BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Karmo Tüür Putini ajalookäsitlusest: Venemaa jaoks on Teine maailmasõda identiteedi keskne osa

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Praegune Venemaa ei saa lasta murendada enda kui Teise maailmasõja suurima ohvri ja kangelase müüti ning võit Suures Isamaasõjas peaks jääma määrimatuks kõikvõimalike alternatiivse lugude poolt, ütles politoloog Karmo Tüür.

Äsja teatas Venemaa president Vladimir Putin, et Nõukogude-Saksa mittekallaletungipaktis ei olnud midagi halba, sest Nõukogude Liit ei tahtnud sõdida ning tal oli vaja aega oma relvajõudude moderniseerimiseks, arvel olid aga kuud ja päevad. Politoloog Karmo Tüüri sõnul on Venemaa ja Eesti ajaloonägemused vastandlikud.

„Esimene ja fundamentaalne tasand on see, et praegune Venemaa ei saa ega taha lasta murendada enda kui Teise maailmasõja suurima ohvri ja kangelase müüti," ütles Tüür. Tegemist on Venemaa jaoks alusmüüdiga, peamise identiteeti loova konstruktsiooniga ja seetõttu on oluline, et võit Suures Isamaasõjas, nagu Venemaal seda nimetatakse, jääks määrimatuks kõikvõimalike alternatiivse lugude poolt, lisas ta.

Kommenteerides Putini viiteid MRP-le ja Poola rollile Tšehhoslovakkia jagamisel, ütles Tüür, et seal kordub Venemaa praeguse presidendi poolt nii armastatud mõttekäik: "Aga teised tegid ju ka!" Tüüri sõnul pole Putini jaoks ilmselt eriti oluline, et säärane argumentatsioon on pisut lapsik ja süüdimatu. „Enamik süüdistatavaid püüab oma süüd sel moel pisendada ja ju see siis emotsionaalse rahulolu pakkumise tasandil nende endi jaoks toimib," lisas ta.

„Kolmandaks on korduma kippuv üleskutse jätta ajalugu ajaloolastele, kes peavad kirjutama ühe ja õige ajaloo. Venemaal on ikka ja jälle asutud ühelt poolt võitlema ajaloo võltsimiste vastu ja teiselt poolt sedasama ajalugu ümber kirjutatud," ütles Tüür.

Kõige üldistatumal tasandil aga - iga riik vajab müüte. Venemaa ja Eesti alusmüüdid ja ajaloonägemused on vastandlikud. Pole mingit alust oodata, et need niipea ühtiks, selleks kas peaks Eesti lakkama olemast iseseisev või Venemaa lakkama olemast impeerium.

Madis Vaikmaa
www.DELFI.ee

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaa keelas juhuslikult ära oma riigilipu?
... elanud läbi sügava eneseotsingute perioodi, kus olulisel kohal oli paljude vene rahvale armsate sümbolite taaskasutuselevõtt. Viidatud identiteediotsingute käigus võttis vene riik riigilipuna kasutusele ...
* Venemaa pumpab täiendavaid miljardeid propagandatööstusse
... riik on viimased kakskümmend aastat võbisenud identiteediotsingute kriisis, mis on hõlmatud nii disaini- kui vaimuelementide tuunimisega. Põhjus on väga lihtne - varsti saja aastaseks saav ...
* Venemaa ja nn keskklass
... nägemata samas seda ideoloogilist suundumust ja sisemaist kasvatust, mida venemaal endiselt jätkati ja mis Putini võimuletõusuga uue hinguse sai. Putinismi periood algas aktiivselt identiteediotsingutega, ...
* Venemaa on endiselt identiteediprobleemide küüsis
... kotkavapi "tapnud" stalinistlik hümn. Aga Putin ju tahab. Ja tema tahab ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve