BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ERR Moskvas: rahvusliku ühtsuse päeval kõlas vastakaid arvamusi

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venemaal tähistatakse rahvusliku ühtsuse päeva, millega märgitakse Poola-Leedu vägede tagasilöömist Moskva alt 1612. aastal ja see asendab oktoobrirevolutsiooni ülistamist 7. novembril. Moskvas toimunud üritustel kõlas aga väga vastakaid arvamusi, mitte üksnes Venemaa ühtsuse, vaid ka Ukraina teemal.

Plakatid Moskva tänavate ääres kutsusid linnasüdamesse suurele Vene rahvarinde rongkäigule. Moskva äärelinnas Ljublinos kogunesid aga, nagu ikka, natsionalistlikud äärmusgrupid Vene marsile, kus rõhutati Venemaa kuulumist vaid venelastele ja rahvusliku puhtuse tähtsust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seekordne Vene marss osutus tunduvalt väiksemaks kui varasemad. Osalt seetõttu, et Vene marurahvuslaste seas on tekkinud lõhed Ukrainas toimuva tõttu.

Marsi peaorganisaatori Dmitri Demuškini sõnul ei mõista ta üldse, mis Ukrainas toimub, sest - kes on ukrainlased? "Jah, minu arvates on Vene rahvas ühtne, aga elab kolmes riigis - Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal," märkis ta.

Häälekalt oli marsil esindatud Ukraina sõja vastaste natsionalistide leer. "Jah, oleme Ukraina sõja vastu, oleme koos oma vendadega! Oleme kõik verevennad, me ei pea sõdima! Ärge sõdige, inimesed!" ütles Ukraina sõja vastane Ljubov.

Eraldi kolonni moodustasid ultraparempoolsed, kes on ägedalt Novorossiiski idee vastu.

"Saage aru, et seal on praegu kriminaalne režiim, pool-nõukogude, pool-kriminaalne. Veel ei ole teada, kuidas kõik lõpeb. Vaadake kas või seda, mis hüüdnimed neil on: näiteks Solge, Tatikas, Vampiir. Kas olete näinud tätoveeringuid nende näppudel? Need on ju kriminaalid!" rääkis meelt avaldanud Aleksandr.

Ka Venemaa juhtkond ei ole Ida-Ukrainas nädalavahetusel toimunud nn valimisi seni tunnustanud. Välisministeerium teatas napilt, et Venemaa austab sealsete elanike arvamust.

RahvusRinghääloing

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaa tähistab oktoobripühade aseainena ühtsuse päeva
Venemaa tähistab neljapäeval Kremli-meelsete ja opositsiooni meeleavaldustega ning teiste avalike üritustega üle kogu riigi rahvusliku ühtsuse päeva. Rahvusliku ühtsuse päeva kehtestas Kreml 2005. aastal ...
* Ajaloo väärtustest
... "rahvuspüha" - identiteediotsingute musternäidis ... on. Sama segane ja skisofreeniline nagu on selle uue püha - rahvusliku ühtsuse päeva tähistamine Moskvas, samamoodi üdini kentsakas on ka selle ...
* Venelaste uus "rahvuspüha" - identiteediotsingute musternäidis
... on. Sama segane ja skisofreeniline nagu on selle uue püha - rahvusliku ühtsuse päeva tähistamine Moskvas, samamoodi üdini kentsakas on ka selle päeva tekkimise lühivaade ajaloo valguses, kui seda ka tänapäeva ...
* Surnult sündinud riigipüha - 04. november venemaal
... kuupäeva on selles, et mõlemas riigis on oluliseks tähtpäevaks 04. november ning mõlemas riigis kannab see püha üsna sarnast nimetust.   Itaalias on täna Rahvusliku ühtsuse päev (giorno de Unita Popolare), ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
wiki tänubanner

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve