. Ja mitte ainult.

Ukraina küsimustes on venemaa ametlik poliitika olnud täis sedavõrd suurel hulgal otsest valet, pettust ja silmakirjalikkust, et siin ei suuda venemaa ilmselt enam kedagi ajada ei nutma ega naerma - see on elav rašism.

Viimaseks tõendiks Moskva vastupidiste kinnituste kohta Ukraina lõhestamise küsimustes e. - putinlik režiim näitab taas, kuidas tema jutt, et ta ei soovi Ukraina lõhenemist on labane vale. Vastasel juhul poleks võimalik kuidagi selgitada putinliku venemaa kinnitust sellele, et ta tunnistab Ida-Ukraina terrorirühmituste poolt oma valdusse võetud territooriumitel korraldatavate "valimiste" legitiimsust.

Venemaa peab Ukraina separatistide valimisi igati õiguspäraseks

Venemaa välisministeerium teatas kolmapäeval, et peab igati õiguspäraseks Ida-Ukraina venemeelsete separatistide kava korraldada 2. novembril valimised.

Välisministeerium toonitas, et see vastab ühtlasi kõigile Minski rahulepingu tingimustele.

«Venemeelsete seisukoht 2. novembril valimiste korraldamiseks on igati õiguspärane ja mahub täielikult Minski rahulepingu raamidesse,» kirjutati ministeeriumi kolmapäevaõhtuses avalduses.

«Ida-Ukrainas on vajalik võimalikult kiiresti moodustada täisväärtuslikud valitsus- ja juhtimisorganid, et asuda lahendama praktilisi küsimusi ühiskonnaelus ja õiguskorras,» märgiti teadaandes.

«Kõige tähtsam on praegu teha kõik hapra vaherahu alalhoidmiseks. Seda alates regiooni majanduslikust toetamisest ja ülesehitustööst ning lõpetades stabiilse ja püsiva poliitilise dialoogiga,» lisas välisministeerium.

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon mõistis eile hukka Ida-Ukraina venemeelsete separatistide plaani pühapäeval kahes oblastis oma valimised läbi viia. Ida-Ukraina valimised kahjustavad tõsiselt Minski protokolli ja memorandumit, mis tuleb kiiresti täielikult ellu viia, ütles Ban avalduses.

ÜRO juht esines kriitilise avaldusega pärast seda, kui venemaa olukorda pingestades teatas, et kavatseb Donetski ja Luganski oblasti valimiste tulemusi tunnustada.

USA välisminister John Kerry hoiatas, et Ukraina idaosa separatistide kavandatavad valimised on ebaseaduslikud ja selle Moskva poolne heakskiitmine rikub rahvusvahelisi kokkuleppeid.

«See on venemaa ja venemeelsete separatistide poolt otsene Minskis endale võetud kohustuste ja seal antud lubaduste rikkumine,» ütles Kerry visiidi ajal Ottawas.

Ukraina president Petro Porošenko väljendas samuti veendumust, et isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariikides peetavad valimised õõnestavad Donbassi rahuprotsessi.

BHR/Interfax/AFP/BNS/PM

Kliki ka nendele artiklitele:
* Lühidalt - 27.10.14 (täiendatav)
Igor Taro: täiemõõdulise sõja taaspuhkemise oht Ida-Ukrainas on tõusnud kõrgeimale tasemele Ukraina parlamendivalimised toimusid üsna keerulisel ajal, kui täiemõõdulise sõja taaspuhkemise oht on tõusnud ...
* Leedu: Ida-Ukraina valimised on järjekordne pettus
... tuleb võimaldada ligipääs kogu Ukraina territooriumile, sealhulgas Krimmile.
* Taavi Minnik: Putini Novorossija projekti lõpp
... endale Ida-Ukrainas kohalikud naised, lootusega seal uut elu alustada. Äärmuslastest ning kriminaalsest kontingendist vabanemine on Putini režiimile Ukraina konflikti üks positiivsemaid tulemeid. Seda ...
* Venemaa on esitanud rahule Euroopas tõsise väljakutse
... ning sõjategevuse vallapäästmisega Ida-Ukrainas on Venemaa esitanud Lääne demokraatiale ja rahule tõsise väljakutse," lisas ta. "Meil on põhjust tunda juba toimunu ja toimuva pärast muret, kuid võime olla ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
KOV valitsegu inimene, mitte partei

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve