BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Teadur: Putini jutud viitavad huvisfääridest mõtlemisele

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Vene presidendi Vladimir Putini väljaütlemistest selguvad ka Ukraina kriisi tagamaad, rääkis Iltalehtile Soome välispoliitika instituudi vanemteadur Kristi Raik.   

Suurriigikeskse huvisfääridest mõtlemise naasmine Venemaa välispoliitikasse on väikeste naaberriike seisukohast vaadanuna halb asi, rääkis ta.

Kolmapäevasel kohtumisel noorte ajaloolastega kaitses Vene president Vladimir Putin Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel teise maailmasõja künnisel sõlmitud Molotov-Ribbentropi pakti. Koosoleku protokollist lähtuvalt ütles Putin: «Nad vaidlevad siiamaani Molotov-Ribbentropi pakti üle ja süüdistavad Nõukogude Liitu Poola jagamises.»

«Putini väljaütlemised kajastavad seda, et Venemaa on viimastel aastatel edastanud sõnumeid soovist leppida kokku Euroopa uues huvisfääride jaotamises. Putini nägemus tundub olevat selline, et kuskil kulgev joon määrab ära selle, et millised maad on Venemaa võimusfääris ja mis kuuluvad läänemaailma juurde,»

Vanemteaduri sõnul on Ukraina konflikti puhul tegemist sama asjaga. «Praegu pole selge, kust see piir jookseb. Ukraina tahab kuuluda läände ja Venemaa ei saa seda aktsepteerida ning püüab teha takistusi,» rääkis Raik ja lisas, et tegemist on kahe erineva nägemuse kokkupõrkega.

Raik selgitas, et Euroopas on huvisfääridest mõtlemine tahetud jätta ajalukku, kuid Venemaa on teisel seisukohal.

Teaduri sõnul tähendaks taolise mõtteviisi naasmine rahvusvahelisse poliitikasse ebaturvalist maailma ega vastaks väikeriikide huvidele.   

Iltalehti/Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:
* Venemaa keelas juhuslikult ära oma riigilipu?
... viiakse läbi nii venemaal kui venemaa arvates tema mõjusfääridesse kuuluvates riikides, sealhulgas Eestis. Tänu viimasele aktsioonile on georgi lindist saanud kohatine iga-aastane naerunumber ja tema ...
* 75 aastat tagasi ratifitseeris Riigikogu Eesti - NSV Liidu vastastikuse abistamise pakti, ehk nn. baaside lepingu
... pakti sõlminud Saksamaa ja Nõukogude Liidu silmis midagi, sest pakti salajase lisaprotokolliga oli Eesti juba loetud Nõukogude Liidu mõjusfääri kuuluvaks. Septembri lõpus asus NSVL tegutsema, et Balti ...
* Vabarakond on seisukohal, et piirileppe ratifitseerimine Venemaa kui ebausaldusväärse partneriga tuleb külmutada
... ning teeb vigu. See annab Venemaale võimaluse laiendada oma mõjusfääri ja esitada teistele riikidele üha uusi nõudmisi," tõdes erakond. Vabaerakond pakub Venemaast lähtuva ohu vähendamiseks meetmeid  ...
* Eerik-Niiles Kross: Eesti–Vene suhete uus reaalsus
... äratanud see maailmas ülemäära suurt tähelepanu. Tegemist oli n-ö omadevahelise asjaga. Kohvri juhtumi üks sõnumeid nii meile kui ka NATO-le on, et Venemaa üritab oma nn mõjusfääri reegleid ka Balti riikidele ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
teenetemärkidest

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve