BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ida-Ukraina separatistid valmistuvad suuremaks sõjategevuseks

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Sisuloend
Ida-Ukraina separatistid valmistuvad suuremaks sõjategevuseks
ERR: Ukraina sõjavägi: Ida-Ukrainasse tuuakse juurde Vene sõdureid ja varustust
NÄITA KÕIK
Täna toimusid Ukraina idaosas nn "valimised", kus moskvameelsed jõud korraldasid meelega Ukraina keskvõimu eiravad ning provotseerivad "omavalitsue" valimised.

Lisaks demonstratiivsele üleolekule Ukraina riigi suhtes ja arvestatavale igakülgsele toetusele venemaalt, olid valimiste eripäraks veel rida silmapaistvaid erisusi ja rõhuasetusi, millised määratlevad ära nende valimiste sisu.

Kui välja jätta selle, et Donetski ja Luhanski oblastites separatistide poolt korraldatud valimised ei toimunud mitte ühegi seadusega kooskõlas olevalt, siis peamised märkimisväärsed asjaolud on järgmised.

ESITEKS toimusid valimised suure propaganda ja kihutustöö toel, kusjuures venemaa meedia (nii tele, kui raadio, kui internet) toimetasid separatistlike piirkondade valimisi kajastavalt sellise intensiivsuse ja mahuga nagu oleksid sõna otseses mõttes toimumas valimised venemaal endal.

TEISEKS olid valimiste ajal tarvitusele võetud parimad palad nõukaaegsest valimiskultuurist, kus valimiste toeks tassiti venemaalt Ida-Ukrainasse hulgaliselt nänni, mida siis nälgivale ja sõjas paljaks põlenud kohalikele elanikele jagati tingimusel, et need tulid valimistele. Siinjuures jagati igale valimistest osavõtjale nn "sotsiaalkaarte", milliste abil oli õigus nõuda "humanitaarabist" endale täiendavaid pajukeid või apteegist 50% odavamalt rohtusid ja salve. Ja saidki valimised "massilised" -  järjekordadega, trügimistega, kirumistega jne..

KOLMANDAKS saatis valimisi märkimisväärne punane propaganda (sõna otseses mõttes) koos lehvivate punalippude, kommunistliku sümboolika ja loosungitega vene-Donbassi (e. Novorossija) igavesest kooselust. Vene telekanalid edastasid samas sooje kaadreid vabatahtlikest limonovlastest, kes olid saabunud võitlema Donbassi pärast Ukriania "fašistide" vastu.

NELJANDAKS - valimistel kasutati laialdaselt propagandanõkus, millise tegid möödunud sajandi kahekümnendate aastate paiku kuulsaks Itaalia fašistlik liikumine eesotsas kunagise sotsialistide ajalehe AVANTI parima ajakirjaniku Mussoliniga. Nimelt süüdistati kõiksuse kurjas parteide äraostetavust, riigi parteilise juhtimisprintsiibi kõlbmatust ning vastuolusid lihtrahva ning korrumpeerunud poliitladviku vahel, mistõttu valimistele lubati vaid liikumisi, mitte parteisid. Liikumised ise, kes nn "valimistrel" osalesid, olid kõik eranditult moskvameelsed.

VIIENDAKS - valimiste varjus toimus erakordselt intensiivne separatistide vägede täiendamine varustuse ning relvastusega ning nende liigutamine ründepositsioonidele. Seda, et mässumeelsed relvajõud valmistuvad suuremaks sõjaliseks jätkukampaaniaks, enam ei varjatagi. Aeg ajalt küll püütakse oma tegevust lihtsalt põhjendada sellega, et väidetavalt olla oodata uut Kiievi "fašistide" pealetungi. Seega vastutegevus olevat hädavajalik.

Samal ajal terrorigrupeeringu "DRV" sõjapealik Zahhartšenko (ka Zahartšenko) on korduvalt kinnitanud, et tema lepib vaid sellega, kui Donbass Ukrainast lahti rebitakse ning, et mingit kooselu võimalust Ukraina riigiga terroristide ei näe. Ka lubas pealik oma "valimispropagandas" peagi "vabastada" Donetski oblasti Kiievi "huntast ja tolle käsilastest bandeerovlastest ning natsikutest".

Täna teatati mitmelt poolt märkimisväärselt suurtest värskete jõudude koondamisest kui ka venemaalt laekuvatest sõjalise iseloomuga suurtest tehnikakolonnidest, millised suundusid Donetski, Luhanski, Mariupoli ning muude kuumade kohtade suunas.

Intensiivsest moskoviitide sõdalaste liikumisest teavitavad nii raadiojaam Eho Moskvõ, kui ka Eesti RahvusRinghääling. 
KOV valitsegu inimene, mitte partei

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve