BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Putini endine lähikondlane: tal ei ole strateegilisi plaane

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Venemaa presidendi Vladimir Putini siseringi kuulunud oligarh Sergei Pugatšov, keda kunagi kutsuti "Kremli pankuriks", kuid kes praegu elab eksiilis Londonis, rääkis, et kuigi Putin on nagu must kast, ei ole tal strateegilisi plaane.

"Putin pole keegi, kes teeb strateegilisi plaane - ta elab tänases päevas," ütles Pugatšov ajakirjale Time antud intervjuus.

Ta tõi näiteks ühe luksushotelli projekti, millesse Putin oli süvenenud kõikehõlmava entusiasmiga, kuid see entusiasm oli haihtunud korrapealt, ilma et president oleks selgituseks sõnagi öelnud. Kremli turvameeskond ei lubanud Pugatšovi töötajatel isegi arvuteid ehituselt ära tuua ning hoone seisab tänini lõpetamata. Pugatšovi sõnul käitus Putin siis samamoodi, nagu tänavu kevadel Krimmi annekteerides.

"Ta oli nagu must kast ja keegi ei teadnud, mis seal sees on. Rääkisin temaga ilmselt peaaegu iga päev ja kui keegi oleks minult siis küsinud, kas see, mis meil praegu käimas on, on võimalik, oleksin öelnud ei," rääkis Pugatšov. "Kuid tegemist ei olnud mingi kurja geeniusega, kes oli kõik selle kokku mõelnud - ei, ta lihtsalt on selline."

Nõulogude Liidu kokkuvarisemise eel Mežprombanki (Rahvusvaheline Tööstuspank) asutanud Pugatšovi, kelle rikkust Forbes hindas 2008. aastal 2 miljardile dollarile, kuid kelle pangaarved on Venemaa nõudmisel nüüd külmutatud, sõnul oli kaks peamist põhjust, miks Krimmi meeskond valis Putini Boriss Jeltsini järglaseks 2000. aasta presidendivalimistel. Esiteks ei olnud teisi valikuid, sest iga teine oleks raskustes alkohooliku Jeltsini hüljanud. Teiseks saatis Putinit tema endise bossi, Peterburi linnapea Anatoli Sobtšaki, kellel oli julge reformija ja demokraadi kuulsus, sära.

Ta meenutas, et kui Venemaa suurärimehed tahtsid pärast Putini valimist temaga kohtuda, et küsida, mis saab edasi, kutsus president nad viimasel hetkel "mitteametlikule" kohtumisele Stalini Kuntsevo suvilasse. Asukoht oli Pugatšovi sõnul "väga sümboolne", arvestades ka seda, et Putin ei onud selles "datšas" varem käinud.

"Ma sain sellest teada ainult kaks tundi enne kohtumist," rääkis ärimees, kelle sõnul jutt ei klappinud. Kohtumisel viibis ka naftagigant Roman Abramovitš, kellel on Putiniga tänini head suhted. Pugatšovi sõnul oli ta hiljem kohtumisel osalenutelt küsinud, miks nad Putinilt midagi ei küsinud.

"Nad vastasid: "Mida me oleks saanud küsida? Ta on KGB agent. Ta tõi meid Stalini suvilasse. Hea seegi, et ta meil minna laskis. Mida veel peaksime temalt küsima?"

Viimase 15 aastaga on Putin nõrgestanud kõiki institutsioone Venemaal, mis võiksid tema võimu ohustada: parteisid, ajakirjandust, kohtuid ja avalikku teenistust. Kui Putin ja tema lähedased sõbrad, kes on pärit peamiselt Peterburist ja KGB-st, näiteks tema ametiajal jõukaks saanud oligarhid, nagu Venemaa Raudteid juhtiv Vladimir Jakunin ja kompanii Rosneft juht Igor Setšin, tahavad midagi, siis seda nad Pugatšovi sõnul ka saavad.

"Kui Putin ütleb, et ta tahab midagi osta, ei saa sa öelda, et sa ei taha seda müüa. Kui ta ütleb: "Ma tahan midagi osta, ütled sa: "Aitäh, et te tahate seda osta, mitte aga niisama ära võtta"," ütles Pugatšov.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:
* Pugatšov: Vene ärimehed on Putini pärisorjad
Putini endine lähikondlane Sergei Pugatšov ütles, et Vene ärimehed on nüüd pärisorjad, kes kuuluvad Putinile. Ta nentis, et ükski äriühing ei ole enam puutumatu. Sergei Pugatšovi tuntakse ka kui „Kremlini ...
* Moskva koondab võimu, aga Tõva teeb ikka teisiti
... ameteid kaotama juba JR-mehed ja Tõva esindajad föderatsiooninõukogus – piiterlased Ludmilla Narussova (Anatoli Sobtšaki lesk) ja oligarh Sergei Pugatšov ei saanud huraali kinnitust. Selle peale võeti ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
President

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve