BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Lukašenka kinnitas, et Valgevene ei reeda oktoobrirevolutsiooni ideaale

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka õnnitles kaasmaalasi oktoobrirevolutsiooni aastapäeva puhul ja kuulutas, et Valgevene ei reeda selle ideaale. Lukašenka pöördumine avaldati Valgevene presidendi veebilehel.

"Kallid kaasmaalased!

Õnnitlen teid ajaloolise pidupäeva – Oktoobrirevolutsiooni aastapäeva puhul.

Pole kahtlust, et 1917. aasta oktoobri sündmused muutsid tohutu maa saatust ja lõid tingimused seal elanud rahvaste rahvuslikuks taassünniks ning rahvaste enesemääramisõiguse realiseerimiseks.

Nõukogude võimu aastate lahinguvõitude ja tööalaste saavutuste kangelaslik kroonika on tõeliselt pretsedenditu. Nõukogude Liidu vennasrahvad rajasid üheskoos võimsa majanduse, teaduse, kultuuri. Valgevene pole seda potentsiaali mitte ainult säilitanud, vaid mitmekordistanud, valides oma arengutee. Meie ühiskonnale omased rahu, stabiilsus ja üksmeel on selle seaduspärane tulemus, et me ei ole hüljanud Suure Oktoobri sotsiaalseid saavutusi, pole reetnud võrdsuse, õigluse ja inimeste omakasupüüdmatu teenimise ideaale.

Me oleme ühed vähestest nõukogudejärgses ruumis, kes avaldavad austust sellele ajaloolisele kuupäevale. Valgevenelased ei loobu oma minevikust, aga ei taha ka lahti öelda suveräänsest õigusest määrata iseseisvalt oma tulevikku.

Soovin teile siiralt, kallid kaasmaalased, tugevat tervist, optimismi, veendumust oma jõus ja uusi saavutusi meie kodumaa heaks.

Aljaksandr Lukašenka"


ALLIKAS: www.DELFI.ee

Kliki ka nendele artiklitele:
* ERR Moskvas: rahvusliku ühtsuse päeval kõlas vastakaid arvamusi
Venemaal tähistatakse rahvusliku ühtsuse päeva, millega märgitakse Poola-Leedu vägede tagasilöömist Moskva alt 1612. aastal ja see asendab oktoobrirevolutsiooni ülistamist 7. novembril. Moskvas toimunud ...
* Kas venemaa esitab USA'le pretensiooni endise koloonia FORT ROSS asjus?
... ja sellele järgnenud oktoobrirevolutsiooni tagajärjel) sündinud vene riigi ja sellele järgnenud formatsioonide (sealhulgas Nõukogude Liit) õigusjärglane, milline ise "tappis" ära oma eeldatava õiguseelase. ...
* Putini sünnipäev vene riigipühaks?
... poolt läbiviidud revolutsioonitules, millist sündmust tuntakse ka "Oktoobrirevolutsiooni" nime all.
* Vene armee uus vana sümbol
... vene riigi sündi 1917. aasta oktoobrirevolutsioonis, võttis vene armee kasutusele saatanliku pentagrammi e. viisnurga. Loomulikult pidi olema viisnurk punast värvi või siis mundri elemendina ja klassikaliste ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
Maaomanik

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve