BH RuZZland

Russian PROSAIC!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gorbatšov kutsus maailma üles mõistma ja leppima putinliku agressioonipoliitikaga Ukrainas

E-kiri Print PDF
(0 hindajat, keskm. hinne 0 (maks.5))
Mihhail Gorbatšov: Lääs on kuritarvitanud Venemaa usaldust

Nõukogude Liidu viimane liider Mihhail Gorbatšov hoiatas laupäeval Berliini müüri langemise 25. aastapäeval pühendatud üritusel, et maailm on uue külma sõjas lävel, vahendas Saksa uudisteagentuur DPA.

"Maailm on uue külma sõja lävel. Mõned ütlevad isegi, et see on juba alanud," lausus 83-aastane Gorbatšov, viidates Venemaa ja Lääne pingetele Ukraina kriisiga seoses.

Gorbatšovi sõnul ei pidanud Lääs Nõukogude Liidu ja kommunistliku bloki lagunemise järel sõna, vaid kuulutas end külma sõja võitjaks ja kasutas ära Venemaa nõrkust.

Ta nimetas viimaste kuude sündmusi lühinägeliku poliitika tulemuseks.

Gorbatšov väitis, et lääneriigid hakkasid juba 1990. aastatel kuritarvitama Venemaa usaldust, mis oli teinud võimalikuks rahumeelsed revolutsioonid Saksamaal ja mujal Kesk-Euroopas.

Ajalehe Frankfurter Allgemeine andmeil tõi Nõukogude Liidu endine liider siinkohal näiteks NATO laienemise, Jugoslaavia ja ennekõike Kosovo ning lisas sellesse loetellu ka Iraagi, Liibüa ja Süüria.

Varem korduvalt Vene presidenti Vladimir Putinit kritiseerinud Gorbatšov kutsus üles mõistma Moskva poliitikat Ukrainas ja tühistama Venemaale kehtestatud sanktsioonid.

BNS/ÕL

Kliki ka nendele artiklitele:
* Läti suursaadik NATOs: Lääs peaks ühinema Vene agressiooni vastu
... müüdina tõi Riekstiņš välja Kremli süüdistused NATO ning endise Nõukogude Liidu peasekretäri Mihhail Gorbatšovi vahelise leppe rikkumise kohta, mille järgi lubas allianss Vene mõjuvälja arvelt laienemise ...
* Riigivenelaste suhtumine 1991. a. augustiputši
... halvemate lahendusteni. 19. - 21. augustini 1991. a. toimunud nn augustiputši sündmused viisid venemaalt võimu juurest ära kommunistliku partei (endise sotsiaaldemokraatliku partei) eesotsas Mihhail Gorbatšoviga ... kinnitavad pigem vastupidist - Gorbatšov oli putšist teadlik ja tema "puhkus" ning väidetav "koduarest" oli mäng - plaanide A, B, C teostamiseks. ...
* Agressioon, putš ja atentaat Moskva KGB-laste arsenalis läbi aegade
... juhid Vitali Fedortšuk (1982) ja Viktor Tšebrikov (1982-1988) jäid Kremli-siseste intriigide varju, kuigi Gorbatšovi alustatud uutmiskavad olidki KGB jaoks selgelt vastumeelsed. Järgmine KGB juht Vladimir ...
* Gorbatšov kutsub taas perestroikale
Nõukogude Liidu viimane liider Mihhail Gorbatšov on seisukohal, et Venemaal tuleb taaselustada perestroika. «Praegu oleme jõudnud sellisesse etappi, kus perestroika on katkenud. Poliitika on üha rohkem ...

Kommentaare (0)

Lisa oma kommentaar


busy
 
erakond

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!

Summa: 

Head BHR austajad!

Meie leht sattus pahade inimeste rünnaku alla, mis sundis tegema korrektiive lehe toimimises.
Seetõttu on alates detsembrist 2014. a. BH RuZZland kolinud uuele aadresile:
http://BHRuZZland.balanss.ee


Vanal (käesoleval) aadressile jääb arhiiv, mille kaudu pääseb ligi varasematele materjalidele (artiklid, kirjutised aastatest 2007 - 2014). Uuel ülalnimetatud aadressil asub aga leht uues kuues ja loodetavasti mitte halvem, kui oli vana.

Oleme jälle koos ning alati teadlikud idanaabri kurjusest.

BHR meeskond

AutoTranslation

English Chinese (Traditional) Finnish French German Russian Swedish Latvian Lithuanian Ukrainian Estonian
EI piirilepingule

BHR Cinema

Viimati lisandunud videofail


Kasakate palve