BH RuZZland

Russian PROSAIC!

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Lühidalt - 31.10.14 (täiendatav)

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
 • Venemaad valitsev putinlik režiim asus represseerima vene tuntuimat sõltumatut raadiojaama "EHO MOSKVÕ"
  Raadiojaamast teatatakse, et vene riiklik tsensuuriamet "Roskomnadzor" tegi meediakanalile ettekirjutuse, milles süüdistab raadiojaama sõjakuritegude õigustamises. Riigi kõrgeima tsensuuriameti arvates edastas raadiojaam saates "Oma silmadega" ("Своими глазами") materjale, milliseid amet käsitleb "sõjakuritegude praktikat õigustava informatsioonina" ("содержалась информация, оправдывающая практику военных преступлений"). Raadiojaama pearedaktor Aleksei Venediktov edastas avalikkusele, et tsensuuriameti ettekirjutuses toodud süüdistuse osas esitatakse vaidlustus kohtule.
  Probleemi aluseks on raadiojaama poolt edastastud moonutamata ülevaade Ukraina sõjakoldest, täpsemini Donetski lennujaama kitsmisest, mida ründavad valitsusvastased relvastatud jõugud organisatsioonist "Donetski rahvavabariik". Asjaolu, et raadiojaama korrespondentide poolt edastatu ja järeldused ei kattunud Moskva ametlike seisukohtadega, saigi tõenäoliselt süüdistusprotsessi käivitajaks.
  Samuti teatab raadiojaam oma saidil, et paralleelselt tsensuuriameti ettekirjutusega laekus raadiojaamale ka päring vene siseministeeriumi ekstremismi kontrolli keskusest seoses sinna esitatud kuriteoteate asjaolude kontrollimisega. Seda nõuet Venediktov täpsemalt ei kommenteerinud. On siiski mõistetav, et seegi oli seotud raadiojaama tegevusega, mis ei kattu rašistliku vene ametliku poliitikaga Ukraina osas. Seetõttu klopsitakse riigi repressiivorganites ridamisi asju, millised on suunatud raadiojaama töö häirimisele.
  Raadiojaam "Eho Moskvõ" on vene keskvõimudele oma aususe,  avameelsuse ja otsekohesuse pärast pinnuks silmis juba aastaid. Tema likvideerimine pole aga võimalik ainuüksi liigse tuntuse pärast.
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Lühidalt - 25.10.14 (täiendatav) - ... polel,ilmub pidevalt välja üha uusi ja täiendavaid tõendeid vene võimude valetamisest. Äsja avaldas raadiojaam "Eho Moskvõ" vene riigiduuma saadiku, kommunistliku fraktsiooni liikme Kazbek Taisajevi (Казбек ...
  * Lühidalt - 22.09.14 (täiendatav)
  - ...  Inimõiguste kaitsjad venemaal on äärmiselt nördinud putinliku režiimi otsuse peale anda tagasi ühele väeosale massimõrvar Dzeržinski nimi. Nagu edastas raadiojaam Eho Moskvõ on inimõiguslaste arvates ...


 • Ida-Ukraina terroristid kuulutasid välja "üldmobilisatsiooni"
  Terrorirühimitus DNR (Donetski rahvavabariik) kohustas kõiki nende kontrolli all oleval territooriumil elavatel inimestel - nii meestel kui naistel vanuses 18 kuni 55, astuma terroristide ridadesse, et võidelda relv käes Ukraina keskvalitsuse vastu. TWITTERIS levitataval fotol "Käskkirjast nr 85", milline on väljastatud 28. oktoobril 14. a. nähtub, et separatistide sõjapealik (kutsutakse nimetusega "kaitseminister") kohustab relvade alla minema ja verd valama terroristide eest kõikidel täiskasvanud inimestel peale alaealiste ja vanemaealiste. Samas käskkirjas põhjendatakse naiste mobiliseerimist sellega, et "... maakaitseväelastel ei jätku jõudu, löömaks tagasi karistussalkade rünnakuid...".
  *** vt. ka neid artikleid:
  * Ida-Ukraina terroristide pealik Zahhartšenko: ma vajan oma riiki! - Ukraina separatistide "peaminister" valmistub sõjaks, edastas RahvusRinghääling. Ida-Ukraina separatistide välja kuulutatud Donetski rahvavabariigis rajatakse uut riiki, mis pole Ukraina osa, ütles rahvavabariigi ...
  * Venemaa avalik suund - Ukraina lõhestamine
  - ... pingestades teatas, et kavatseb Donetski ja Luganski oblasti valimiste tulemusi tunnustada. USA välisminister John Kerry hoiatas, et Ukraina idaosa separatistide kavandatavad valimised on ebaseaduslikud ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Maaomanik

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema